REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantine užsidariusioje Klaipėdoje miestiečiai imasi iniciatyvos ir padeda vieni kitiems. Teigdami pagalbą žmonės pasitelkia geriausius savo sugebėjimus – išnaudoja iki karantino turėtas profesijas ir darbus. Buvę socialiniai darbuotojai gabena senjorams maistą, o bepilotes skraidykles naudoję fotografai savo dronus pritaiko oru pristatyti vaistus.

Karantine užsidariusioje Klaipėdoje miestiečiai imasi iniciatyvos ir padeda vieni kitiems. Teigdami pagalbą žmonės pasitelkia geriausius savo sugebėjimus – išnaudoja iki karantino turėtas profesijas ir darbus. Buvę socialiniai darbuotojai gabena senjorams maistą, o bepilotes skraidykles naudoję fotografai savo dronus pritaiko oru pristatyti vaistus.

REKLAMA

Klaipėdietis Andrius perdaro vieną iš turimų dronų. Šalyje įvedus karantiną vaikinas sugalvojo, kaip pagelbėti savo kaimynams, draugams ar tiems, kam reikia būtinų prekių, tačiau patys jų įsigyti negali. Andrius prie galingiausios savo bepilotės skraidyklės primontavo dėžę ir dabar gali gabenti įvairiausius, ne daugiau trijų kilogramų sveriančius krovinius.

„Tiesiog prie turimo drono įrangos prikonstravau konteinerį. Kadangi drono keliamoji galia yra šiek tiek didesnė, tai atsirado galimybė pakrovus į konteinerį būtiniausias, svarbiausias priemones ar vaistus, ar dezinfekavimo priemones, apsaugines kaukes ir gali be kontakto su žmogumi jam pristatyti į kiemą per nuotolį. Tai reiškia išvengiant kontakto su sergančiu ar tuo, kam reikia pagalbos“, – sako klaipėdietis Andrius Pelakauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdietis pasakoja, kad už tokią paslaugą jis pinigų neprašo. Daro tai ką išmano geriausiai – valdo dronus ir taip padeda kitiems. Andrius vardina ir pavyzdžius, kaip gali pasitarnauti jo idėja. Tarkime, sako vaikinas, dėl karantino uždaryta ligoninė. Dronas su būtiniausiomis priemonėm nusileidžia ant stogo ir medikai iš dėžės pasiima ko reikia. Arba Klaipėdai artimesnis pavyzdys – dėl karantino prisišvartuoti negali laivas. Tad viską į laivą skraidina dronas. Aparatas ore gali kabėti pusvalandį ir nuskristi 8 kilometrus. Iki karantino pradžios vaikinas bepilotėmis skraidyklėmis iš oro fotografuodavo objektus ir taip užsidirbdavo duonai.

REKLAMA

„Šiuo metu iš tikrųjų to laiko dėl karantino yra šiek tiek daugiau, kad jo nešvaistyti veltui, galime būti tikrai socialiai atsakingi ir stengiuosi būti socialiai atsakingas ir prisidėti tokiais kritiniais atvejais ir prisidėti tuo, kuo galiu prisidėti – turiu techniką, turiu šiek tiek galimybių, tai kodėl gi nepadarius tos pagalbos, kam jos reikia“, – pasakoja A. Pelakauskas.

O štai šį kartą klaipėdiečio pagalbos reikia užmiesčio sodyboje gyvenančiai mamai su vaikais. Andriaus valdomas dronas gabena jiems vaistus. Jaunos moters vyras išvykęs, sodyba nuošali, o medikamentų reikia karščiuojantiems mažiesiems.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi esu dviejų mažamečių vaikų mama, o šiuo metu vyro nėra šalia, tai tikrai neturiu galimybės nuvykti į miestą, į vaistine su vaikais nesinori vykti, tai draugas Andrius pagelbėjo man tokiu būdu pristatydamas man vaikams vaistus nuo karščiavimo bei dezinfekcines priemones, kaukes“, – teigia  Klaipėdos raj. gyventoja Kornelija.

O čia dar vienas pilietiškas klaipėdietis – Saulius. Buvęs socialinis darbuotojas su bendraminčiais padeda namuose sėdintiems senjorams – nueina į parduotuvę ar apmoka sąskaitas už butą. Kartais tenka net ir svetimas šiukšles išnešti.

„Tos pagrindinės paslaugos yra maisto kažkokio atnešimas, vaistų nupirkimas, susisiekti su gydytoju reikia, kad išrašytų, galbūt nupirkti vaistus iki vaistinės nuėjus. Taip pat mokesčiai už butą. Gal kitiems senjorui ir dar kažko reikia ar klausimų kyla. Tai jauni kaimynai gali tai padėti išspręsti“, – kalbėjo klaipėdietis Saulius Liekis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saulius ir jo bendraminčiai padeda ne tik senjorams, o ir visiems,  esantiems karantine. Pasak vyriškio, žmonės džiugiai priima pagalbą. O štai senjorai yra labai užsispyrę, pastebi Saulius, tad juos tenka net įtikinėti.

„Kiek šneka patys kaimynai, tie senjorai nori būti patys labai aktyvūs ir labai veržiasi apsipirkinėti ir vaikščioti ir tą fizinį aktyvumą palaikyti. Yra žmonių kurie nelabai priima pagalbą ir patys eina ir perkasi ir moka už butą, ir matom senjorų eiles prie parduotuvių, tai, aš manau, yra tikrai negerai. Tai bandom kalbinti tuos kaimynus, juos motyvuoti, su jais kalbėtis kodėl jūs išėjote, paprašykite kaimynų, manęs vaikų, taigi gali atvežti ir taip toliau“, – sako S. Liekis.

REKLAMA

Tokių klaipėdiečiu kaip Salius bei Andrius uostamiestyje ne vienas. Socialiniai tinklai dūzgia nuo pagalbą siūlančių žmonių. Ir kiekvienas jų padėdamas kitiems stengiasi išnaudoti specialybę, kurią išmano geriausiai.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų