REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto Transporto automatikos laboratoriją papildė programinė įranga, tiksliai atkartojanti Lietuvos geležinkelių naudojamą eismo centralizacijos sistemą. Įranga leis studentams jau dabar susipažinti su geležinkelių darbo specifika, tai sumažins įmonių investicijas apmokant naujai įdarbintus absolventus, sakoma KTU pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Įrangą universitetui padovanojo Čekijos įmonė „AŽD Praha“. KTU – vienintelis universitetas, kuriame įrengta tokio pobūdžio laboratorija.

REKLAMA

Transporto automatikos laboratorijoje įdiegta mokomoji įranga sudaryta iš kompiuterių, sujungtų į bendrą tinklą. Kiekviename kompiuteryje galima paleisti geležinkelio stoties arba eismo valdymo centro darbo vietos programinę įrangą taip imituojant stoties budėtojo darbo vietą arba eismo tvarkdario darbo vietą.

„Geležinkelio eismo valdymo sistema – tokia pat, kokia naujai įdiegta ir bendrovėje AB „Lietuvos geležinkeliai“. Tikiu, kad tokia bendradarbiavimo forma yra naudinga ne tik mums, universiteto bendruomenei, bet ir mus remiančioms kompanijoms“, - sako KTU Elektros ir elektronikos fakulteto Automatikos katedros vedėjas doc. dr. Gintaras Dervinis.

REKLAMA
REKLAMA

Katedros vedėjo teigimu, privataus verslo investicijos leidžia studentams susipažinti su naujausia technine ir programine įranga, naudojama pramonėje, matyti, kokia kryptimi vystomos modernios valdymo technologijos, pasirengti pirmajam profesinės karjeros žingsniui bei įgytas žinias pritaikyti praktikoje. Tuo tarpu verslui tai padės užtikrinti geriau parengtus būsimus specialistus, potencialius darbuotojus, dirbsiančius su jų gaminama įranga, kurių apmokymui reikės minimalių investicijų.

„Laboratorijose atsirandančios naujovės dažnai pažadina studentus „iš miego“ ir juos sudomina studijomis bei motyvuoja siekti daugiau. Modernios laboratorijos, orientuotos į pramonę ir potencialius darbdavius, yra lyg ženklas, kad universitetui verslas yra svarbus. Tokie nekasdieniai įvykiai mus skatina tobulėti, kartu veikti Lietuvos ateities labui“, - įsitikinęs G. Dervinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KTU Elektros ir elektronikos fakultetas su bendrove „AŽD Praha“ bei intelektualių inžinerinių sprendimų įmone FIMA pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį. Lietuvoje veikianti FIMA tarpininkavo diegiant laboratoriją bei apmokant fakulteto bendruomenę ja naudotis. Įmonė taip pat atliks tolesnę įrangos priežiūrą.

„Skatiname technologijas ir inovacijas, mums svarbu prisidėti prie kompetentingų inžinerinių ir technologinių profesijų studentų ugdymo, tad į mokslo rėmimą žiūrime labai atsakingai ir siekiame prisidėti kuo daugiau. Su KTU glaudžiai bendradarbiaujame jau ne vienus metus, nemažai FIMA dirbančių specialistų – būtent KTU absolventai. Mūsų kartu su ilgamečiu partneriu „AŽD Praha“ įrengta transporto automatikos laboratorija yra pirmoji tokia Lietuvos švietimo įstaigose. Tai leis studentams jau dabar praktiškai susipažinti su geležinkelių darbo specifika“, - sako FIMA Geležinkelių eismo valdymo sprendimų departamento direktorius Vaidas Venskus.

REKLAMA

Pasak doc. dr. G. Dervinio, pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis įrodo, kad aukštojo mokslo institucijoms ir verslo įmonėms netrūksta noro ir potencialo bendradarbiauti.

„Ir Lietuvoje yra kompanijų, kurios nori investuoti į ateitį ir mato perspektyvas, skiria tam savo lėšų bei įtraukia į šią veiklą ir savo verslo partnerius. Džiaugiuosi, kad tokiu puikiu pavyzdžiu yra FIMA, kuri pakvietė savo partnerį „AŽD Praha“ investuoti į Lietuvos ateitį – Kauno technologijos universitetą“, - teigia G. Dervinis.

Trišalės sutarties dalyvių teigimu, naujoji laboratorija – tik pirmasis žingsnis. Tikimasi, kad ateityje ją papildys ir geležinkelių įranga: geležinkeliuose naudojami šviesoforai, iešmų elektros pavaros ir kt., bus įgyvendinta ir daugiau bendrų projektų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų