REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), vykusiame Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdyje pritarta pasiūlymui didinti didelio meistriškumo sportininkams skiriamas stipendijas, tačiau atletams, nusprendusiems atstovauti kitai šaliai, visas gautas išmokas teks grąžinti.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal KKSD parengtą naują Vyriausybės nutarimo projektą, aukšto meistriškumo sportininkams skiriamos maksimalios stipendijos padidėtų nuo 1963 litų iki 3497 litų. Tokias išmokas gautų olimpiniai čempionai ir olimpinių sporto šakų pasaulio čempionatų nugalėtojai. Olimpinių žaidynių ir planetos pirmenybių prizininkams būtų skiriama 3000 litų, o Europos čempionams - 1963 litai.

REKLAMA

Pasak KKSD generalinio direktoriaus Klemenso Rimšelio, 2011 metais papildomų pinigų iš valstybės biudžeto stipendijoms nebus prašoma. Tam departamentas skirs 430 tūkst. litų savų lėšų.

Tiesa, į sutartį, kurią stipendiją gaunantys sportininkai pasirašys su Lietuvos olimpiniu sporto centru (LOSC), bus įtraukta nuostata, kad kitai valstybei panoręs atstovauti atletas privalės grąžinti visas gautas išmokas. Šis apribojimas sportininkams bus taikomas dar dvejus metus po sutarties galiojimo pabaigos. Tokią nuostatą lėmė pasaulio šiuolaikinės penkiakovės vicečempionės ir Europos čempionato bronzos medalio laimėtojos Donatos Rimšaitės poelgis - 22-ejų metų sportininkė nuo šių metų atstovauja Rusijai.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomojo komiteto narė ir sportininkų komisijos pirmininkė šaulė Daina Gudzinevičiūtė suabejojo, ar tokios sankcijos yra būtinos.

„Kalba apie stipendijas vyko labai seniai. Džiugu, kad dviratis jau pajudėjo. Mes puikiai suprantame, kad lėšų iš kažkur neatsiras. Ačiū Dievui, kad šiuo metu yra bent toks poslinkis. Manau, toks padidėjimas bus ženklus, bent jau tiems sportininkams, kurie gaudavo mažesnes stipendijas, - kalbėjo 2000 metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionė. - “Ačiū„ D. Rimšaitei, kad sutartyje atsirado papildomos sąlygos. Taip turbūt apsidrausta nuo geriausių sportininkų “nutekėjimo„ į kitas šalis, tačiau, nemanau, kad tokie saugikliai mums aktualūs. Mūsų didieji sportininkai yra patriotai ir niekur bėgti nežada“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujasis Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos pirmininkas Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis išreiškė viltį, kad Vyriausybė nutarimą dėl aukšto meistriškumo sportininkų stipendijų didinimo priims kovo mėnesį.

Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdyje buvo svarstomas ir socialinių garantijų sportininkams klausimas.

„Iškėlėme klausimą dėl socialinių garantijų. Šiuo metu sportininkams tenka iš savo lėšų mokėti už sveikatos draudimą ar pensijų kaupimą. Aukštų rezultatų pasiekę sportininkai turi turėti valstybės paramą. Sportininkams geriau gauti truputėlį mažiau pinigų, bet turėti socialinės garantijas“, - kalbėjo LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.

REKLAMA

Pasak R. Palaičio, socialinių garantijų klausimas yra tikrai opus, tačiau artimiausiu metu nebus išspręstas. Tam reikėtų ne tik pakeisti teisės aktus, bet ir rasti papildomų lėšų, kad valstybė galėtų apdrausti sportininkus.

KKSD taip pat pasiūlė griežtinti leidimų organizuoti Lietuvoje tarptautinius sporto renginius, kuriems reikalingas finansavimas iš valstybės biudžeto, išdavimo tvarką.

Nuo šiol nacionalinė tam tikros sporto šakos federacija, siekianti Lietuvoje organizuoti pasaulio ar Europos čempionatų atrankos arba finalines varžybas, iš dalies finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, privalės gauti KKSD leidimą. Federacija visus reikiamus dokumentus privalės pateikti likus ne mažiau kaip dvejiems metams iki numatomų varžybų organizavimo dienos. Departamentas leidimą išduos pritarus Nacionalinei kūno kultūros ir sporto tarybai. Tik gavusi KKSD leidimą, federacija galės teikti paraišką varžyboms organizuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų