REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
Kodėl tiek daug žvaigždžių mirė 2016 metais (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Praėjo vos keturi mėnesiai, tačiau 2016-ieji jau dabar yra tamsūs, labai tamsūs, rašoma BBC straipsnyje, kuriame bandoma atsakyti į daugeliui kilusį klausimą „kas čia per košmariški metai?“.

18

Praėjo vos keturi mėnesiai, tačiau 2016-ieji jau dabar yra tamsūs, labai tamsūs, rašoma BBC straipsnyje, kuriame bandoma atsakyti į daugeliui kilusį klausimą „kas čia per košmariški metai?“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikriausiai nebuvo nė vienos savaites, kurios metu nebūtų pranešta apie kokios nors žvaigždės mirtį – nuo Davido Bowie jau antrąją sausio savaitę, jau kitą savaitę mirė aktorius Alanas Rickmanas, iki neseniai mirusios komikės Victoria Wood ir atlikėjo Prince šią savaitę.

REKLAMA

„2016, užteks“ ir daugiau panašių frazių naudoja žmonės soc. tinkluose. Tačiau ar ši žvaigždžių mirčių banga tikrai yra naujosios tendencijos?

Anot BBC nekrologo specialisto Nicko Serpello, kuris nusimano tokiuose dalykuose, atsakymas yra taip. Jo teigimu, stipriai šoktelėjęs mirčių skaičius šiais metais buvo „fenomenalus“.

Netgi tikrinant labai paviršutinišką statistiką, naujosios gairės yra visiškai aiškios.

REKLAMA
REKLAMA

Nekrologai „perpildyti“

BBC skaičiavimais, žvaigždžių mirčių skaičius šoktelėjo nuo penkių 2012 sausio-kovo laikotarpiu iki 24 tuo pačiu metu šiais metais. Ir tai dar neskaičiuojant kelių žinomų asmenų mirčių šių metų balandį.

Leidinys taip pat paneigia galimybes, kad tai yra tik „jų sąrašo problema“, nes, reikia pripažinti, žvaigždžių statusas yra subjektyvus darinys. Tačiau net ir pačioje Jungtinėje Karalystėje, kitas leidinys – „Daily Telegraph“ taip pat turi žymių ir mirusių žmonių galeriją, kurią atnaujina per metus. 2014 metais galerijoje yra pažymėti 38 žmonės. Pernai tuo pat metu nuo sausio iki balandžio buvo 30 mirčių. Šiais metais jau yra 75.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nickas Serpellas apie žinomų žmonių mirtisInfographic

Kyla klausimas: kodėl?

Yra kelios priežastys, sako Nickas Serpellas. „Žmonės, kurie tapo žinomi 1960-1970 metais dabar jau įžengia į savo septintąją dešimtį ir pradeda mirti“, – pasakoja jis.

Jo teigimu, didžiulę įtaką tam taip pat daro televizija. „Taip pat yra daugiau žymių žmonių, negu buvo iki tol, – pasakoja jis. – Mano tėvų ar senelių kartos vieninteliai žymūs žmonės buvo iš kino – tuomet nebuvo televizijos.“

REKLAMA

„Vaikų bumo“ faktorius

Daugelis dabar mirštančiųjų priklausė taip vadinamajai „vaikų bumo kartai“, gimusiems 1946-1964 metais, kuomet buvo užfiksuotas didžiulis gimstamumo šuolis. JAV, pavyzdžiui, yra nustatyta, kad 2014 metais 76 milijonai žmonių priklausė „vaikų bumo kartai“ – tai yra 23 proc. visos populiacijos.

Jungtinėje Karalystėje žmonės, sulaukę 65 ar daugiau, sudaro 18 proc. populiacijos – tai 47 proc. daugiau nei prieš keturiolika metų. Dabar tie vaikų bumo kartos išgarsėję atstovai, sulaukę atitinkamai nuo 52 iki 70 metų – miršta.

REKLAMA

Daugelis žvaigždžių mirčių šiais metais – įskaitant Price’ą (57), Alaną Rickmaną (69), Davidą Bowie (69) ir Victoria Wood (62) – buvo iš vaikų bumo kartos.

Kas yra žvaigždė?

Kitas galimas faktorius, kodėl susidaro įspūdis dėl daugiau mirštančių žvaigždžių yra tai, kad mes kuo toliau tuo daugiau girdime apie žinomus žmones. „Per pastaruosius 10 metų situaciją iš esmės pakeitė socialiniai tinklai“, – teigia Nickas Serpellas.

Vos kelios valandos iki paskelbiant apie Prince’o mirtį, užuojautos buvo rašomos dėl 45-ių buvusios JAV imtynių ir pornografinių filmų žvaigždės Chyna mirties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau naujiena apie jos mirtį nebuvo lokalizuota tik JAV – beveik 400 tūkst. „Twitter“ žinučių, kuriose buvo paminėta Chyna, vakar buvo išsiųsta visame pasaulyje, o susidomėjimo pikai užfiksuoti tokiuose miestuose, kaip Lagosas Nigerijoje ar Lima Peru.

Šiomis dienomis, banalu, tačiau yra daug paprasčiau išgirsti naujieną, kad kažkas mirė, negu anksčiau.

Ar tai tęsis ir toliau?

Blogos naujienos? Tikriausiai, taip. „Per artimiausius 10 metų tie patys žmonės sulauks savo aštuntojo dešimtmečio ir tai tęsis panašiu lygiu toliau“, – teigia Nickas Serpellas.

„Ir čia dar neįskaičiuotos netikėtos mirtys, kai miršta žmonės, kurie neturėtų“, – pridūrė nekrologo ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų