• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva ypatingą dėmesį skirs Europos Sąjungos valstybių narių - didelių ir mažų - lygybės, ES institucijų tarpusavio sąveikos balanso išsaugojimo ir Bendrijos metodo stiprinimo klausimams. Tai šeštadienį Romoje, ES tarpvyriausybinėje konferencijoje, kur pradėtas svarstyti ES Konstitucinės sutarties projektas, pareiškė Lietuvos Prezidentas Rolandas Paksas.

REKLAMA
REKLAMA

"Svarbu, kad Europos Sąjungoje ir toliau būtų girdimas kiekvienos tautos balsas ir kiekviena valstybė visose Europos Sąjungos institucijose būtų lygiateisiškai atstovaujama. Taip pat kiekviena šalis privalo turėti lygiateisį komisarą", sakė Lietuvos vadovas.

REKLAMA

Kalbėdamas apie bendrą užsienio, saugumo ir gynybos politiką, Lietuvos vadovas pabrėžė būtinybę siekti, kad galutinai suformuotas darinys papildytų, o nebūtų supriešinamas su kitoms Europos saugumą užtikrinančioms struktūroms.

Tarpvyriausybinėje konferencijoje Prezidentas R. Paksas taip pat akcentavo Lietuvos nuostatą - ES Konstitucinės sutarties preambulėje paminėti krikščionybės šaknis. Pasak Lietuvos vadovo, tai "turėtų vienijančią ir simbolišką reikšmę, nes šių dienų Europa susiformavo konkrečių kultūrinių, religinių ir humanistinių vertybių pagrindu".

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie pačios ES tarpvyriausybinės konferencijos darbą, tolesnį Konstitucinės sutarties gludinimą, Prezidentas R. Paksas pažymėjo, kad jis iš visų pareikalaus tolesnio tarpusavio supratimo, geros valios ir pastangų.

"Be viso to neįmanomas ateities Europos Konstitucinės sutarties kūrimas. Atsižvelgdami į tas vertybes, kurių pagrindu per amžius kūrėsi mūsų bendruomenė, privalome pateisinti mūsų valstybių piliečių lūkesčius - Europos Sąjungos taisykles padaryti kur kas paprastesnes ir suprantamesnes kiekvienam žmogui, o veikimo mechanizmus - maksimaliai efektyvius", sakė R. Paksas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Prezidentas taip pat pabrėžė, kad esminis konferencijos principas ir kriterijus turi būti galutinio rezultato kokybė, o ne laikas.

"Visiškai suprantu kai kurių valstybių norą iki metų pabaigos atlikti patikėtą atsakingą darbą, bet rezultatas turi būti visiškai priimtinas visoms proceso dalyvėms. Suprasdami, kad laiko turime iki kitų metų pavasario, dirbkime tiek, kiek reikės. Prieš akis labai sudėtingas uždavinys: kuriame XXI amžiaus Europos Sąjungos teisinius pagrindus", sakė R. Paksas.

ES Konstitucinės sutarties projektą parengė Konventas dėl Europos ateities. ES tarpvyriausybinė konferencija tars lemiamą žodį ES Konstitucijos parengimo klausimu.

REKLAMA

Ši Konstitucija turės numatyti, kaip veiks nuo penkiolikos iki dvidešimt penkių valstybių išsiplėtusi ES.

Konstitucinę sutartį numatoma parengti iki Naujųjų metų, o, jei užsitęstų diskusijos tarpvyriausybinėje konferencijoje, iki kitų metų vasario ar kovo. Ją pasirašyti žadama kitąmet gegužės 9-ąją - Europos dieną.

ES Konstitucija įsigalios pamažu, ją ratifikavus visoms dvidešimt penkioms valstybėms.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų