REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Šiaurės Korėjos valdžia „visiškai perėjo į Kim Jong-Uno rankas“, praneša Pietų Korėjos žiniasklaida. Kita vertus, kol kas nėra žinoma, pagal kokį scenarijų vyks oficialus valdžios perdavimas. Analitikai dar iki Kim Jong-Ilo mirties spėjo, kad pastarojo mirties atveju Šiaurės Korėją valdys jo aplinkos žmonės, o jo sūnus „jaunasis generolas“ (kaip oficialiai jis yra vadinamas) bent jau trumpai vykdys vyresniųjų nurodymus, praneša Newsru.

Šiaurės Korėjos valdžia „visiškai perėjo į Kim Jong-Uno rankas“, praneša Pietų Korėjos žiniasklaida. Kita vertus, kol kas nėra žinoma, pagal kokį scenarijų vyks oficialus valdžios perdavimas. Analitikai dar iki Kim Jong-Ilo mirties spėjo, kad pastarojo mirties atveju Šiaurės Korėją valdys jo aplinkos žmonės, o jo sūnus „jaunasis generolas“ (kaip oficialiai jis yra vadinamas) bent jau trumpai vykdys vyresniųjų nurodymus, praneša Newsru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Tikėjosi ramesnio perėjimo

Kaip pažymi Šiaurės Korėjos specialistas Andrejus Lankovas, šalies politinis elitas tikėjosi vykdyti laipsnišką valdžios perdavimą, kuris turėjo užtrukti keletą metų. Taip buvo ir su pačiu Kim Jong-Ilu. Tuomet procesas, kurio metu buvo vykdoma speciali propaganda, įvairių dainų ir istorijų apie jo išmintį platinimas ir jo portretų iškabinimas, truko apie dešimtmetį. Šis procesas pasibaigė 1980 metais.

REKLAMA

Lyderiu Kim Jong-Ilas oficialiai tapo tik 1994 metais, bet ir tada jis pakankamai ilgai išlaikė tylų dalyvavimą, tik vėliau tapdamas tikruoju Šiaurės Korėjos lyderiu. Kim Jong-Uno išaukštinimą buvo planuojama vykdyti pagal tokį patį scenarijų. Pirmąjį rimtą paskyrimą jauniausias iš trijų Kim Jong-Ilo sūnų gavo praeitų metų rugsėjį. Jis užėmė partijos Centrinio karinio komiteto pirmininko pavaduotojo postą, o tai faktiškai reiškė, kad jis paskiriamas lyderio įpėdiniu.

REKLAMA
REKLAMA

Laukiama įtampos

Dar vienas ekspertas, politinių technologijų centro viceprezidentas Aleksejus Makarkinas teigia, kad po Kim Jong-Ilo mirties reikėtų tikėtis įtampos Šiaurės Korėjos elito viduje, o taip dar griežtesnės demonstratyvios Pchenjano politikos Pietų Korėjos ir Vakarų atžvilgiu. To prireiks Kim Jong-Uną palaikančios grupuotės įsitvirtinimui. Todėl galima prognozuoti, kad Šiaurės Korėjos laukia nerami ateitis: tiek šalies viduje, tiek ir santykiuose su išore. Egzistuoja vidiniu konfliktų galimybė.

Kim Jong-Unas arba ta elitinė grupuotė, stovinti už jo nugaros, įnirtingai bandys sustiprinti savo pozicijas, neleisdama iškilti konkuruojančioms grupuotėms. Didžiausia problema, su kuria susidurs ši grupuotė, yra laiko deficitas. Kim Jong-Ilas savo laiku oficialiu vadovu buvo pristatytas dar labai ilgai iki savo tėvo mirties. Kim Jong-Uno situacija kitokia. Jis taip pat turi ir problemų su charizma ir yra dar mažai žinomas. Kita vertus, tokioms valstybėms kaip Rusija ir Kinija, Kim Jong-Unas buvo pristatytas jau senokai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas yra Kim Jong-Unas?

Apie Kim-Jong Uną žinoma labai nedaug. Netgi nėra žinoma jo gimimo data. Žiniasklaidoje ginčijamasi: 1983, 1984 ar dar kiti metai. Kim Jong-Uno mama – balerina Ko En Hi, kuri laikoma trečiąja Kim Jong-Ilo žmona. Nepatvirtintais duomenimis, ji mirė 2004 metais, būdama 51 metų amžiaus.

Kim Jong-Unas (nuotr. SCANPIX)Kim Jong-Unas (nuotr. SCANPIX)

Vidurinį išsilavinimą Kim Jong-Unas gavo Šveicarijoje, vėliau baigė Kim Ir Seno vardo karinį universitetą Pchenjane. Pasak gandų, jis moka anglų ir vokiečių kalbas. Anksčiau buvo pranešta, kad Kim Jong-Ilas ruošėsi sūnui valdžią oficialiai perduoti Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Ir Seno gimimo šimtmečio jubiliejaus proga – 2012 metų balandžio 14 dieną.

REKLAMA

Šių metų spalį taip pat buvo pranešta, kad Kim Jong-Unas vedė. Jo išrinktąja tapo Čhodžino miesto gyventoja.

Kodėl jis, o ne kiti sūnūs?

Ekspertai teigia, kad Kim Jong-Ilas įpėdiniu pasirinko būtent šį sūnų dėl to, kad nusivylė kitu savo sūnumi, kuris anksčiau buvo laikomas potencialiu įpėdiniu. Kim Čen-Namas 2001 metais buvo pagautas Japonijoje su padirbtu pasu. Tuomet jis norėjo patekti į Disneilendą Tokijuje. Kim Jong-Ilas manė, kad šis jo sūnus per daug veikiamas Vakarų kultūros.

Dar vienas Kim Jong-Ilo sūnus kenčia nuo sudėtingos ligos, kurios metu jo organizmas gamina per daug moteriškų hormonų. Dėl to Kim Jong-Ilas šį sūnų laikė per daug moterišku.

REKLAMA

Kim Jong-Ilas

Kim Jong-Ilas Šiaurės Korėjai oficialiai vadovauti pradėjo po savo tėvo Kim Ir Seno mirties 1994 metais. Pasak oficialios jo biografijos, Kim Jong-Ilas gimė 1942 metų vasario 16. Legenda teigia, kad jo gimimo metu dangų papuošė dviguba vaivorykštė ir ryški žvaigždė.

Vis dėlto esama ir kitokių nuomonių. Kiti šaltiniai teigia, kad Kim Jong-Ilas gimė 1941 metais Sovietų Sąjungoje, kur jam buvo duotas Jurijaus Irsenovičiaus Kimo vardas. Pasak šių duomenų, vaikystę Kim Jong-Ilas praleido būtent Sovietų Sąjungoje, Viatskoje kaime, kur buvo išdėstytas vienas iš karinių Raudonosios armijos batalionų, kuriam vadovavo Kim Ir Senas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politinė Kim Jong-Ilo karjera prasidėjo 1961 metais, kai jis įstojo į Šiaurės Korėjos Darbo partiją. 1973 metais jis jau užėmė centrinio partijos komiteto sekretoriaus postą, o 1974 metais buvo paskelbtas šalies lyderio įpėdiniu.

1991 metais Kim Jong-Ilas tapo Korėjos kariuomenės vyriausiuoju vadu. Per artimiausius metus užėmė ir visus kitus svarbiausius šalies postus. 1994 metais jam buvo oficialiai perduota Šiaurės Korėjos valdžia.

Gandai apie prastą Kim Jong-Ilo sveikatą pradėjo cirkuliuoti 2008 metais, kai paaiškėjo, kad lyderis patyrė širdies smūgį. Nors Šiaurės Korėjos valdžia nuolatos publikavo Kim Jong-Ilo aktyvių vizitų po šalį nuotraukas, Vakaruose įtarė, kad lyderis jau pasitraukia iš valdžios.

REKLAMA

Vis dėlto dar šią vasarą Kim Jong-Ilas aplankė Rusiją, kur susitiko su prezidentu Dmitrijumi Medvedevu. Vizito metu Vakarų žiniasklaida buvo priversta pripažinti, kad Šiaurės Korėjos lyderis, nepaisant visų sveikatos problemų, atrodė žvaliai ir energingai.

Kim Jong-Ilas iš tėvo paveldėjo radikalaus savo asmenybės kulto tradiciją. Šiaurės Korėjos gyventojai netgi tikėjo, kad Kim Jong-Ilas sugeba kontroliuoti orą. 2010 metais Šiaurės Korėjos televizija pranešė, kad Kim Jong-Ilo aprangos stilius sukūrė mados tendenciją visame pasaulyje.

REKLAMA

Įdomu tai, kad Šiaurės Korėjos lyderio asmenybės kulto nereikėjo vykdyti per prievartą, nes žmonės garbino Kim Jong-Ilą ne dėl baimės būti nubaustiems. Šis kultas buvo išties nuoširdus, nes žmonės šimtu procentu laikė Kim Jong-Ilą tikru herojumi.

Taip pat skaitykite:

Mirė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Ilas (papildyta 9:30) (foto)

Šiaurės Korėjos lyderio sūnus tapo stiliaus ikona – dėl šukuosenos (foto)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų