REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konstitucinis Teismas pirmadienį toliau nagrinėjo Seimo paklausimą, ar R.Pakso kai kurie veiksmai prieštarauja Konstitucijai. Prezidentui Rolandui Paksui KT atstovaujantys advokatai teigė, kad kaltinimai dėl galimos prezidento įtakos jam artimiems asmenims superkant bendrovės "Žemaitijos keliai" akcijas yra nepagrįsti.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento advokatas Kęstutis Švirinas kritiškai įvertino Seimo paklausime suformuluotus, parlamentinės apkaltos komisijos išvadas atspindinčius teiginius, esą prezidentas davė nurodymus savo patarėjui teisėsaugos klausimais Visvaldui Račkauskui "pasinaudojant tarnybine padėtimi siekti per teisėsaugos institucijas paveikti bendrovės "Žemaitijos kelių" vadovų ir akcininkų sprendimus dėl akcijų perleidimo R.Paksui artimiems asmenims".

REKLAMA

Pasak advokato, paklausime suformuluotas tariamas prezidento R.Pakso siekimas įgyvendinti sau artimų asmenų turtinius interesus yra neįrodytas.

Anot K.Švirino, neįrodyta ir aplinkybė, kad R.Paksas darė įtaką sprendimams dėl akcijų pardavimo.

Advokatas teigė, kad neįrodytos ir kitos pareiškėjų paklausime nurodytos aplinkybės, ir paprašė teismą nutraukti pradėtą teiseną.

Seimo atstovas Julius Sabatauskas teigė, kad slapta įrašytuose pokalbiuose telefonu prezidento žodžiai byloja apie jo sąmoningus veiksmus nurodant daryti įtaką "Žemaitijos kelių" savininkams dėl jų turimų akcijų perleidimo su buvusiu susisiekimo ministru Gintaru Striauku susijusiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

"Tai veiksmai, aiškiai laikytini neteisėtais, prieštaraujančiais Konstitucijai, ir tais veiksmais prezidentas aiškiai laužo priesaiką", - sakė J.Sabatauskas.

Seimo apkaltos komisijos išvadoje konstatuojama, kad praėjusių metų spalio 1 d. buvo užfiksuoti du pokalbiai telefonu tarp R.Pakso ir A.Drakšo. Viename jų R.Paksas sako A.Drakšui, jog jo prašymu kalbėjęs su, kaip manoma, patarėju teisėsaugos klausimais V.Račkausku, tačiau reikia pagalvoti ir apie "neordinarias" priemones "Žemaitijos kelių" akcininko Alfonso Armalo atžvilgiu . R.Paksas siūlo "pabandyt, kaip sakant, dažat" (liet. - prispausti), "o gal patraukti jį reikia kažkuom tai, gal per kitą frontą pasižiūrėt".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidento advokatai teigė, kad Valstybės saugumo departamento slapta įrašyti pokalbiai telefonu, kuriuose skamba prezidento R.Pakso balsas, negali būti naudojami kaip įrodymai, nes Operatyvinės veiklos įstatymas draudžia naudoti operatyvines priemones prieš prezidentą.

Seimo atstovai kontrargumentavo, kad spectarnybos įrašė R.Pakso balsą, vykdydamos teisėtą sankcionuotą operatyvinę veiklą prieš kitus bylos medžiagoje minimus asmenis - bendrovės "Restako" vadovą, artimą R.Pakso draugą Algirdą Drakšą, ir buvusį susisiekimo ministrą Gintarą Striauką.

REKLAMA

Tai, kad pokalbiai telefonu, kuriuose skamba ir prezidento balsas, įrašyti nepažeidžiant įstatymų, anksčiau konstatavo parlamentinė Operatyvinės veiklos kontrolės komisija.

Iš viso prezidentui yra pateikti šeši kaltinimai dėl šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo ir priesaikos sulaužymo.

Konstituciniam Teismui patvirtinus kaltinimus, Seimas balsuos dėl R.Pakso nušalinimo. R.Paksas prezidento pareigas eina nuo 2003 metų vasario.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų