REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje mirusiųjų krosnies - krematoriumo kol kas nėra. Klaipėdos savivaldybė kelintą kartą primena, kad tokio objekto uostamiestyje nestatys. Tad norintiems savo velionius sudeginti iki specialios krosnies tenka važiuoti net į Latviją. Nors netoli klaipėdiečiams iki Rygos krematoriumo, bet vis dėlto daug patogiau, kai viskas vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis Klaipėdos įmonių, teikiančių ritualines laidojimo paslaugas, gali pasiūlyti klientui nuvežti į Rygą mirusiojo palaikus ir grąžinti tik pelenus. Tačiau kol kas norinčių sudeginti artimuosius tėra labai mažai. Savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus, kaip ir daugelis mūsų, mano, kad Lietuvoje tokios deginimo tradicijos nėra. Bet palaipsniui žmonės privalės labiau atkreipti dėmesį į kitokią “laidojimo” alternatyvą. Žemė ateityje brangs, nebeliks didžiulių kapavietėms skirtų vietų, tad neišvengiamai teks kremuoti. O iki to laiko turbūt Šiauliuose krematoriumą pastatys, tad klaipėdiečiams galvos nebesuks rūpestis, kad jo velionį tenka vežti į kitą šalį.

REKLAMA

Nuvežimas, parvežimas, karstas, drabužiai ir visa kita, ko reikia mirusiajam pašarvoti, be abejo, įskaitant ir kremavimą, sudaro apytikslę 1500 litų kainą. Spėjama, kad Lietuvoje deginimas galėtų kainuoti maždaug 300 litų, bet tai dar tik spėlionė.

Pelenams supilti urnų galima įsigyti ir Lietuvoje, tačiau laidojimo reikmenis siūlančios įmonės tokios prekės sako neturinčios. Tad uostamiestyje gyvenantiems asmenims jų tenka ieškoti miesto ligoninės morge. Jei nori, gali pigesnę įsigyti – vietinės gamybos urną už 120 – 200 litų, kiek brangesnės - 300 eurų kainuojančios metalinės, urnos iš parodos.

REKLAMA
REKLAMA

Pardavėjas Raulis Andersonas sako, kad daugiausiai žmonės renkasi pigesnes urnas mirusiojo kapsulei su pelenais laikyti. Maždaug 2 – 3 kartus per savaitę pageidaujama būtent tokių prekių.

Direktorius A. Šimkus sako, kad šiemet uostamiesčio kapinaitėse ieškoma vietos kolumbariumo statybai. Iš pradžių tai bus sienutė su 500 vietų urnoms, tačiau jei bus didelis poreikis – kolumbariumas plėsis.

O krematoriumas, kaip sako A. Šimkus, - verslo objektas. Jei verslininkus tai domina, statyboms niekas neprieštarauja, tačiau “jei atsiranda tik vienas ar penki žmonės, kurie nori kremuoti savo velionius, savivaldybė tokio pastato nestatys”.

Edita ŠEREIKYTĖ

“Klaipėda”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų