REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kraujo krešėjimas yra būtinas, kad nenukraujuotume. Vis dėlto, kai kurie krešuliai savaime neištirpsta ir gali būti pavojingi sveikatai ar net gyvybei. Štai, kokie simptomai išduoda kraujo krešulius – pastebėkite juos laiku.

Kraujo krešėjimas yra būtinas, kad nenukraujuotume. Vis dėlto, kai kurie krešuliai savaime neištirpsta ir gali būti pavojingi sveikatai ar net gyvybei. Štai, kokie simptomai išduoda kraujo krešulius – pastebėkite juos laiku.

REKLAMA

Kraujo krešuliai gali kelti grėsmę gyvybei, jei patenka į gyvybiškai svarbius kūno organus ir neleidžia pratekėti kraujui, rašo express.co.uk.

Kraujo krešuliai yra dažniausia insulto priežastis, nes dėl jų gali sutrikti kraujo tekėjimas į smegenis. Jie taip pat gali sukelti širdies smūgį ir plaučių emboliją, o šios būklės gali būti mirtinos.

Todėl labai svarbu žinoti ir kuo anksčiau pastebėti kraujo krešulių sukeliamus požymius. Įprastai kraujo krešuliai pirmiausia pasireiškia giliųjų venų tromboze (GVT).

Ji pasireiškia, kai kraujo krešulys susidaro venoje, dažniausiai – kojų ar rankų venose. Jei taip atsitinka, gali pasireikšti keturi simptomai, kuriuos būtina pastebėti laiku.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS), šie simptomai yra:

  • pulsuojantis ar mėšlungį primenantis skausmas;
  • tinimas;
  • paraudimas;
  • odos kaitimas.

Taip pat galite pastebėti venų patinimą, jos gali būti „kietos arba skausmingos“, kai paliečiate pažeistą vietą.

REKLAMA

Sveikatos priežiūros įstaiga ragina nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar kitus specialistus, jei pajutote bet kurį iš šių požymių.

„Giliųjų venų trombozė gali būti pavojinga. Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, jei manote, kad sergate šia liga“, – teigia NHS.

Kraujo krešulių susidarymo riziką gali padidinti daugybė veiksnių, kai kuriuos jų galime kontroliuoti patys, be medikamentų vartojimo.

Giliųjų venų trombozė dažniau pasitaiko vyresniems nei 60 metų, taip pat turintiems antsvorio, rūkantiems, vartojantiems hormoninę kontracepciją, sergantiems vėžiu ar širdies nepakankamumu bei turintiems venų varikozę asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat didesnė šios ligos tikimybė gali būti, jei gulite ligoninėje arba neseniai iš jos išvykote ir ilgą laiką nejudėjote, pavyzdžiui, po operacijos ar esate prikaustyti prie lovos.

Giliųjų venų trombozės riziką didina ir ilgesnės nei trijų valandų kelionės lėktuvu, automobiliu ar traukiniu, nėštumas ar prieš mažiau nei šešias savaites įvykęs gimdymas bei dehidratacija.

Todėl, jei norite sumažinti GVT riziką, patariama palaikyti sveiką svorį ir jį kontroliuoti, reguliariai mankštintis bei gerti daug skysčių.

Gal galite pasakyti , kur kreiptis ir kas gydo . Pas šeimos gydytoja talonėlis po mėnesio, per ta laika žmogus jau bus kapuose . Nerašinėkite tų nesąmonių, nes Lietuvoje niekas nebegydo žmonių
Marmalo dozių-daugiau krešulių.taškas ir amen.
Ar dar liko skiepų nuo covido...kur gauti kas žino?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų