REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai nustatė tiesiog neįtikėtinų dalykų, ką kūdikiai sugeba jau pirmąjį savo gyvenimo pusmetį.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai mokslininkai išsiaiškino, kad keletas dienų po gimimo naujagimiai jau gali atskirti gimtąją kalbą nuo svetimos. 4-5 mėnesių jie jau moka skaityti iš lūpų, gali nustatyti nebyliai tariamą garsą A, E. Jie jau suvokia balses ir priebalses bei gali jas atskirti net tariant užsienio kalbos žodžius.

REKLAMA

1-6 mėnesių mažyliai puikiai skiria skirtingų beždžionių snukius, nors suaugusiesiems šie atrodo visiškai vienodi. Regėdami nuotraukoje užfiksuotas lūpas, tariančias garsus, gali atkartoti, kokie garsai buvo tariami.

Vienas pastarųjų atradimų paskelbtas gegužės mėnesio žurnalo „Science“ numeryje. Pasirodo, 4 mėnesių kūdikis jau gali atskirti, ar aktoriai nebyliajame kine kalba jo gimtąja, ar svetima kalba. Šis gebėjimas išnyksta sulaukus maždaug 8 mėnesių, jei vaiko abu tėvai kalba ta pačia kalba. Jei mažylis auga dvikalbėje aplinkoje, gebėjimas išlieka ilgam, mat vaikui tenka nuolat juo pasinaudoti.

Beveik visi išvardyti neįprasti gebėjimai išnyksta per pirmąjį pusmetį, nes kūdikiai turi ir dar vieną jiems naudingą savybę – ignoruoti, o vėliau ir pamiršti informaciją ir gebėjimus, kurių jie negali pritaikyti praktiškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų