REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaliaujamai kalbama apie rūkymo žalą bei siaubingus šio įpročio padarinius. Tačiau labai retai užsimenama apie teigiamus aspektus, kaip žmogaus gyvenimas pradeda klostytis atsikračius cigaretės.

REKLAMA
REKLAMA

Rūkymas – tai socialinė liga. Niekas vieną gražią dieną neatsibunda ir tiesiog nenutaria tapti rūkoriumi. Dažniausiai šio įpročio atsiradimas yra įtakojamas aplinkinių. Atsiradus priklausomybei, jos atsikratyti ilgainiui tampa vis sudėtingiau.

REKLAMA

Tačiau ryžtis šiam žingsniui verta, net jeigu tai ir reikalautų milžiniškų valios pastangų. Jeigu negąsdina įvairios rūkymo sukeliamos pasekmės, gal mesti paskatintų po to žymiai pagerėjanti ne tik sveikatos, bet ir paties gyvenimo kokybė?

Nutarus atsikratyti šio įpročio, pravartu švęsti kiekvieną teigiamą pokytį organizme. Praėjus 20 minučių nuo paskutiniosios cigaretės, rūkant padidėjęs širdies dažnis nurimsta, o po 12 valandų – anglies monoksido lygis kraujyje susinormalizuoja.

REKLAMA
REKLAMA

Užkietėję rūkoriai dažniausiai pradeda mažiau skrepliuotis. Nereikėtų išsigąsti tiems, kuriems ši sekrecija netikėtai padidėja – tai natūrali organizmo valymosi reakcija. Tokie teigiami pokyčiai atsiranda greičiausiai, o kitų dar reikia šiek tiek palūkėti.

Praėjus dviems ar trims savaitės po metimo, pagerėja kraujo apytaka, atsiranda normalus plaučių funkcionavimas. Rūkant egzistuoja didelė rizika susirgti širdies ligomis, o šio įpročio atsisakius maždaug po metų ji sumažėja perpus. Norint sumažinti riziką susirgti kai kuriomis ligomis iki nerūkančiųjų lygio, laukti reikia kiek ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galimybė patirti insultą tampa retesnė po penkerių metų, o susirgti širdies arterijų ligomis – po penkiolikos. Praėjus dešimčiai metų nuo paskutiniosios rankose laikytos cigaretės, rizika mirti nuo plaučių vėžio būna perpus retesnė nei rūkorių.

Taigi, delsti neverta, nes kai kurių pokyčių laukimas gali ir užtrukti. Nutarę mesti, stenkitės gerti daug vandens bei padidinti vitamino C kiekį organizme. Taip pat, valgykite vaisius ir daržoves. Neilgai trukus ir vėl galėsite mėgautis tikruoju maisto skoniu, kuris buvo prarastas rūkant.

REKLAMA

Pradžia – sunkiausias periodas, todėl stenkitės save apsaugoti nuo bereikalingų pagundų. Paprašykite draugų, kad šie nerūkytų jums esant kartu. Taip pat pabandykite vengti tokių vietų, kuriose noras rūkyti gali labai sustiprėti.

Dažnai žmonės turi įprotį parūkyti iš karto po valgio. Jeigu su tuo prieš mesdami susidūrėte ir jūs, tai dabar pavalgę nedelsiant užsiimkite kokia nors veikla taip atitraukdami pragaištingas mintis.

Labai greitai pastebėsite, kad papilkėjusi oda kasdien tampa vis skaistesnė, nuolatos kvepiate gaiviai, o gelsvą atspalvį įgavusios rankos jį praranda.

REKLAMA

Taip pat, ne taip greitai pavargsite atlikdami fizinį darbą, pastebėsite pagerėjusią seksualinę sveikatą, užkirsite kelią ankstyviesiems senėjimo požymiams. Pagalvokite ir apie finansinę puse, nes cigaretės – brangus malonumas. Atsikratę šio įpročio, sutaupysite pinigų ar net išvengsite įsiskolinimų.

Rezultatas – ilgesnis, sveikesnis, kokybiškesnis bei finansiškai pakilesnis gyvenimas. Taigi, retorinis klausimas: metę rūkyti daugiau laimėtumėte ar prarastumėte?

Artūras Katinas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų