• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LEO LT stebėtojų tarybos (ST) posėdyje nutarta nemokėti tūkstantinių išeitinių kompensacijų savo noru iš pareigų pasitraukiantiems nacionalinės energetikos bendrovės vadovams. Taip pat nutarta dar šiek tiek sumažinti atlyginimus LEO LT valdybos pirmininkui ir nariams.

REKLAMA
REKLAMA

Jie turės apsispręsti iki antradienio - ar pasitraukti iš užimamų pareigų, ar sutikti su sąlygomis ir išlikti postuose. Pirmadienį po tris valandas vykusio ST posėdžio, kuriam pirmininkavo vyriausias amžiumi jos narys profesorius Leonas Ašmontas, nutarta nemokėti kompensacijų iš darbo savo noru pasitraukiantiems valdybos nariams.

REKLAMA

Kompensacijų klausimas viešumon iškilo po šįmet priimto Konstitucinio Teismo sprendimo dėl LEO LT įsteigimo. Paaiškėjo, kad buvo išmokėtos stambios kompensacijos iš postų pasitraukusiems LEO LT vadovams.

LEO LT valdybą sudaro keturi nariai ir pirmininkas. ST nutarė, kad valdybos nariai ir vadovas negaus jokių piniginių išmokų, jei iš darbo pasitrauks savo noru. Jeigu valdyba bus atleista, tai tuomet iki pusės metų išdirbusiems jos nariams ar vadovui bus išmokėta vieno mėnesio atlyginimo dydžio kompensacija. Jeigu iš pareigų atleidžiamas valdybos atstovas LEO LT bus išdirbęs daugiau nei pusmetį - tai jam priklausys dviejų mėnesių išeitinė išmoka. Praeitą savaitę pareiškęs, jog atsistatydina LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika pretendavo į 240 tūkst. litų išmoką, nors dirbo tik penkis mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA

LEO LT bendrovę jau yra palikę anksčiau po 180 tūkst. litų kompensacijas jau gavę bendrovės valdybos nariai Saulius Spėčius ir Dalius Šulga. Jiems ir kitiems pernai spalį atsistatydinusiems valdybos nariams išeitinės pusės metų kompensacijos buvo išmokėtos už penkis darbo mėnesius. LEO LT valdyba pernai rudenį atsistatydino, kai iš jos esą dėl šeimyninių priežasčių pasitraukė šios bendrovės valdybos pirmininkas Rymantas Juozaitis.

Kartu su juo pareigų neteko minėti du nariai, kurie netrukus grįžo į LEO LT dirbti kitose pareigose. Taip pat pasitraukė ir Eglė Daunienė, o atsakingas už finansus Ramūnas Bačiulaitis buvo perrinktas į naują valdybą. Jam kompensacija nebuvo išmokėta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pirmadienio ST posėdyje nuspręsta šiek tiek apkarpyti valdybos narių atlyginimus. Šįkart atlyginimai mažinami apie 6 proc. Tai jau antras atlyginimų apkarpymas. Nuo šiol LEO LT valdybos pirmininkas gaus 32 tūkst. litų, o jos nariai - 28 tūkst. litų atlygius. "Valdybos nariai yra informuoti apie pakeitimus, dabar jie turi apispręsti, ar toliau likti bendrovėje, ar pasitraukti iš posto", - teigė L.Ašmontas.

Balandžio 3 dieną vėl šaukiamas LEO LT akcininkų susirinkimas, kuriame numatoma atšaukti ST ir sudaryti naują tarybą, o ši savo ruožtu suformuotų nauną bendrovės valdybą. Vakarykščiame posėdyje telefono ryšio pagalba dalyvavo atsistatydinantis iš LEO LT prezidento ir ST pirmininko pareigų Julius Niedvaras.

REKLAMA

Praeitą savaitę vykusiame LEO LT akcininkų susirinkime energetikos ministras Arvydas Sekmokas akcentavo, kad visuomenė nepasitiki nacionalinės energetikos bendrovės veikla, o didžiausia atsakomybė dėl to tenka ST ir jos pirmininkui J.Niedvarui. Pasak ministro, dabartinė stebėtojų tarybos sudėtis ne tik neatitinka valstybės interesų pagal valdomą kapitalą, bet kalta ir dėl to, kad "nesukontroliavo situacijos", be to, jos veikla nebuvo matoma viešojoje erdvėje.

Vakar tiesą į akis rėžė ir šalies vadovas Valdas Adamkus. "Man atsibodo žiūrėti ir klausytis kalbų apie tai, kas yra blogai, kad nėra skaidrumo. Galų gale, ponai, prisiimkite atsakomybę", - sakė Lietuvos Prezidentas. Šalies vadovas Vyriausybę paragino pradėti dirbti. "Laukiu aiškių greitų sprendimų", - kalbėdamas apie energetinius projektus pabrėžė V.Adamkus. Žurnalistų paklaustas, kokios pozicijos laikosi dėl LEO LT, valstybės vadovas pabrėžė norintis, kad Lietuva būtų nepriklausoma ir sudarytų gyventojams atitinkamą gyvenimo lygį, praneša ELTA.

LEO LT buvo įsteigta pernai gegužę, o jos vadovybė bus keičiama jau trečią kartą. Valstybė valdo 61,7 proc. bendrovės akcijų, privati bendrovė "NDX energija" - 38,3 proc.

Indrė Sesartė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų