REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi žino, kad knarkimas yra nemalonus tiek jį girdintiems šalia, tiek ir tiems, kurie susiduria asmeniškai su šia problema. Štai penki paprasti patarimai, kurie padės susidoroti su knarkimu.

Visi žino, kad knarkimas yra nemalonus tiek jį girdintiems šalia, tiek ir tiems, kurie susiduria asmeniškai su šia problema. Štai penki paprasti patarimai, kurie padės susidoroti su knarkimu.

REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje miego metu knarkia apie 15 milijonai žmonių. Be to, vyrai tai daro tris kartus dažniau nei moterys.

Knarkimas ne visada būna problema tam, kuris knarkia, tačiau tai yra absoliučiai nemalonu šalia esantiems partneriams, kurie dėl garsaus knarkimo nakties metu negali pailsėti patys.

Daugelis žmonių bandydami susitvarkyti su problema, perka įvairiausias priemones, pavyzdžiui, nosies juosteles, bando keisti miego metu savo kūno padėtį tam, kad nustotų knarkti ir galėtų toliau miegoti.

Tačiau, miego ekspertė Katherine Hall atskleidė vieną paprastą, tačiau itin veiksmingą gudrybę, kuri padės knarkiantiems susitvarkyti savo miego kokybės būklę.

REKLAMA
REKLAMA

Kas padeda neknarkti?

Miego psichologė Katherine Hall atskleidė, kad jos pagrindinis patarimas nustoti knarkti yra garsiai kartoti balses. Anot Hall, paprasčiausiai pasakius A-E-I-O-U, galite nustoti knarkti.

REKLAMA

Tai yra ne tik gerklės pratimas nuo knarkimo, tačiau ir puikus būdas sustiprinti gerklės raumenis, kurie miego metu nevibruos ir taip nesukels knarkimo.

Kelis kartus per dieną skirkite porą minučių, kad garsiai pakartotumėte kiekvieną balsę. Laikui bėgant, šis įprotis sustiprins gerklės raumenis.

Kaip nustoti knarkti?

Yra keletas ir kitų patarimų, kuriuos galite atlikti prieš miegą. Pavyzdžiui, prieš miegą nusiprauskite po karštu dušu.

Dažnai knarkimą sukelia alergenai, dirginantys nosies takus, dėl kurių jie susiaurėja. Pasistenkite prieš miegą nusiprausti po karštu dušu, nes garai padės sudrėkinti nosies ertmes ir leis geriau kvėpuoti naktį bei taip sumažins knarkimo problemas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, einant miegoti pilnu skrandžiu, papildomai apkraunama krūtinė ir plaučiai, o tai gali sukelti knarkimą. Stenkitės valgyti anksčiau, galbūt vakare, likus maždaug keturioms valandoms iki įprasto miego.

Tai reikštų, kad maistas bus suvirškintas tuo metu, kai ruošitės eiti gulti į lovą, tad nei krūtinėje, nei plaučiuose nejausite spaudimo ir taip apsisaugosite nuo knarkimo.

Taip pat, vertėtų neleisti į miegamąjį ateiti nakties metu ir gyvūnams. Kartais jų oda, kailis gali sukelti alergiją, kuri pablogins kvėpavimą, rašoma mirror.co.uk.

Tačiau, labiausiai padėti gali jau minėti pratimai, kuriuose reikia atlikti burna. Be A-E-I-O-U priebalsių tarimo, galima tiesiog pabandyti prispausti liežuvį prie gomurio ir juo tarsi stumtelėti žandikaulį. Toks pratimas taip pat padės stiprinti raumenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų