REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje Britanijoje atidarytas naujas restoranas, kuris propaguoja saugų seksą ir prezervatyvų panaudojimą. Tačiau kurie žmonės šalyje iki šiol gėdijasi pirkti šiuos gaminius iš latekso.

REKLAMA
REKLAMA

Tailandietiškų patiekalų restorane, pavadintame „Kopūstai ir prezervatyvai“, galima ne tik pavalgyti, bet ir gauti prezervatyvų.

REKLAMA

Prezervatyvai lankytojams dalinami vietoj mėtinių saldainių po valgio, o kiekvienas šio tinklo restoranas tiesiog perpildytas prezervatyvų. Jie visur – ant grindų, sienų, lempų, iš jų padarytos restorano interjero detalės.

Visas pelnas, gautas iš šio verslo, skiriamas seksualiniam auklėjimui ir programai, skirtai kovai su AIDS Tailande.

Dabar šio tinklo restoranas atidarytas Bisterio miestelyje Oksfordšyro grafystėje.  Neatsitiktinai iš visų pasaulio miestų buvo pasirinktas būtent šis.

REKLAMA
REKLAMA

Britanijoje daugelis iki šiol gėdijasi pirkti prezervatyvus parduotuvėse ir vaistinėse ir negali kalbėti apie seksą kaip apie paprastą reiškinį. Kodėl daugelis iš mūsų iki šiol jaučia diskomfortą, kai kalbama apie prezervatyvus?

„Susinepatoginimas“

Šis „susinepatoginimas“ –  įsisenėjęs britų pop kultūroje. Jį galima aptikti kad ir grupės „Madness“ dainoje „House of Fun“: „Man, prašau, duokite dantų šepetėlį, plaukų laką ir tą plastikinį dalykėlį <...>“.

Didžioji Britanija – šalis be kompleksų, kai kalbama apie parduotuves suaugusiems. Pavyzdžiui, „Ann Summers“ tinklo parduotuvių galima lengvai rasti daugelyje britų miestų prekybos gatvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezervatyvų gamintojos kompanijos „Fusion Condoms“ atliktas tyrimas parodė, kad 56 proc. apklaustų britų gėdijasi pirkti prezervatyvus. Ši procedūra priverčia parausti 54 proc. vyrų ir 57 proc. moterų.

48 metų Jamesas – sėkmingas verslininkas, tačiau vis dar jaučiasi nejaukiai, kai perka prezervatyvus.

„Savitarnos kasos palengvino mano gyvenimą, – prisipažįsta jis. – Aš visada perku savitarnos kasose, kad nereikėtų susidurti su žmonėmis. Manau, kad mano susinepatoginimas susijęs su jaunyste – tada prezervatyvai ir kalbos apie seksą nebuvo priimtinos visuomenėje“.

REKLAMA

Tokio pobūdžio gėdos jausmas padeda interneto parduotuvėms, kurios prekiauja prezervatyvais.

Britai patiria labai daug skirtingų „keistų jausmų“, kai kalba apie šias apsaugos priemones. Psichoterapeutas Philipas Hodsonas teigia, kad šie jausmai varijuoja nuo absoliutaus begėdiškumo iki visiško susigėdinimo (kaip ir visi kiti jausmai, kurie yra tarp šių dviejų emocinių kraštutinumų).

„Prezervatyvų pirkimas reiškia, kad jūs ruošiatės kažkam labai atviram, t.y. tam, ką daugelis žmonių norėtų nuslėpti. Jūs prisipažįstate, kad planuojate arba norite užsiimti seksu“,  – sako prichoterapeutas.

REKLAMA

Švietimas

Kalbos apie prezervatyvų naudojimą, kaip išsiaiškino sociologai, taip pat neteikia žmonėms malonumo, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Šeimos planavimo asociacijos apklausa parodė, kad 61 proc. respondentų mano, kad prezervatyvų naudojimo klausimas su nauju partneriu yra sudėtingas.

70 proc. mano, kad tai ši padėtis nepriverčia jų nepatogiai jaustis, o 36 proc. prisipažįsta, kad ši situacija neretai priverčia juos atsisakyti naudoti prezervatyvus.

Kai kurie specialistai mano, kad seksualinio švietimo pamokos padės spręsti šią problemą. Ph. Hodsono teigimu, jaunimą reikia ne tik mokyti, kaip naudoti prezervatyvus, bet ir paaiškinti sekso reikšmę.

„Taip pat būtina išmokyti tėvus, kaip reikia šnekėti apie seksą su vaikais“, – pabrėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų