0
TV3

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ moterų krepšinio komanda nesėkme pradėjo 2014 metus Eurolygoje. Lietuvos čempionės pirmose II rato rungtynėse namuose 39:54 (9:11, 10:10, 4:12, 16:21) nusileido Polkovicių CCC klubui iš Lenkijos, kurį pirmame rate buvo nugalėjusios dviejų taškų skirtumu. Penktą nesėkmę per septynias rungtynes patyrusius lietuvės septynių komandų C grupės turnyro lentelėje nukrito į šeštą poziciją.

Nerezultatyviame pirmame kėlinyje geriau mačą pradėjo lietuvės (6:3), tačiau sužaidus 7 minutes CCC ekipa ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą (6:7). Lenkės savo pranašumą buvo padidinusios iki trijų taškų, tačiau Marinos Solopovos tritaškis atstatė lygybę (9:9). Paskutinėmis sekundėmis CCC klubo australės Belindos Snell pelnytas dvitaškis po dešimties minučių kovos leido pirmauti Lenkijos klubui (9:11).

Antrame kėlinyje komandos ir toliau daugiau dėmesio skyrė gynybai nei puolimui. Po Gretos Šniokaitės metimo vilnietės išlygino rezultatą (11:11), o puikaus Linos Pikčiutės perdavimo sulaukusi Sofija Aleksandravicius išvedė Lietuvos klubą į priekį (13:11), o CCC ekipa buvo priversta prašytis minutės pertraukėlės. Ketvirčio pabaigoje viešnios privertė klysti lietuves ir susigrąžino pranašumą (16:19). Po dvidešimties minučių kovos CCC pirmavo dviem taškais (19:21).

Trečio kėlinio pirmas penkias minutes „Kibirkštis-VIČI“ taškų nepelnė, varžovės į tai atsakė 11 taškų spurtu ir nutolo (19:32). Kėlinio pabaigoje po du taškus pridėjo M.Solopova ir M.Kvederavičiūtė bei skirtumas po pusvalandžio kovos siekė 10 taškų (23:33).

Ketvirtą kėlinį septynių taškų spurtu pradėjo viešnios iš Lenkijos (23:40) ir „Kibirkšties-VIČI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė priversta prašyti minutės pertraukėlės. Penkis taškus iš eilė pelnė Vilniaus klubo gynėja Hollie Mershon (30:40), tačiau likus trims minutėms CCC atstatė pusiausvyrą (30:45). Per likusį laiką Lietuvos komandai nepavyko sugrąžinti intrigos (39:54).

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Marina Solopova (3/9 tritaškiai) ir Hollie Mershon, kurios pelnė po 11 taškų.

Greta Šniokaitė pelnė 7 taškus, Vita Kuktienė – 4 (2/7 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 4 kld.), Mantė Kvederavičiūtė, Sofija Aleksandravicius (7 atk. kam.) ir Ieva Krastina po 2, o Lina Pikčiutė (9 atk. kam.) ir Rima Valentienė taškų nepelnė.

CCC komandoje Belinda Snell ir Valerija Musina pelnė po 12 taškų.