• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Knarkimas atsiranda, kai miegant oras juda per gerklę. Dėl to atsipalaidavę gerklės audiniai vibruoja, o tai sukelia aštrius, galbūt erzinančius garsus. Tačiau yra keletas būdų, kaip galite nustoti knarkti – išbandykite patys.

Knarkimas atsiranda, kai miegant oras juda per gerklę. Dėl to atsipalaidavę gerklės audiniai vibruoja, o tai sukelia aštrius, galbūt erzinančius garsus. Tačiau yra keletas būdų, kaip galite nustoti knarkti – išbandykite patys.

REKLAMA

Net jei knarkimas jūsų pernelyg netrikdo, jo negalima ignoruoti. Jis gali parodyti rimtą sveikatos būklę, pavyzdžiui: obstrukcinę miego apnėją,  nutukimą, burnos, nosies ar gerklės struktūros sutrikimus, miego trūkumą, rašo healthline.com.

Tad specialistai pasidalino keliais patarimais, ką reikėtų daryti, jei norite nustoti knarkti.

1. Miegokite ant šono

Miegant ant nugaros, liežuvis gali pasislinkti į gerklės galinę dalį, o tai blokuoja patenkantį oro srautą. Gali būti, kad užteks miegoti ant šono, kad oras galėtų lengvai cirkuliuoti ir sumažėtų arba nutrūktų knarkimas.

2. Išsimiegokite

Įsitikinkite, kad kiekvieną naktį miegate nuo septynių iki devynių valandų ir visiškai pailsite. To nepadarius, miego trūkumas gali padidinti knarkimo riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Taip yra todėl, kad dėl jo gali atsipalaiduoti gerklės raumenys, todėl esate jautresni kvėpavimo takų obstrukcijai. O knarkimas taip pat gali padidinti miego trūkumo riziką, nes dėl jo pertraukiamas miegas.

REKLAMA

3. Miegokite padėję galvą aukščiau

Keliais centimetrais pakėlę galvą aukščiau galite sumažinti knarkimą, nes jūsų kvėpavimo takai taps atviri. Galite naudoti įvairias priemones arba miegoti ant aukštesnės pagalvės, kad galėtumėte atlaisvinti kvėpavimo takus.

4. Naudokite nosies juosteles arba plėstuvą

Lipnias nosies juosteles galima užsidėti ant nosies kuprelės, kad padidintumėte ertmę, kuria gali judėti oras. Tai gali padaryti jūsų kvėpavimą efektyvesniu ir sumažinti knarkimą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat galite išbandyti išorinį nosies plėstuvą –  standžią lipnią juostelę, kuri klijuojama ant nosies viršaus per šnerves. Sumažinus pasipriešinimą oro srautui, bus lengviau kvėpuoti.

5. Prieš miegą nevartokite alkoholio

Stenkitės nevartoti alkoholio bent tris valandas prieš miegą. Alkoholis gali atpalaiduoti gerklės raumenis ir sukelti knarkimą bei sutrikdyti jūsų miegą.

Pavyzdžiui, 2020 m. atlikto tyrimo duomenimis, alkoholio vartojimas yra susijęs su trumpesniu REM miego kiekiu. REM miegas svarbus dėl to, kad šio etapo metu formuojasi atmintis ir sapnuojama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Prieš miegą nevartokite raminamųjų

Jei turite galimybę nebevartoti raminamųjų, žinokite, jog prieš miegą nustojus vartoti šiuos vaistus, galite sumažinti knarkimą. Kaip ir alkoholis, raminamieji vaistai gali sukelti, pavyzdžiui, gerklės raumenų atsipalaidavimą.

7. Meskite rūkyti

Rūkymas yra įprotis, kuris gali sustiprinti jūsų knarkimą. Viena iš galimų priežasčių yra ta, kad rūkymas gali padidinti obstrukcinės miego apnėjos riziką arba pabloginti šią būklę. 

REKLAMA

8. Palaikykite sveiką svorį

 Jei turite antsvorio, svorio mažinimas padės sumažinti gerklės audinių kiekį, o audinių perteklius gali būti jūsų knarkimo priežastis. Svorį galite numesti sumažindami bendrą suvartojamų kalorijų kiekį, valgydami mažesnes porcijas ir daugiau maistingų medžiagų turinčio maisto.

Stenkitės kasdien reguliariai mankštintis. Taip pat galite apsvarstyti galimybę kreiptis pagalbos į gydytoją arba mitybos specialistą.

Kas pirmas užmiega,tas niekad neknarkia.
Ir nesipiskite.
Apie nieką
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų