REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatoriai siūlo maždaug šimtui tūkstančių Lietuvos piliečių leisti įsigyti automatinius ginklus. Įregistravo įstatymo projektą, kad žmonės, kadaise tarnavę kariuomenėje, galėtų turėti automatus. Tai vienas iš žingsnių visuotinės gynybos link.

Konservatoriai siūlo maždaug šimtui tūkstančių Lietuvos piliečių leisti įsigyti automatinius ginklus. Įregistravo įstatymo projektą, kad žmonės, kadaise tarnavę kariuomenėje, galėtų turėti automatus. Tai vienas iš žingsnių visuotinės gynybos link.

REKLAMA

Tokiai idėjai pritaria ir Seimo opozicija, ir patys atsargoje esantys kariai. Tik priduria, kad būtina įstatyme nepamiršti saugiklių, kad ginklai nepakliūtų tiems, kam juos duoti pavojinga.

Kai „Hamas“ teroristai įsiveržė į Izraelį, daug kur kelią šūviais skynėsi tolyn, nes nesulaukė tinkamo pasipriešinimo. Kol Izraelio kariuomenė dar tik greitai mobilizavosi, teroristai siautėjo beveik netramdomi. Bet kai kuriose gyvenvietėse, vadinamuose kibucuose, ugnį į juos paleido eiliniai gyventojai, kurie mokėjo naudotis ginklais ir svarbiausia, juos turėjo namuose.

Ir tai dar vienas pavyzdys, kad kuo daugiau savo namus ir artimuosius gebančių apginti žmonių, tuo įsibrovėliams sunkiau. Todėl konservatoriai Kasčiūnas su Saudargu siūlo naują idėją – leisti įsigyti ir turėti automatinius ginklus platesniam ratui žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Rezerve esantys kariai, ar aktyviajame, ar parengtajame, yra žmonės, kurie turi įgūdžius. Be abejo, juos reikia atnaujinti, bet jie bazinius įgūdžius turi. Galimybė jiems įsigyti A kategorijos automatinį ginklą sustiprintų mūsų visuomenės galimybes priešintis. Konvencinėm ir nekonvencinėm atakom“, – tvirtina Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

Dabar A kategorijos automatinius ginklus gali turėti tarnaujantys kariai, taip pat kariai savanoriai ir Šaulių sąjungos nariai.

Kitas aspektas yra ginklų diversifikacija. Kad ne vienoje ginklinėje laikomi visi ginklai ir viena raketa, ar dronas ir nėra tų ginklų, bet yra tūkstančiai namuose laikančių savo seifuose ginklus ir reikalui esant, jie gali ateiti į užduotį ir vykdyti užduotį su savo ginklu“, – sako Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Atsargos karių Lietuvoje yra daugiau nei 100 tūkstančių. Vienas jų – buvęs Specialiųjų operacijų pajėgų karininkas Aurimas Navys.

REKLAMA
REKLAMA

Turint galvoje, kad vyksta karas, dvi kaimyninės valstybės kariauja, agresyvios valstybės, tai yra būtinas žingsnis, kad kiekvienas žmogus, kuris moka valdyti ginklą, kuris žino elementarius dalykus, kaip išgyventi mūšio lauke ir kaip nukauti priešą, tuos ginklus turi teisę įsigyti, mano supratimu, ir laikyti, aišku, saugiai“, – teigia atsargos karininkas Aurimas Navys.

Anušauskas siūlymą vertina atsargiai

Kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, ir dar judėjo Kyjivo link, mieste tiesiai iš sunkvežimių automatai buvo dalinami visiems vyrams – priešui puolant, nebuvo laiko tikrinti, ar kiekvienas žino, kaip naudotis, ar turi reikiamų įgūdžių. Svarbiausia buvo ginkluoti žmones, kad šie priešintųsi rusams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visuotinė gynyba, turbūt, niekas neįsivaizduoja, kad žmonės gintųsi su šakėmis, ar su dalgiais, turbūt ginklas yra reikalingas ir neatsiejama tos visuotinės gynybos dalis. Tai pasiūlymas, žinoma, svarstytinas“, – teigia darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Tie žmonės tada dalyvautų ir pratybose, kad nuolat atvyktų kažkur mokytis, praktikuotis ir tada, kodėl ne? Nes tada tas rizikas galima suvaldyti“, – sako valstiečių frakcijos narys Aurelijus Veryga.

Krašto apsaugos ministras Anušauskas partijos kolegų siūlymą kol kas vertina atsargiai, sako reikia dar pamatyti visą projektą.

Jeigu galvojama, kad ginklo turėjimas be reikalingų apmokymų duoda pridėtinę vertę. Net ir esantys rezerve žmonės turi būti reguliariai šaukiami, apmokomi, atnaujinami įgūdžiai ir t.t. Tik taip sukuriama pridėtinė vertė“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

REKLAMA

Mes dabar kuriame komendantūras. Tai neatsiejamai turime galvoti ir apie tai. Ir kai girdžiu, kad neužtenka tik turėti ginklą, bet reikia ir turėti vietą gynybos planuose, tai va komendantūros ir yra ta vieta“, – tvirtina Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Nori taikos, ruoškis karui. Atgrasymas taip pat yra priemonė, priešas turi žinoti, kad mūsų visuomenė yra pasiruošusi stoti į kovą, turi pakankamai ginklų, turi pakankamai motyvacijos tą daryti, yra pasirengusi, tai yra taip pat labai stiprus dalykas“, – sako Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Saudargas ramina tuos, kurie bijo dėl visuomenės saugumo. Sako, kad toks projektas nereiškia, jog gatvėse padaugės neaiškių, bet gerai ginkluotų žmonių: „Tai žmonėms, kurie yra išmokyti naudoti ginklą ir yra davę priesaiką valstybei, ir turi tam atitinkamus leidimus.“

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Sulauksim jav likimo, kai kraujas liesis laisvai.
Puiku,turės kuo šaudyti pyderalkoncervatnikus.
Maža savižudybių, reikia kad dar išsišaudytų. Prekyba ginklais geras biznis, kieno ausys kyšo už šio siūlymo nesunku atspėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų