• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugeliui net patyrusių keliautojų Korfu sala – neatrasta žėmė, girdėta galbūt iš filmų ar knygų. Prieš porą metų teko pačiam praleisti vienas nuostabiausių atostogų savo trumpame gyvenime būtent šioje saloje. Jeigu planuojate savo atostogas, norite ramybės bei pabėgti nuo viso pasaulio, tuomet gal verta pasvarstyti apie kelionę į šią salą?

REKLAMA
REKLAMA

Šiek tiek faktų

Korfu yra viena didžiausių Jonijos salyno salų, priklausančių Graikijai, įsikūrusi vakarinėje žemyninės Graikijos pašonėje, prie pat Albijos krantų. Korfu yra 58 kilometrų ilgio, o plačiausia salos dalis tėra 24 kilometrai. Saloje pasodinta daugiau nei trys milijonai alyvmedžių, todėl net karščiausią vasarą akį džiugina žaluma.

REKLAMA

Nors ši sala yra itin maža, tačiau gamtovaizdis yra labai kontrastingas. Šiaurės rytuose krantas yra nuklotas akmenimis, todėl čia rasti nuošalių paplūdiminių ir tradicinių žvejų kaimelių. Pietuose ir šiaurėje rasite ilgus smėlėtus paplūdiminius, todėl čia daugybė turistams skirtų vietų: pradedant viešbučiais ir baigiant pramogomis. Vakarinėje dalyje pamatysite aukštomis uolomis papuoštus krantus ir akmenuotą krantą, tačiau čia galima stebėti nuostabius saulėtekius.

REKLAMA
REKLAMA

Čia visada šilta

Turistai paprastai į šią salą pradeda vykti nuo gegužės. Tada čia vidutinė oro temperatūra yra +18-+23°C, o jūra  +18 °C . Visoje Korfu saloje jaučiama ankstyvos vasaros nuotaika, todėl daugelis tavernų čia tik pradeda ruoštis sezonui.  Privalumas – mažai turistų, daug saulės ir ramybės. Blogybė – vakarais gali prireikti bent jau kiek šiltesnio megztuko.

Jeigu planuojate vykti nuo birželio..

Tuomet jūsų laukia apie 24-27°C šilumos ir daugiau saulės (vidutiniškai 12 valandų per parą) ir  21 °C šilumos vanduo jūroje. Maža tikimybė, kad būsite sulytas, nes per mėnesį čia būna tik dvi lietingos dienos. Visgi jeigu norite svajingos graikiškos ramybės – siūlau pamiršti, nes turistų išvysite tikrai ne vieną dešimtį. Beje, nenustebkite, kad pamatysite daug vyresnio amžiaus žmonių – jiems Korfu yra „etatinė vasaros darbo vieta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karščiausia būna liepos pabaigoje – rugpjūtį. Tuomet termometras neretai pašoksta net iki +40 °C, o jūra lepins 24 °C šilumos vandeniu. Deja, šiuo laiku sala tampa tarsi Vilniaus „Akropoliu“ per išpardavimus – daugybė graikų su šeimomis ir turistai iš kitų šalių atvyksta čia džiaugtis atostogomis.

Kur apsistoti?

Nors saloje ir yra daugybė viešbučių ir apartamentų, norėdami surasti patogų atostogų būstą už gerą kainą, didelė tikimybė, kad pavargsite. Korfu verslininkai niekada nesiskundė turistų stygiumi, todėl nenustebkite, jeigu vasaros metu už vienos nakties apartamentus kainos prasidės nuo 40-50 eurų. Visgi, jeigu laiku pradėsite ieškoti ne tik pigių lėktuvo bilietų, bet ir viešbučių – turėsite tikrai nebrangias ir puikias atostogas.

REKLAMA

Uodai– verta pasiruošti jų puolimui

Uodai – vietiniai juos vadina Koo-noo-pee – yra bene didžiausia blogybė, sprendžiant klausimą, kodėl neverta važiuoti į Korfu. Jie labiausiai aktyvūs liepos – rugpjūčio mėnesį, todėl planuojant atostogas verta su savimi pasiimti tepalo po vabzdžių įkandimo bei priemonių apsisaugoti nuo jų. Žinoma, jeigu keliaujate su rankiniu bagažu – siūlau nenusiminti, nes apsaugos priemones galėsite įsigyti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje.

Nesvarbu, ar apsistosite viešbutyje, ar apartamentuose, Jūs rasite elektrinę apsaugos priemonę nuo šių vabzdžių – jums tereikės įkišti ją į elektros lizdą. Deja, šių priemonių papildymu, didelė tikimybė, teks pasirūpinti patiems. Džiugu, kad jos yra labai nebrangios, o parduodamos visur kaip ir alyvuogės ar fetos sūris. Iš patirties siūlau negailėti pinigų ir naudoti šią priemonę, nes ji bene vienintelė išnaikina šiuos įkyruolius kambaryje. Beje, nepamirškite, kad šviesa traukia juos, tad vakarais atidarius lango nepalikite įjungtos šviesos – banalus patarimas, bet atostogų metu dažnai užmirštamas.

REKLAMA

Geriamas vanduo

Daugelyje apartamentų ir vilų naudojamas lietaus vanduo, kuris yra surinktas per lietingą sezoną. Žinoma, kai jis pasibaigia, tenka tenkintis itin chloruotu vandeniu iš jūros. Todėl rekomenduoju maistui gerti ar gaminimui naudoti šaltinio vandenį, kurio galima nusipirkti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Iš patirties žinau, kad skonis išties labai skiriasi, kai naudojamas tiesiog vanduo iš čiaupo.

Viešasis transportas ir stiprūs nervai

Nors čia ir yra viešasis transportas – autobusai, kuriais važinėti yra tikrai labai pigu, tačiau turistams nerekomenduojama, nebent turite stiprius nervus. Stotelėse iškabintas tvarkaraštis – tik dėl vaizdo, nes pasirodo, kad jis keičiamas pagal tik vietiniams žinomus dėsnius. Paprasčiausias variantas sužinoti „patikslintą“ tvarkaraštį – nueiti į priešais autobuso stoteles esančias Kafeneon – vietinių vyrų susibūrimo vietas, kur visą dieną tingiai geriama kava ir aptariamos naujienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors keliai ir ne itin tvarkingi, patogiausia būtų nuomotis automobilį ir būti nuo nieko nepriklausomiems. Kitas variantas – mopedas arba dviračiai (kaip jau minėjau, šią salą pastarųjų gerbėjai itin mėgsta).

Nepamiršk...

Pigių skrydžių bendrovė “Ryanair" nuo liepos pradeda skrydžius iš Londono į Korfu salą, o kainos visai nesikandžioja – apie 40-50 eurų su mokesčiais, todėl planuotis savo atostogas nuo šiol – paprasčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų