REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje iki 2020 m. bent 23 procentai energijos turi būti pagaminama iš vėjo, saulės, biokuro ir kitų atsinaujinančių energijos išteklių. Šiuo metu ši dalis siekia maždaug 20 procentų. Atsinaujinantiems energijos ištekliams labai svarbus vaidmuo numatytas ir šiuo metu svarstomoje Nacionalinėje energetikos strategijoje. Tačiau ir patys energetikai pripažįsta, kad įveikti tą maždaug 3 proc. skirtumą bus nelengva.

REKLAMA
REKLAMA

Konferencijoje – diskusijos apie kliūtis

Atsinaujinančios energijos srityje dirbantys verslininkai pažymi, kad trūksta aktyvesnio valdžios įsitraukimo, skatinimo, švietimo, egzistuoja ir teisinės kliūtys.

REKLAMA

Apie tai bus diskutuojama Vilniuje rytoj  vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Atsinaujinančių energijos išteklių darni plėtra  Lietuvos Europos Sąjungos kontekste“, kurią organizuoja asociacija Lietuvos-Vokietijos forumas, tarptautinis Birutės Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondas kartu su Vokietijoje įkurta asociacija „Hanzos parlamentas“.

Pora šimtų politikų, ekspertų, verslininkų, teisininkų ir finansininkų iš Lietuvos ir Vokietijos dalinsis pavyzdžiais ir įžvalgomis, kaip paspartinti žaliosios energetikos plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtus metus Lietuvoje organizuojamoje konferencijoje itin daug dėmesio bus skirta teisiniam bei valstybiniam kainų reguliavimui.

„Atsinaujinanti energija vilioja verslininkus, nes investicijų grąža yra patraukli. Šiais šaltiniais vis dažniau domisi ir patys gyventojai, norintys diegti tokias jėgaines ir patys apsirūpinti energija, – sako vieno iš konferencijos organizatorių Lietuvos-Vokietijos forumo direktorė Rimantė Černiauskaitė. – Tačiau šios srities vystymuisi vis dar trūksta objektyvios informacijos ir politinio palaikymo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spragos teisinėje bazėje

Pasak advokatų kontoros „Triniti“ partnerio, advokato Lino Sabaliausko, priimtas atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas yra teigiamas žingsnis siekiant detaliau ir išsamiau reglamentuoti energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą, jos skatinimo tvarką.

„Tačiau užsitęsęs reikiamų poįstatyminių teisės aktų priėmimas jau beveik metams sustabdė atsinaujinančių išteklių energetikos plėtrą Lietuvoje, – pažymėjo jis. – Todėl siūlytina kuo greičiau patvirtinti reikiamus poįstatyminius teisės aktus, kad AEI energetikos plėtra Lietuvoje galėtų vystytis toliau“.

REKLAMA

Pasigendama ir atsinaujinančių energijos išteklių specialistų rengimo.

Vienas iš planuojamų renginio rezultatų – bendra dalyvių rezoliucija, kurioje ir bus konstatuotos žaliosios energetikos darnios plėtros vystymo problemos, surašytos rekomendacijos ir pasiūlymai. Ją žadama išsiųsti pagrindinėms Lietuvos valdžios institucijos, kad, kaip teigia organizatoriai ir dalyviai, nebūtų pamiršta įvairių energijos išteklių plėtojimo svarba Lietuvoje.

Įkvepiantys Vokietijos pavyzdžiai

Konferencijoje miestų savivaldybės, technologijų gamintojai bei jėgainių atstovai taip pat pristatys savo sėkmingus saulės, vėjo, geotermijos, biomasės ir biodujų energetikos pavyzdžius, projektus bei planus. Bus aptariamos investicijų galimybes ir smulkiojo verslo vystymo perspektyvas šiame sektoriuje.

REKLAMA

Nemažai dėmesio konferencijoje bus skirta Vokietijos praktikoms. Tai yra viena aktyviausiai žaliąją energetiką plėtojančių šalių pasaulyje ir savo gamtinėmis, klimatinėmis sąlygomis labai nesiskiria nuo Lietuvos, tad, organizatorių nuomone, jos pavyzdžiais galima sėkmingai pasinaudoti.

Pavyzdžiui, įkvėpti gali Vokietijos 6500 veikiančios biodujų jėgainės, kurios per valandą pagamina apie 3 GWh energijos – maždaug tiek pat, kiek 2-3 atominės elektrinės. Pasak Lietuvos biodujų asociacijos prezidento Virginijaus Štiormerio, Lietuvoje potencialo irgi yra, nes neišnaudojama žaliavinė bazė, yra daug dirvonuojančios žemės, kurią panaudojus biodujų žaliavai auginti, būtų galima per valandą pagaminti 300-400 MWh per valandą. Tai yra tiek, kiek Lietuva planuoja gauti iš žadamos Visagino AE.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norima paskatinti žmonių domėjimąsi

Antrąją konferencijos dieną bus surengtos išvykos į geoterminio šildymo, saulės baterijų gamyklos, pasyvaus namo objektus.

Organizatoriai tikisi, kad rėmėjų – „Viessmann“, „Triniti“, „Via Solis“, „Veo Energy“, „Geoterma“, „Manfula“ finansuojama nemokama konferencija prisidės prie švietimo ir paskatins žmones dar labiau susimąstyti apie žaliosios energijos šaltinius.

Siekiant ir apčiuopiamos praktinės naudos, greta konferencijos veiks verslo mugė, kurioje įmonės pristatys savo produkciją, sprendimus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų