REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed (nuotr. SCANPIX)

Pirmą kartą Saulius ant riedučių atsistojo būdamas ketverių. „Ant jų stovėjau tvirtai ir galėdavau pasigirti įvairiausiais „fintais“, - nusijuokė jis. Tačiau berniuko gyvenimas apsivertė, kai šešerių televizoriaus ekrane jis išvydo ant ledo čiuožiančius Povilą Vanagą ir Margaritą Drobiazko.

16

Pirmą kartą Saulius ant riedučių atsistojo būdamas ketverių. „Ant jų stovėjau tvirtai ir galėdavau pasigirti įvairiausiais „fintais“, - nusijuokė jis. Tačiau berniuko gyvenimas apsivertė, kai šešerių televizoriaus ekrane jis išvydo ant ledo čiuožiančius Povilą Vanagą ir Margaritą Drobiazko.

REKLAMA

„Užsimaniau čiuožti... Nors nepažinojau nė vieno, kuris tai darytų, užsispyriau. Tėvai neturėjo išeities, - juokiasi ledo čiuožėjas Saulius Ambrulevičius. – Praktika su riedučiais man tikrai padėjo. Tik užlipęs ant ledo jau galėjau čiuožti... Bet dažnai kliuvau už „dantukų“, mat riedučiai tokių neturėjo“.

Čiuožimo treniruotės tapo Sauliaus kasdienybe.

„Užgaudžiau tikrą „kablį“ paauglystėje... Pamenu, kad keturiolikos mano visos mintys buvo tik apie čiuožimą“, - prisimena 25-erių S. Ambrulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Vingiuotas kelias

Būtent tais metais Saulius pirmą kartą tapo Lietuvos čempionu... Ir buvo neįveikiamas septynis metus iš eilės. Vis gerėjantys pasiekimai tarptautinėse varžybose ir noras tobulėti kaunietį paskatino priimti lemtingą sprendimą – 2014-ųjų vasarą jis išvyko treniruotis į JAV pas garsiuosius trenerius Mariną Zujevą ir Olegą Epsteiną.

REKLAMA

„Vykstant šokių ant ledo projektui viena teisėja, kuri dirbo daugybę metų su Povilu bei Margarita, pasiūlė išbandyti šokti su partnere varžybose. Taip gavosi, jog pasibaigus projektui atsirado partnerė, su kuria galėjau bandyti čiuožti ir varžytis tarptautinėse varžybose“, - pasakojo S. Ambrulevičius. Jo partnere tapo amerikietė Taylor Tran.

„Teko daug mokytis, reikėjo keisti čiuožimo techniką, išmokti pozicijas, elementus.. Teko susikrauti galvon labai daug informacijos per trumpą laiko tarpą, - teigė Saulius. - Nebuvo lengva, bet žinojau, kad sugebėsiu“.

REKLAMA
REKLAMA

Savo pirmose varžybose Taline pora iškovojo kelialapį į Europos čempionatą, kuriame pora užėmė 24-ą vietą.

Tais pačiais metais jie tapo Lietuvos čempionais.

Atrodė, jog viskas įsibėgėja – tarptautiniuose turnyruose „nauja“ pora demonstruodavo įspūdingus rezultatus. Tačiau praėjusių metų balandį, po pasaulio čempionato, kuriame pora liko 30-oje pozicijoje, jie paskelbė apie „skyrybas“.

Įvyko žybsnis

Ne vieną kartą ledo rūmuose Sauliui teko matyti japonų poros Cathy ir Chriso Reedų treniruotes. Jis žinojo ir apie jų jaunesnę seserį Allison, kuri jau žinojo, kas yra tikroji olimpinė dvasia.

Būdama vos penkiolikos A. Reed gavo Gruzijos pilietybę ir 2010-aisias Vankuverio olimpinėse žaidynėse su Otaru Japaridze gynė šios šalies garbę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po olimpinių žaidynių, kuriose Gruzijos pora buvo 22-a, A. Reed pradėjo šokti su Baltarusijoje gimusiu Vasilijumi Rogovu. Pora atstovavo Izraeliui.

Jų partnerystė nutrūko 2015-aisiais – Allison paskelbė apie pertrauką savo karjeroje.

„Tačiau Allison nusprendė grįžti į sportą po kelių metų. Ji atsikraustė pas mus į Kantoną... Ir taip gavosi: išsiskyrė mano keliai su Taylor, o Allison ieškojo naujo partnerio. Pabandėme. Po kelių dienų treniruočių nusprendėme, kad „sustoti“ kartu būtų labai gerai. Tiesiog įvyko žybsnis – blic – ir supratome, kad atradome vienas kitą“.

Ir nedaug trūko, kad ši pora per pusmetį sukurtų stebuklą – Saulius ir Allison tik per plauką neiškovojo kelialapio į Pjongčango olimpines žaidynes. Jie buvo pirmoji pora už brūkšnio. Po sunkios A. Reed traumos pora negalėjo dalyvauti Europos čempionate, kur galimai būtų užsitikrinę vietą olimpinėse žaidynėse.

REKLAMA

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė jau užtikrinai teigia, jog bus prašoma 23-ų Allison suteikti Lietuvos pilietybę.

„Tai būtų didelė garbė, - tv3.lt sakė pati A. Reed. – Būtų nuostabu, jei kartu su Sauliumi galėtume atstovauti Lietuvai jau kitose olimpinėse žaidynėse. Mūsų nėra Pjongčange. Šiek tiek apmaudu. Žinau, ką atletui reiškia olimpinės žaidynės. Šįkart palaikėme savo draugus, kurie jose dalyvavo, o kitą kartą tikimės būti kartu su jais žaidynėse“.

„Mūsų tikslas – olimpinės žaidynės. Todėl dirbsime, nes žinome, kad sunkus darbas atsiperka. Šįkart buvome visai arti... Nenuleisime rankų“, - pabrėžė Saulius.

REKLAMA

Pamišėliai iš Lietuvos

Pasak A. Reed, svarbiausia, kad abu partneriai mėgaujasi savo darbu ir yra vedami bendro tikslo. „Taip, ant ledo sutikau lietuvį, - juokėsi Allison. – Ar nustebau? Ne. Juk esame pripratę, kad dailiojo čiuožimo pasaulyje varžosi visas pasaulis. Lietuvis? Man svarbiausia, kad jis jaustų džiaugsmą šokdamas su manimi ir norėtų būti vienu kumščiu. Labai džiaugiuosi sutikusi Saulių“.

Priminus Sauliui, kad jo partnerė jau žino, kas yra olimpinės žaidynės ir augo tarp čiuožėjų, vaikinas prisipažino, kad pačioje pradžioje jautė šiokį tokį spaudimą.

„Tikrai jaudinausi, žinojau, kad turėsiu pasitempti ir pagaliau pakrutinti savo subinę, - juokėsi Saulius. – Žinai, kai esi geresnėje futbolo komandoje, tu stengiesi pats tapti geresniu. Tai čia galioja ta pati taisyklė. Kiekvienoje treniruotėje atiduodu visas savo jėgas, norėdamas įrodyti, jog esu vertas Allison. Ji man padeda, pamoko. Tačiau dabar nesijaudinu. Žinau, kad žengiame koja kojon“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Allison teigė pastebėjusi, kad Saulius yra greitai prisitaikantis ir greitai naujus dalykus įsisavinantis atletas. „Man dar nėra tekę šokti su tokiu gabiu ir greitai tobulėjančiu partneriu. Jis žino savo trūkumus, tačiau puikiai išnaudoja savo stipriąsias puses. Mokomės labai greitai“, - teigė šokėja. Paklausta, ar žino Isabella Tobias pilietybės istoriją, kai mūsų šalies pilietybę gavusi Deivido Stagniūno partnerė po Sočio olimpinių žaidynių persikėlė į Izraelį, Allison linktelėjo.

„Taip, žinoma, kad žinau šią istoriją. Tai liūdna istorija. Tačiau labai tikiuosi, kad lietuviai neskubės iš anksto manęs teisti ir apkalbinėti. Viliuosi, kad jie pamatys, kaip stengiamės ir kiek darome kartu su Sauliumi dėl olimpinių žaidynių. Noriu, kad visi žiūrėtų, kaip čiuožiu, o nežvilgčiotų, kokį pasą turiu“, - sakė A. Reed.

REKLAMA

S. Ambrulevičius teigė norintis parodyti, kad Lietuva vis dar turi sportininkų, bandančių garsinti šalį pačiame aukščiausiame lygyje. „Neretai mūsų komandą aplinkiniai vadina „Crazy Lithuanians“. Manau, tai kalba už mus pačius, mes esame pasirengę viskam kelyje dėl Allison pilietybės, - sakė Saulius. - Galų gale, tai ne tik mes dviese, dirba su mumis visa komanda, kurios šaknys yra lietuviškos“.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų