27
„Žalgiris“ – „Lietkabelis“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą Kauno Nemuno saloje vyko Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto atomazga. Dėl titulo susikovė Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, o trofėjų į viršų kels rezultatu 86:70 (23:19, 29:19, 18:18, 16:14) varžovus nugalėję žalgiriečiai

27

Primename, kad panevėžiečiai į finalą pateko dramatiškoje kovoje nugalėję Vilniaus „Ryto“ komandą, o turnyro arenos šeimininkai po nelengvos kovos įveikė „Šiaulius“

Rungtynių pradžioje ir vėl iniciatyvos iškart ėmė pusfinalio herojus Džordže Gagičius pelnydamas pirmuosius du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė ir Laurynas Birutis (2:2).

Nors „Lietkabelis“ į priekį arenos šeimininkų lengvai nepraleido, „Žalgiriui“ nedidelę persvarą leido išlaikyti taiklūs Keenano Evanso ir Brady Maneko tolimi metimai (12:9).

Gabrieliaus Maldūno dvitaškis ir Vytenio Lipkevičiaus baudų metimai padėjo dar labiau sumažinti atotrūkį, bet Tomas Dimša vėl patraukė „Žalgirį“ į priekį. Kėlinio pabaigoje Rolandas Šmitas dėjimu pridėjo dar du taškus (23:17), o po pirmojo kėlinio komandas skyrė 4 taškai (23:19).

Prasidėjus antrajam kėliniui L. Biručio ir R. Šmito duetas ėmėsi didinti atotrūkį (27:19), o jau dviženklę persvarą sukūrė T. Dimšos tritaškis (30:19). Prabėgus keturioms kėlinio minutėms panevėžiečiai buvo pelnę vos du taškus, o situaciją pataisė tik Gedimino Orelik dvitaškis (37:23).

„Žalgiris“ jau artėjo ir prie 20 taškų persvaros (44:27), bet situaciją panevėžiečiams taisė G. Oreliko ir D. Sirvydžio baudų metimai (44:31).

Jau minėtas „Lietkabelio“ duetas vėl vedė saviškius į priekį, o kamuolį atsikovojęs ir tritaškį įsūdęs G. Orelikas vėl mažino atsilikimą (49:38).

Antrą rungtynių pusę atidarė taiklus V. Lipkevičiaus tritaškis, o dar du taškus švariu „floateriu“ pridėjo ir G. Maldūnas (55:43). „Lietkabelis“ neketino žalgiriečiams leisti atsipalaiduoti ir po pusės kėlinio komandos buvo pelniusios vienodai taškų – po 7 (59:47).

Likus minutei iki lemiamo kėlinio Karolio Lukošiūno pražangą išprovokavo ir du baudų metimus pridėjo Martynas Varnas taip sumažindamas deficitą iki 13 (67:54). Vėliau pats K. Lukošiūnas į tai atsakė tritaškiu, o po kėlinio rezultatas buvo 70:54.

Lemiamą kėlinį pradėjo L. Biručio ir B. Maneko dėjimai, kurie „Žalgirį“ išvedė į priekį jau 20 taškų (76:56). Vėliau panevėžiečiai kabinosi į rungtynes, bet likus mažiau nei pusei ketvirčio dar du taškus pelnė B. Manekas ir išlaikė solidų kauniečių pranašumą (80:41).

Panevėžiečiai neketino sudėti rankų ir du tritaškius iš eilės pridėjo V. Lipkevičius bei G. Orelikas bei sumažino persvarą jau tik iki 11 (80:69). Visgi arenos šeimininkai išlaikė mačo kontrolę ir užtikrintai laimėjo 86:70.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16, Laurynas Birutis (5 atk. kam.), Brady Manekas ir Tomas Dimša – po 12, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rolandas Šmitas 8.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 15, Gediminas Orelikas 13 (2/7 trit., 8 rez. perd.), Džordže Gagičius 11, Vytenis Lipkevičius 10 (7 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8.

Visa Lietuva už Panevėžį
dulkinsim kauną
O kam tuos vaikus visur tamposi paskui save, laimejai medali, tai ok, sveikinu, eik pasiimt, bet kam dar vaika tystis paskui?