• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Protus valdo televizija. Parodė, kad vilniečiai įniko pirkti cukrų, druską, makaronus, kruopas, - suskato ir vienas kitas klaipėdiškis tokiu būdu pasitikti... Europos Sąjungą.

REKLAMA
REKLAMA

Mažose parduotuvėse, kur ne savitarna, pensininkės paprašo penkių pakelių stambios druskos. Po pusvalandžio sugrįžta ir perka dar tiek pat. Teisybės dėlei – pirkimo psichozės Klaipėdoje tikrai nėra. Klaipėdiškiai visada išsiskiria santūrumu ir gilesniu humoro jausmu: jei Europa be druskos, tegu ją...

REKLAMA

„Hyper Maksimos“ parduotuvėje taip pat radosi pirkėjų, kurie į vežimėlį krovėsi po visą druskos pakuotę – po 25 kilogramus. Jei kaimas Velykoms skerdžia kiaulaitę, toks druskos kiekis visiškai nestebina. Visais laikais ūkininkai druska apsirūpindavo bent metams ar keleriems. Administratorė Janina Jurgilienė patikino, kad iš šios parduotuvės kiekvieną dieną žmonės perka po daug prekių.

UAB „VP Market“ atstovė ryšiams su visuomene Viktorija Jakubauskaitė mūsų dienraščiui “Klaipėda” pranešė:

REKLAMA
REKLAMA

- Nuo praėjusios savaitės pabaigos mūsų prekybos centruose „Minima“, „Media“, „Maxima“ ir parduotuvėse „Saulutė“ suaktyvėjo ilgai galiojančių produktų pirkimas. Visuose miestuose gyventojai perka druską, cukrų, kruopas, miltus, makaronus. Ilgai galiojančių prekių pirkimo bumas jau kilo daugelyje būsimų ES narių, taigi – ir Lietuvoje. Tiesa, tokio pirkimo ažiotažo, kaip, pvz., Latvijoje, dar nėra, tačiau artėjant gegužės pirmajai ilgai galiojančių prekių pirkimo ažiotažas kils. Tokių prekių turime pakankamai, kainos nesikeis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nedidelės „Žemynos“ maisto prekių parduotuvės direktoriaus pavaduotoja, patyrusi ir žinoma Klaipėdos prekybininkė Vaclava Lukošienė sakė, kad tik pavieniai pirkėjai paprašė daugiau druskos. Niekas neišpirko nei kruopų, nei makaronų, nei cukraus, nei ūkiško muilo...

- Manau, kad nėra jokio tikslo ko nors prisigriebti. Ankstesniais deficitų laikais žmonės buvo pratinami žiemą prisikaupti cukraus, nes pavasarį, vasarą jo nelikdavo, negalėdavo uogienių virti. Tada išankstinis apsirūpinimas buvo naudingas. Pirkdavo degtukus, druską, muilą, skalbimo miltelius... Arba šiaip užeidavo pirkimo vajus – išleisti santaupas, pirkti bet ką. Nereikėtų pamiršti, kad pirmaisiais nepriklausomybės metais prekės būdavo skirstomos pagal talonus: kiaušiniai, makaronai, muilas, milteliai... Gal ir dabar prekes kaupia tie, kas anų dienų nepamiršo, - sakė Vaclava Lukošienė.

REKLAMA

Kelios susirūpinusios pagyvenusios moterys į vežimėlius krovė šiek tiek daugiau druskos nei įprasta, tačiau neatsakė, ar joms Europos Sąjunga kelia nepasitikėjimą. Stichinės nelaimės nuojauta lietuvius paskatindavo ir pirkti (arba kepti) daug duonos, ją raikyti ir džiovinti – badmečiui... Tokio reiškinio kol kas dar nepastebėjome. Bet vis dėlto yra šiokių tokių ženklų, kad gyvenimo patirties turinčios moterys kažko baiminasi... Vyrai, ramiu žingsniu ridendami vežimaičius, kupinus kasdienių prekių, sakė, kad juos šiek tiek jaudina vienintelis klausimas: ar labai brangs degtinė?

Janina Zvonkuvienė

“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų