REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieno Klaipėdos kvartalo gyventojai sukilo sužinoję, kad jų kaimynystėje planuojama įkurti narkomanų reabilitacijos centrą. Žmonės piktinasi, kad apie naująjį kaimyną išsiaiškino visai atsitiktinai. Apie centro įkūrimą sako nežinojęs ir miesto meras.

Vieno Klaipėdos kvartalo gyventojai sukilo sužinoję, kad jų kaimynystėje planuojama įkurti narkomanų reabilitacijos centrą. Žmonės piktinasi, kad apie naująjį kaimyną išsiaiškino visai atsitiktinai. Apie centro įkūrimą sako nežinojęs ir miesto meras.

REKLAMA

O reabilitacijos padalinio sumanytojai aiškina, kad savivaldybė apie tai buvo informuota dar pernai gegužę, o centre gydysis tik nepilnamečiai. Tiesa, žmonės bijo tokios kaimynystės ir galimų nusikaltimų. 

Dešimtys klaipėdiečių vienas po kito, tiesiog grupelėmis eina į uostamiesčio savivaldybę. Visi šie žmonės – pasipiktinę kaimynai, kurie atvyko pareikšti kategorišką „ne“ Respublikinio priklausomybės ligų centro siekiui jų bendruomenėje įkurti Priklausomybės ligų centrą. Žmonės baiminasi dėl nesaugios kaimynystės ir galimų nusikaltimų. 

„Pas mus ten laksto vaikučiai, žaidžia. Na, bijom atrasti ir švirkštų, ir nepageidaujamų kažkokių žmonių ir po balkonais. Ir neramina, kad bus labai nesaugu pas mus“, – sako Paupių bendruomenės vadovė Regina Baguckienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai ne vieta Paupių gyvenamajame rajone, gyvenamam, pabrėžiu, rajone steigti regioninį priklausomybių ligų centrą. Ten, kur yra 30 metrų atstumu statomas šiuo metu trijų aukštų gyvenamas namas. Kur apie 80 metrų atstumu jau yra daugiaaukščiai gyvenamieji namai“, – sako Paupių seniūnaitė Rasa Arcišauskienė.

REKLAMA

Centrą planuojama įkurti veikiančioje medicinos įstaigoje. Čia pat gyvenanti moteris pasakoja, kaip sureagavo sužinojusi, kas bus naujieji kaimynai.

„O kaip galima sureaguoti, jei tokie kaimynai ateis. Neduok Dieve, neduok Dieve. Ne, ne. Paskiau aš sakiau – nei išeit, nei nieko. Vaikų nepaleisti. Ir taip baisu gyventi, ir visai uždaryti save? Nenoriu. Tikrai, kad nenorim“, – kalba Paupių gyventoja Julija Gubaidulina.

Įstaigos, kuri ir siekia įkurti Priklausomybės ligų centrą, atstovai aiškina, jog žmonės panikuoja be reikalo. Esą čia lankysis tik priklausomybių problemų turintys nepilnamečiai. Neva jie ir taip gyvena Klaipėdoje, tačiau gydytis iki šiol važinėdavo į kitus miestus, mat pajūryje tokio centro nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Ten yra planuojama tik iki dešimt vietų vaikams, personalo yra tiek pat, kiek ir vaikų – šiai dienai turim 6 etatus. Kadangi jie išsikirsto įvairiai, tai tikrai dirbs per dieną 4–5–6 žmonės. Vaikai bus nuolat priežiūroje. Kaip tikėtina, kad tokio amžiaus vaikus atlydės ir patys tėvai. Atlydės ir pasiims patys tėvai“, – tikina Priklausomybės ligų centro Klaipėdos filialo direktorė Vaida Karulaitienė.

Žmones piktina ir tai, kad apie naująjį kaimyną jie nieko nežinojo. Esą nevyko nei diskusijos, nei vieši svarstymai. Viskas paaiškėjo atsitiktinai, kai vienas šio namo gyventojas koridoriuje išvydo plušančius darbininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kas remontuojasi, klausia darbininkų, o darbininkai – nežinom mes nieko, dirbam. Pradėjo ieškoti, kur tie galai, Turto bankui skambintis, Turto bankas sako – mes jau atidavėm Priklausomybės ligų centrui“, – kalba Paupių gyventojas Vytautas Jonikas.

„Tyliai yra daromi tokie dalykai nesvarstant ir nekalbant su bendruomene. Neturėtų būti šitaip. Mes turėtume sėsti ir kalbėti, ir ieškoti bendrų sprendimų kartu. Vis dėlto, ši įstaiga atsiras mūsų rajone, mes gyvensime su šitais kaimynais“, – kalba Paupių gyventoja Audronė Grigišienė.

„Arba jie pažeidė teisinę bazę, arba ta teisinė bazė yra netinkama, kad mes kaip visuomenė sužinojome visiškai atsitiktinai. Apie tai net nežino ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Tai kažkoks nonsensas“, – tikina R. Arcišauskienė.

REKLAMA

Ir iš tiesų, uostamiesčio meras sako, kad nieko apie centro įkūrimą jo valdomame mieste nežinojo. Esą tokios informacijos negavo ir valdininkai.

„Pati idėja nėra nauja. Apie ją buvo kalbėta, kažkada, prieš keletą metų netgi buvo diskutuojama apie tokios paslaugos vaikams būtinumą Klaipėdoje, tačiau niekas negalėjo prognozuoti, kad jos įgyvendinimas išsivystys į tokį trilerį. Neinformuojant nei miesto valdžios, juo labiau neinformuojant miesto bendruomenės“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tokie miesto vadovo žodžiai gerokai pribloškė centro vadovę. Esą valdininkai apie tai žinojo dar nuo praeitų metų pavasario.

REKLAMA

„Klaipėdos savivaldybė tikrai buvo informuota, mes kreipėmės į juos 2021 gegužės 13 dieną su prašymu suteikti patalpas tokiam centrui įsteigti, bet kadangi Klaipėdos savivaldybė tokių patalpų neturėjo, ėjom kitais keliais“, – tikina V. Karulaitienė.

Su priklausomybių turinčiais žmonėmis dirbančius specialistus toks ažiotažas stebina. Esą toks centras užkirs kelią nepilnamečiams ristis į gyvenimo prarają. Tačiau sutinka, jog dėl visuomenės pasipriešinimo analogiškus centrus Lietuvoje steigti yra labai sunku.

„Šiaip priklausomų vaikų nuo psichotropinių medžiagų Lietuvoje beveik nėra. Yra vaikai, kurie vartoja, kurie galbūt pradeda piktnaudžiauti. Ir kuo anksčiau mes suteiksim jiems pagalbą, tuo geriau bus visuomenei. Tuo geriau bus visiems. Tame tarpe ir Paupių gyventojams“, – sako Klaipėdos psichikos sveikatos centro vyriausiasis gydytojas Aleksandras Slatvickis.

Ir vis tik Paupių bendruomenė nusileisti neketina. Sako, jei reikės, rankomis apjuos centrui numatytą pastatą ir savo kūnais blokuos naujojo kaimyno atsikraustymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų