naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Du galingi gėrimai prieš miegą, gali padėti išspręsti šią plačiai paplitusią problemą.

Du galingi gėrimai prieš miegą, gali padėti išspręsti šią plačiai paplitusią problemą.

REKLAMA

Ciberžolė arba, tiksliau, jos pagrindinis biologiškai aktyvus junginys, kurkuminas, yra viena iš populiariausių šiandien naudojamų maistinių medžiagų.

Kaip ir vitaminas D, kurkuminas yra vienas iš tų maistinių medžiagų, suteikiančių daug naudos. Ciberžolė buvo tradicinė gydomoji priemonė Kinijos ir Indijos Ajurvedos medicinoje jau daugiau nei 2000 metų.

Kurkumino antioksidacinės ir priešuždegiminės savybės gali padėti išvengti ir palengvinti daugybę sveikatos problemų, kurios gali įtakoti jūsų gebėjimą užmigti ir miego kokybę.

Ciberžolės arbata gali nuraminti ir padėti užmigti

Kurkuminas taip pat padidina serotonino kiekį bei skatina dopamino gamybą. Jis taip pat gerina virškinimą ir turi raminamųjų savybių, dėl kurių miegas tampa geresnis.

REKLAMA

Nacionalinėje sveikatos bibliotekoje paskelbtame tyrime buvo ištirtas curcuma longa (ciberžolės) azoto oksido moduliavimas pelėms dėl miego trūkumo.

Tyrime buvo nagrinėjamas galimas azoto oksido vaidmuo apsaugant kurkumino (Curcuma longa) poveikį nuo 72 valandų miego trūkumo sukeltų pelių elgesio pokyčių ir oksidacinės žalos.

REKLAMA

Tyrimas parodė, kad gydymas kurkumino ekstraktu žymiai atstatė sumažėjusį glutationo, katalazės aktyvumą, susilpnino padidėjusią lipidų peroksidaciją ir nitritų kiekį, lyginant su kontroliniais (72 valandas nemiegojusiais) gyvūnais,  rašo express.co.uk.

Tyrimo išvadoje teigiama: „Šis tyrimas rodo, kad azoto oksido moduliacija yra susijusi su apsauginiu kurkumino poveikiu, gerinant miego trūkumo sukeltus elgesio pokyčius ir oksidacinę žalą“.

REKLAMA

Serotoninas yra neuromediatorius, stabilizuojantis žmogaus nuotaiką, gerovės jausmą ir laimę. Šis neuromediatorius taip pat padeda miegoti, valgyti ir virškinti. Daugybė tyrimų parodė, kad kurkuminas padidina serotonino kiekį ir skatina geresnį miegą.

Užmigti padeda ir ramunėlių arbata

Ramunėlių arbata prieš miegą yra dar vienas saugus pasirinkimas geresniam miegui. Jos raminamasis poveikis gali būti siejamas su antioksidantu, vadinamu apigeninu, kurio gausu ramunėlių arbatoje.

Apigeninas jungiasi prie specifinių žmogaus smegenų receptorių, kurie gali sumažinti nerimą ir padėti užmigti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų