• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Neseniai pasibaigusio Pasaulio futbolo čempionato dvikovas užgožė šiurkščios teisėjų klaidos. Tiek daug teisėjų klaidų, regis, nebuvo nė viename futbolo čempionate. Apie teisėjų darbą „Balsas.lt“ kalbino Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidentą Joną Bragą.

REKLAMA
REKLAMA

Klaida po klaidos

– Kaip vertinate teisėjų darbą Pasaulio futbolo čempionate?

– Labai prastai. Jie darė per daug klaidų, taip negalima teisėjauti, kaip jie teisėjavo. Šiuo metu kaip tik viešiu Gruzijoje, teko bendrauti su Izraelio arbitrais, jie taip pat nusivylę teisėjavimo lygiu čempionate ir įžvelgia labai daug klaidų.

REKLAMA

– Dėl kokių priežasčių teisėjai daro tokių šiurkščių klaidų? Gal jiems trūksta meistriškumo ar čia kokios nors psichologinės problemos?

– Tai – nei meistriškumo, nei psichologijos stoka. Jiems paprasčiausiai trūksta dėmesio, susikaupimo. Jie mano, kad jeigu jau pateko į šį čempionatą, yra labai aukšto lygio teisėjai, tačiau tai dar reikia įrodyti ir aikštelėje. Vien patekti tarp geriausiųjų neužtenka, susitikimo metu reikia būti maksimaliai susikaupusiam, kiekvieną akimirką skirti tik futbolui.

REKLAMA
REKLAMA

Ar padėtų vaizdo įrašas?

– Ne vienas įvartis buvo neįskaitytas dėl tokių klaidų. Gal jau pats laikas priimti taisyklę, kuri leistų peržiūrėti vaizdo kartojimą?

– Žinoma, tuos momentus, kurie yra abejotini ir teisėjui buvo sunku nustatyti, buvo įvartis ar ne, reikėtų peržiūrėti vaizdo pakartojime, o ne spėti. Teisėjai turi tik kelias sekundes priimti teigiamą sprendimą, o jeigu to nepadaro, po rungtynių, kai visi peržiūri pakartojimą ir aiškiai pamato klaidą, būna nušalinti nuo kitų rungtynių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kaip vaizdo pakartojimai rungtynių metu atsilieptų pačiam futbolui?

– Šiuo metu daryti vaizdo pakartojimų vis dar negalima, tačiau rungtynių režisieriai televizijos žiūrovams tai parodo dar prieš įskaitant įvartį. Visi tą matė, tačiau teisėjai – ne. Mačo arbitrai kartu pasitarė ir priėmė neteisingą sprendimą ir susigadino savo reputaciją, nors galėjo išsaugoti gerą vardą.

REKLAMA

Arbitrai tikrai turėtų peržiūrėti tokius epizodus, tai užtruktų tik kelias sekundes. Teisėjas negali keisti savo sprendimo nuo to laiko, kai komanda išsispiria kamuolį nuo vidurio linijos. Bet iki šio momento, nors ir nenorėdami, tai padaryti gali.

– Ar teisėjų nušalinimas po tokių epizodų pelnyta bausmė?

– Kokia čia bausmė. Jeigu nušalino, vadinasi, padarei ką nors blogo, priėmei blogą sprendimą ir kitą kartą turėsi būti atidesnis. Nors ir padarė šiurkščių klaidų, jie vis tiek gaus atlyginimą, kurio nėra verti.

REKLAMA

Žaidėjai negali daryti įtakos

– Ar emocionalus žaidėjų reagavimas gali padėti teisėjui priimti tinkamą sprendimą? Tokį vaizdą buvo galima išvysti rungtynėse tarp Argentinos ir Meksikos, kai įvartis buvo įmuštas iš akivaizdžios nuošalės, tačiau teisėjas jį vis tiek įskaitė.

– Jeigu teisėją sugeba paveikti žaidėjų elgesys, tuomet koks iš jo teisėjas? Arbitro niekas negali paveikti, jo sprendimui negali daryti įtakos jokie pašaliniai veiksniai. Tu esi teisėjas, tu valdai rungtynes, tu priimi sprendimus. Teisėjus saugo FIFA ir UEFA institucijos, todėl rungtynių metu jie tikrai turi jaustis ramiai ir priimti tinkamus sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TIK FAKTAI

Dalis teisėjų klaidų: raudona kortelė Yoannui Gourcuffui (Prancūzija), Luiso Fabiano žaidimas ranka ir įskaitytas įvartis (Brazilija), neįskaitytas Maurice'o Edu įvartis (JAV).

Taip pat − neįskaitytas Franko Lampardo įvartis (Anglija), Carloso Tevezo nuošalė ir įskaitytas įvartis (Argentina), neskirtas kampinis Olandijos naudai.

Neįskaitytas Franko Lampardo įvartis:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų