REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikiniai tėvai, negalėdami praleisti daugiau laiko su vaikais, dažnai jaučiasi jiems skolingi, todėl lepina ar net nuolaidžiauja.

Šiuolaikiniai tėvai, negalėdami praleisti daugiau laiko su vaikais, dažnai jaučiasi jiems skolingi, todėl lepina ar net nuolaidžiauja.

REKLAMA

Tuo tarpu vaikai, gaudami mažai dėmesio, jį kompensuoti bando įbedę nosis į išmaniuosius įrenginius. Socialinių mokslų daktarė, edukologė Ramunė Burškaitienė įsitikinusi, kad tai trukdo vystytis tvirtiems tarpusavio santykiams. „Šviesos“ išleistoje jos knygoje vaikams „Fabiukas ir pašėlę nutikimai “ autorė papasakojo vaikams atpažįstamas istorijas, nutinkančias daugelio kasdienybėje.

Edukologė knygą rašė taip, kad ji padėtų vaikams ir tėvams pasikalbėti apie juos siejantį ryšį bei rasti bendrų veiklų. Smalsumas, noras tyrinėti pasaulį ir atrasti naujus dalykus – įgimtas dalykas. Šiuolaikiniams vaikams, pasak R. Burškaitienės, konkrečios situacijos, įvykiai ar reiškiniai labai greit pasidaro neįdomūs, todėl išlaikyti jų susidomėjimą nėra lengva. Jos teigimu, prislopintą vaikų smalsumą būtina stengtis prižadinti kuo įvairiausiais būdais. „Net ir sniego gniūžtės, smėlio pilys ar vandens fontanai vaikams kartais neteikia džiaugsmo. Jiems be galo svarbu turėti tikslą ir norėti mokytis savaime. Mano manymu, savaiminis mokymasis yra pati efektyviausia mokymosi forma vaikystėje, o kai ji dar patobulinama žaidimo teikiamomis galimybėmis, nieko geriau ir nesugalvosi – nebent dar įdomesnį žaidimą“, – sako edukologė. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistė dr. R. Burškaitienė rašydama šią knygą daug dėmesio skyrė vaikų tarpusavio draugystei, kūrybiškumui bei tėvų ir vaikų santykiams. Kiekvienoje knygos istorijoje taip pat slepiasi savaiminio mokymo principai, kurie vaikams gali padėti kūrybiškai spręsti įvairias gyvenimiškas situacijas, išbandyti, kurti bei keisti juos supantį pasaulį. Pagrindinis knygos „Fabiukas ir pašėlę nutikimai“ personažas yra mielas berniukas, leidžiantis savo vasaros atostogas senelių sodyboje. Autorės teigimu, jis, kaip ir kiti knygos personažai – įprasti padykę vaikai, kuriems sudarytos visos sąlygos augti laimingiems ir sveikiems. „Vasara, kaip ir vaikystė – laikotarpiai, kupini magiškos paslapties, nenuspėjami ir neįkainojami. Knygoje skaitytojai taip pat sutiks Fabiuko draugą protingąjį vabalą Ūsių ir mažąją laumę Emą Naomą. Susitikimai su jais parodys tokias vaikų savybes, kurių dažnas suaugęs žmogus jau nebeturi, pavyzdžiui, nuostabos jausmą. Manau, kad šią savybę turi visi vaikai iki tol, kol gyvenimas išmaniajame pasaulyje jos neatima“, – sako edukologė. Knyga „Fabiukas ir pašėlę nutikimai“ skirta skaityti ją kartu su vaikais – tiek su savarankiškai skaitančiais, tiek su pradedančiaisiais. „Jei vaikas tik pradeda skaityti, šalia iliustracijų jis ras debesėlius, kuriuose užrašyti trumpi skiemenys, skirti būtent jam. Vis tik, jei vaikas jau moka skaityti, tuomet tų debesėlių tikslas keičiasi ir jie tampa tam tikrą iliustracijos emociją atspindinčiu tekstu“, – paaiškina autorė. Pagrindinė knygos idėja, R. Burškaitienės teigimu, yra ne tik suburti šeimą smagaus skaitymo pertraukėlėms, bet ir talkinti jai kuriant neįkainojamą buvimą kartu.

„Kartu skaityti, kurti, spalvinti, piešti, eiti pasivaikščioti ar tiesiog bendrauti – svarbiausia, kad tai būtų tikra. Mano knygą sudaro penki trumpi pasakojimai bei kūrybinė idėja visai šeimai „SVEČIŲ NAMAI vabalams ir jų draugams!“. Ši idėja siūlo ne tik veiklą buvimui kartu, bet ir priverčia vaikus diskutuoti bei susimąstyti, kad šiame pasaulyje svarbūs yra visi – net ir vabaliukai“,– pasakoja autorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų