REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pekinas pirmadienį apkaltino Jungtines Valstijas surengus „dešimtis tūkstančių“ kibernetinių atakų prieš Kiniją ir pavogus daugybę slaptos informacijos, įskaitant tyrimų duomenis iš vieno valstybinio universiteto.

Pekinas pirmadienį apkaltino Jungtines Valstijas surengus „dešimtis tūkstančių“ kibernetinių atakų prieš Kiniją ir pavogus daugybę slaptos informacijos, įskaitant tyrimų duomenis iš vieno valstybinio universiteto.

REKLAMA

Vašingtonas anksčiau apkaltino Pekiną įvykdžius kibernetinių atakų prieš įvairias JAV įmones ir vyriausybines agentūras. Tai yra vienas iš klausimų, dėl kurių pastaraisiais metais pašlijo abiejų galingųjų valstybių santykiai.

Kinija nuolat neigia tokius kaltinimus ir savo ruožtu kaltina Jungtines Valstijas vykdant kibernetinį šnipinėjimą, tačiau retai atskleidžia  detalių apie konkrečias atakas.

Tačiau pirmadienį paskelbtoje Kinijos nacionalinio kovos su kompiuterių virusais centro (CVERC) ataskaitoje JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) kaltinama pastaraisiais metais įvykdžiusi „dešimtis tūkstančių kenkėjiškų kibernetinių atakų prieš taikinius Kinijoje“.

REKLAMA
REKLAMA

Ataskaitoje pateikiamas ir konkretus pavyzdys: JAV Nacionalinio saugumo agentūros Specializuotos prieigos operacijų biuro (TAO) esą įvykdytas įsilaužimas į Siano mieste įsikūrusio Šiaurės vakarų politechnikos universiteto tinklus.

REKLAMA

Šis universitetas, finansuojamas Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerijos, specializuojasi aeronautikos ir kosmoso tyrimuose.

CVERC teigimu, TAO įsilaužė į universiteto tinklus ir perėmė „dešimčių tūkstančių tinklo įrenginių“, įskaitant serverius, maršrutizatorius ir tinklo komutatorius, kontrolę.

Pasitelkdamas dešimtis kibernetinių atakų priemonių ir išnaudodamas anksčiau nežinomas operacinės sistemos „SunOS“ spragas, NSA padalinys gavo prieigą prie „pagrindinių techninių duomenų“, įskaitant slaptažodžius ir informaciją apie pagrindinių tinklo įrenginių veikimą, nurodė CVERC.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaraisiais metais TAO „pavogė daugiau kaip 140 gigabaitų labai vertingų duomenų“ ir sulaukė pagalbos iš Europos ir Pietų Azijos programišių grupių, teigiama CVERC ataskaitoje, parengtoje kartu su privačia Kinijos kibernetinio saugumo įmone „Qihoo 360“.

NSA kol kas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymą pateikti komentarų.

Birželį Siano valdžia pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl pranešimų apie kibernetinę ataką prieš minėtą universitetą. Pasak Kinijos teisėsaugos, tas išpuolis turėjo „užsienio įsilaužėlių grupių ir neteisėtų elementų“ veiklos požymių.

Atakos „sukėlė didelių grėsmių bei užmaskuotą pavojų normaliam mūsų švietimo įstaigos darbui ir gyvenimui“, pirmadienį valstybiniam transliuotojui CCTV atsiųstame pareiškime nurodė už universiteto kibernetinį saugumą atsakingas pareigūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai Vašingtonas apkaltino Pekiną įvykdžius didelio masto ataką prieš JAV technologijų milžinės „Microsoft“ elektroninio pašto programinę įrangą. Tas įsilaužimas paveikė mažiausiai 30 tūkst. Amerikos organizacijų, įskaitant vietos valdžios institucijas, taip pat vartotojus kitose šalyse.

Kinija neigė tuos kaltinimus ir atkirto, kad Vašingtonas yra kibernetinio šnipinėjimo „pasaulio čempionas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų