• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt žinote, kad į vaizdajuostes įrašyta filmuota medžiaga laikui bėgant pasensta ir praranda kokybę. Vidiniai įrašų magnetinėse juostelėse (VHS yra ne kas kita, kaip plati magnetinė juostelė) senėjimo procesai – gana spartūs. Juos galima sulėtinti bent kartą per metus vaizdajuostes persukant nuo pradžios iki galo ir atgal, bet visiškai sustabdyti visagalės entropijos neįmanoma.

REKLAMA
REKLAMA

5 vaizdo perrašymo iš vaizdajuosčių į kompiuterį techniniai sprendimai

Jeigu turite vertingų asmeninių filmų vaizdajuostėse archyvą, pats laikas pagalvoti, kaip jas perkelti į skaitmeninį formatą. Jūsų brangi kolekcija kasmet negrįžtamai sensta, tad ilgai delsti pavojinga. Būdų, kaip analoginį vaizdą perrašyti į skaitmeninį, yra daugybė: pradedant greitais, bet kol kas brangiais įrašomaisiais buitiniais DVD grotuvais ir baigiant paprasčiausiu, kelis šimtus litų kainuojančiu TV imtuvu, įstatytu į kompiuterį. Vieni yra paprastesni, kiti - sudėtingesni, dalis suteikia plačių valdymo galimybių, kiti apsiriboja tik vienu dviem įrašymo parametrais. Šioje apžvalgoje susipažinsite su 5 skirtingais techniniais perrašymo sprendimais, kuriuos išbandėme savo laboratorijoje.

REKLAMA

Rašyti ar nerašyti?

Ką laimėsite vaizdajuostes perrašydami į kompiuterį? Pirma, smarkiai pristabdysite savo vaizdo medžiagos senėjimą. Į vaizdajuostes įrašyta medžiaga nori nenori laikui bėgant pamažu prastėja. Tuo tarpu skaitmeninės jos kopijos kietajame arba optiniuose diskuose šio trūkumo beveik neturi. Antra, galėsite pasidaryti kiek norite skaitmeninio filmo kopijų ir nesijaudinti, kad perrašant suprastėja kokybė. VHS atveju jau antros eilės kopijoje vaizdo kokybė labai suprastėja (šiais laikais dar galima rasti namų darbo vaizdajuosčių, kuriose sunku ką nors įžiūrėti ir išgirsti – tai daugkartinio perrašymo padarinys).Tačiau bet koks informacijos perkodavimas susijęs su prarasta kokybe. Analoginį vaizdą ir garsą versdami skaitmeniniu automatiškai prarasite šiek tiek kokybės. Bet verčiau jau prarasti tą kokybę perrašant – po metų originalas VHS juostoje vargu ar atrodys geriau už skaitmeninę kopiją.Sustabdyti entropijos dar niekam nepavyko - senėjimo procesai matyti ir kietuosiuose bei optiniuose diskuose. Tad net ir perrašę vaizdajuostes į skaitmenines duomenų laikmenas visiškai neapsidrausite nuo praradimų: kietuosiuose diskuose laikui bėgant atsiranda neperskaitomų vietų, o optiniai diskai degraduoja veikiami šviesos, oro ir temperatūros skirtumų. Įrašomųjų optinių diskų gamintojai skelbia, jog duomenis jų produkcijoje galima laikyti nuo 30 iki 100 metų, nors bandymai rodo, kad realus optinių diskų gyvavimo laikotarpis gali būti keliolika arba net keliasdešimt kartų trumpesnis. Bet, skirtingai nuo vaizdajuosčių, galite pasidaryti seno optinio disko kopiją neprarasdami kokybės ir tokiu būdu pratęsti jo galiojimo laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Ko gali prireikti?

Tikslus techninės ir programinės įrangos sąrašas, kurio jums gali prireikti analoginiam vaizdui konvertuoti, priklauso nuo jūsų pasirinkto sprendimo. Tiesa, yra viena dalis, be kurios tikrai neišsiversite, – tai vaizdo ir garso laidų komplektas. Šių laidų jums prireiks tarpusavyje jungiant vaizdajuosčių leistuvą arba analoginę vaizdo kamerą su konverterio funkciją atliekančiu įrenginiu (TV imtuvo, įrašomojo DVD grotuvo ir pan.). Nors su bet kuriuo vaizdo įrenginiu pateikiamas bent vienas A/V laidas, pagal gyvenimiškuosius Merfio dėsnius jūsų turimi kabeliai greičiausiai gali netikti dėl standartų painiavos. Tad būkite pasiruošę keliolika papildomų litų pakloti laidams.Dar vienas neatsiejamas visų perrašymo sprendimų komponentas – vaizdajuosčių leistuvas. Gamintojas čia nevaidina didelės reikšmės, svarbiausia, kad įrenginys sugebėtų kokybiškai atkurti VHS kasetėje įrašytą vaizdą ir garsą. Laikui bėgant leistuvai, kaip ir bet kuri įranga, nusidėvi, tad jei turite keliolikos metų senumo aparatą, pabandykite laikinai gauti naujesnį.Jei jūsų kolekciją sudaro ne standartinės VHS vaizdajuostės, o kito formato analoginės laikmenos, jums prireiks jas nuskaitančio įrenginio. Pavyzdžiui, kai kurie analoginių vaizdo kamerų savininkai įrašus saugo miniatiūrinėse magnetinėse kasetėse. Didelio skirtumo tarp magnetofono ar kameros kaip analoginio vaizdo ir garso šaltinio nėra – tik svarbu, kad abu turėtų veikiančius išvesties lizdus („A/V Out“, „Video Out“ ar pan.).Daugeliu atvejų jums reikės ir kompiuterio (išskyrus įrašomojo buitinio DVD grotuvo atvejį). Konkretūs reikalavimai kompiuteriui pateikiami prie kiekvieno sprendimo aprašymo. Iš esmės daugeliui atvejų vaizdui perrašyti visiškai pakanka vidutinės klasės namų AK su gana talpiu kietuoju disku (30-40 GB “UltraATA-100” diskas su įjungtu DMA duomenų perdavimo režimu). Iš operacinių sistemų rekomenduotinos “Windows 2000” arba “Windows XP”, nors galima dirbti ir su “Windows 98 SE” bei “Windows Me”, tačiau dėl pastarosiose naudojamos FAT32 failų sistemos apribojimų kietąjį diską gali tekti skaldyti į mažesnes dalis. Bandymams mes naudojome nešiojamąjį kompiuterį “HP Compaq Evo n620c” ir AK su 3,0 GHz “Pentium 4” procesoriumi, 512 MB DDR400 atmintimi, 80 GB kietuoju disku ir “Windows XP Professional” operacine sistema.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keli perrašymo etapai

Medžiagos perrašymo iš vaizdajuosčių į skaitmeninį formatą procesą paprastai sudaro du etapai. Pirmajame analoginis signalas įrašomas į kompiuterio kietąjį diską pasirinktu skaitmeniniu formatu (rekomenduotinas – minimaliai suspaustas „DV AVI“, toliau tekste - DV). Paskui ši medžiaga paredaguojama (jei reikia) ir perkoduojama į kompaktiškesnį formatą – paprastai į vieną iš MPEG (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 arba “DivX”). Galiausiai belieka tik įrašyti medžiagą į kompaktinį arba DVD diską.Kiekvienam iš nurodytų etapų gali būti naudojama atskira programinė įranga, nors kai kurie rimtesni vaizdo redagavimo paketai turi visas tris komponentes (tokie kaip „Adobe Premier“). Darbui su “DivX” formatu greičiausiai teks įdiegti kelias programas: vieną - vaizdui įrašyti į kompiuterį ir redaguoti, kitą – medžiagai konvertuoti į “DivX”. Iš pastarųjų neblogą reputaciją turi „Gordian Knot“ paketas, leidžiantis ir perkopijuoti DVD disko turinį į “DivX” formatą. Išsami naudojimosi šia programa instrukcija pateikiama internete www.divx-digest.com/articles/dvd2divx5_gordianknot.html. Toje pačioje svetainėje rasite ir daugiau informacijos apie “DivX” formatą ir su juo susijusias programas.Šioje apžvalgoje dėmesį sutelkėme į techninį vaizdo perrašymo iš vaizdajuosčių į kompiuterį sprendimų aspektą. Prie kiekvieno sprendimo papildomai nurodytos programos, naudotos “DivX” arba MPEG-1 failams kurti.

REKLAMA

Išorinis DVD+RW įrenginys su analoginiu skaitmeniniu keitikliu

Techninė įranga: išorinis DVD+RW įrenginys „HP DVD Moview Writer dc3000“, kompiuteris su USB 2.0 jungtimiNaudota programinė įranga: „ArcSoft ShowBiz 2“ (pateikiama kartu su DVD-RW įrenginiu)Vaizdo kokybė: 3/5Naudojimo paprastumas: 4/5Valdymo galimybės: 2/5Sprendimo kaina: 1318 Lt

REKLAMA

Pernai rinkoje pasirodęs „Hewlett-Packard“ išorinis DVD+RW įrenginys „DVD Movie Writer dc3000“ iš kitų panašios paskirties prietaisų išsiskiria viena ypatybe – galimybe filmus perrašyti iš vaizdajuosčių į skaitmeninius diskus.Iš esmės „DVD Movie Writer“ yra įprastas vidinis įrašomasis DVD+RW įrenginys, tik įstatytas į gražią, aptakių formų dėžutę ir prijungtas prie USB 2.0 sąsajos. Tame pačiame korpuse įrengtas ir analoginio vaizdo konverteris su atitinkamomis įvesties bei išvesties jungtimis. Prie pastarųjų galite prijungti vaizdajuosčių leistuvą arba kitą analoginio vaizdo šaltinį. „DVD Movie Writer“ analoginius vaizdo ir garso signalus verčia skaitmeniniais ir juos siunčia į kompiuterį per tą pačią USB jungtį, per kurią prijungtas ir pats įrašomasis įrenginys. Tai reiškia, kad gamintojo deklaruojamas „tiesioginis“ filmų perkėlimo procesas iš tikrųjų reikalauja kompiuterio. Vienas didžiausių „DVD Movie Writer“ trūkumų – jo analoginio skaitmeninio signalo keitiklis suderinamas tik su „ArcSoft ShowBiz 2“ programine įranga (tiesa, pastaroji pateikiama kartu su aparatu). Nei „Adobe Premier“, nei kiti mūsų išbandyti vaizdo įrašymo įrankiai neatpažindavo HP keitiklio. Kita vertus, toks sprendimas atrodo logiškas: kam pirkti papildomą programinę įrangą, kai toje pačioje dėžėje gaunate viską, ko reikia vaizdajuostėms perrašyti į DVD diskus.Kartu su „DVD Movie Writer“ pateikiama šūsnis optinių diskų ir DVD filmų gamybai skirtų programų. Mūsų užduočiai spręsti skirtas analoginio vaizdo įrašymo į skaitmeninius diskus pagalbininkas „HP Video Transfer Wizard“. Iš tiesų jis yra „ArcSoft ShowBiz 2“ dalis, bet gali būti iškviečiamas ir kaip savarankiška programa. Įrašymą paleisti nesudėtinga, bet pats įrašymo procesas turi savų ypatumų. „DVD Movie Writer“ tiesiogiai vaizdo iš vaizdajuosčių ir DVD+R/RW diskų įrašyti negali - įrenginys tik verčia analoginį signalą skaitmeniniu ir perduoda programai. Pastaroji savo ruožtu neskuba iš karto įrašinėti vaizdo medžiagos į DVD diską, bet iš pradžių patalpina ją kompiuterio kietajame diske. Kadangi vaizdas išsaugomas „žaliu“ DV formatu, be 40 GB laisvos vietos kietajame diske vargu ar apsieisite, nebent perrašinėsite trumpus filmukus. Baigęs analoginio vaizdo įrašymą „Transfer Wizard“ jį konvertuoja į MPEG-2 (arba MPEG-1, jei įrašinėjate į CD diskus) ir tik tada pereina prie DVD disko gamybos. Atrodo sudėtinga, painu ir ilga? Bet HP įrenginys tuo ir žavus, kad visuos šiuos veiksmus atlieka automatiškai.„DVD Movie Writer dc3000“ vaizdo vertimo iš analoginio į skaitmeninį kokybė toli gražu nėra geriausia, kokią galima “išspausti” su kai kuriais iš čia pateikiamų įrankių, bet savo kainą (1318 Lt) atitinka. Didžiausi šio sprendimo privalumai: naudojimo paprastumas ir pats įrenginys, sugebantis atlikti ir įrašomojo DVD+RW įrenginio bei konverterio funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išoriniai MPEG konverteriai

Techninė įranga: išorinis MPEG-2 konverteris „ADS Instant DVD USB AV700“, kompiuterisNaudota programinė įranga: „ADS Capture Wizard“ (pateikiama kartu su konverteriu), „Gordian Knot“Kokybė: 3/5Paprastumas: 4/5Valdymo galimybės: 4/5Sprendimo kaina: 999 Lt

Kad ir kurį analoginio signalo vertimo skaitmeniniu sprendimą pasirinktumėte, rezultatą lemia du veiksniai: sugaištas laikas ir investuoti pinigai. Iš tiesų dažnas vartotojas nesivargina kruopščiai redaguoti, karpyti, derinti vaizdą – tereikia paprasčiausiai jį perrašyti iš analoginės laikmenos į skaitmeninę. Būtent tokiems atvejams pritaikyti išoriniai analoginiai skaitmeniniai konverteriai, kurie analoginį vaizdą iš karto verčia į MPEG-1 arba MPEG-2 formatą aparatiniame lygmenyje. Aukšta kokybe jie nepasižymi, tačiau yra gana pigūs ir paprasti naudoti.Bendrovės „ADS Technologies“ įrenginys „Instant DVD USB AV700“ prie kompiuterio jungiamas per USB 1.1 sąsają. Tik 11 Mb/s pralaidos sąsajos pakanka 5 Mb/s vaizdo srautui iš įrenginio į kompiuterį perduoti (abiem kryptimis), tad 5 Mb yra „Instant DVD“ vaizdo kokybės riba. Tai nėra daug, bet vidutiniams poreikiams užtenka.Analoginis vaizdas ir garsas į „Instant DVD“ perduodami per „S-Video“ arba kompozicines jungtis. Kartu su įrenginiu pateikiama vaizdo įrašymo programa „CapWiz“ ir DVD, skaitmeninio vaizdo ir garso gamybai skirtų įrankių rinkinys, kurį sudaro gana solidūs „Ulead VideoStudio 5.0 SE“, „Sonic MyDVD“ ir „Sound Forge XP“. Su „CapWiz“ programa rekomenduojame tik keisti įrenginio parametrus. Nors „CapWiz“ vaizdą leidžia įrašyti į kietąjį diską, tačiau vartotojo sąsaja ir galimybės yra kur kas skurdesnės už „VideoStudio 5.0“. Su pastarąja galima ne tik įrašyti, bet ir paredaguoti vaizdą: pridėti efektų, sujungti atskiras atkarpas ir pan. Antra, mūsų bandymuose „CapWiz“ nestabiliai veikė ir kartais “nulūždavo” - nepadėjo net naujausių tvarkyklių ir pačios programos versijų atnaujinimas (iš gamintojo svetainės www.adstech.com). Beje, įrenginį prijungti ir įdiegti programinę įrangą yra gana painu, tačiau diegimo procesą palengvina išsamus bei aiškus vartotojo vadovas.Vaizdą iš „Instant DVD USB“ galima įrašyti ir trečiuoju būdu (pirmieji du - su“CapWiz“ ir „VideoStudio“). Pagrindinė „MyDVD“ programos paskirtis - vaizdo medžiagą įrašyti į DVD diskus, tačiau su programa vaizdą galima ir įrašyti iš „Instant DVD“ į kietąjį diską. Dar daugiau, šis nedidelis įrankis leidžia tiesiogiai rašyti į DVD diską iš išorinio šaltinio perduodamą vaizdą ir garsą. Tad jei skubate ir turite kompiuterį su įrašomuoju DVD įrenginiu, pakanka tik prie „Instant DVD“ prijungti vaizdajuosčių leistuvą arba kamerą ir pusantrai dviem valandoms paleisti įrašymo procesą – visa kita padarys programa.Pažymėtina, kad „Instant DVD“ suderinamas tik su gamintojo pateikiamomis programomis - kitos įrenginio paprasčiausiai neatpažįsta.„ADS Technologies Instant DVD“ analoginį signalą verčia gana kokybišku MPEG-2 ir prastesnės kokybės MPEG-1. Pirmąjį galima perrašyti į DVD diską, o antrąjį - į CD. Į vieną CD telpa 30-40 min. „Super Video CD“ arba 1 val. „Video CD“ kokybės vaizdo. Darbui su MPEG-2 formato failais jums reikės apie 20 GB laisvos vietos kietajame diske. Kiti kompiuterio parametrai - įprasti: „Instant DVD“ turėtų gerai veikti net ir su žemesnės klasės įrenginiu.Vienas iš „Instant DVD“ trūkumų yra juntamas vaizdo vėlavimas: įrenginio generuojamas vaizdas nuo originalo atsilieka 3-5 sekundėmis. Šis trūkumas nėra esminis, tačiau gali apsunkinti tolesnį vaizdo redagavimą (jei jis numatytas). Dar viena keistoka ypatybė yra MPEG-2 koduoti naudojamas televizinis standartas, dėl kurio kompiuterio ekrane su „Instant DVD“ išgautas MPEG failas turi apačioje mirgančią baltą juostą. Ją lengva pašalinti failus apdorojus su „MyDVD“ programa.

REKLAMA

Skaitmeninė vaizdo kamera

Techninė įranga: „Panasonic NV-GS50“, kompiuteris su „Firewire“ jungtimiNaudota programinė įranga: „Adobe Premier 7“, „Gordian Knot“Kokybė: 5/5Paprastumas: 2/5Valdymo galimybės: 5/5Sprendimo kaina: nuo 2500 Lt

Skaitmeninės vaizdo kameros, turinčios vaizdo ir garso įvesties jungtį, gali atlikti analoginio skaitmeninio keitiklio funkciją. Šis sprendimas reikalauja papildomos techninės ir programinės įrangos. Pirma, jūsų kompiuteris privalo turėti „Firewire“ sąsają, prie kurios jungiama skaitmeninė vaizdo kamera. Kai kurios (bet ne visos) kameros pateikiamos kartu su „Firewire“ PCI plokšte, įstatoma į kompiuterį. Perkant atskirai tokia plokštė kainuoja apie 100 litų.Iš skaitmeninės vaizdo kameros siunčiamam signalui įrašyti į kietąjį diską reikės specialios programinės įrangos (video capture). Dalis skaitmeninių kamerų savo komplekte tokias programas turi, kitos - ne. Pastaruoju atveju nemokamus arba laikinai nemokamus vaizdo įrašymo įrankius galite parsisiųsti iš interneto, pavyzdžiui, „DivX-Digest“ svetainėje sukaupta nemažai nuorodų į tokias programas (www.digital-digest.com/dvd/downloads/misc.html#capture). Rinkdamiesi programas atkreipkite dėmesį, ar jos suderinamos su skaitmeninėmis vaizdo kameromis, nes dažna pritaikyta dirbti tik su TV imtuvais. Beje, daugelis vaizdo redagavimo programų turi įrašymo iš skaitmeninių kamerų galimybę. Iš geresnių minėtinos „Ulead Video Studio“, „MGI VideoWave“ ir „Adobe Premier“. Pirmos dvi kartais pateikiamos su brangesnėmis vaizdo plokštėmis.Skaitmeninė vaizdo kamera suteikia gana kokybišką vaizdą ir garsą. Pradinis vaizdo signalo formatas – daug vietos kietajame diske, minimaliai suspaustas, bet kokybiškas DV. Tad darbui su skaitmenine kamera jums reikės 40 GB ir daugiau laisvos vietos kietajame diske. Kita vertus, DV signalą galima iš karto versti į vieną iš MPEG arba kitą standartą ir sutaupyti vietos, bet tada labai suprastėja kokybė (kol kas kompiuteriai nesugeba kokybiškai ir veiksmingai suspausti vaizdo medžiagos realiuoju režimu). Geriausią rezultatą gausite filmuotą medžiagą įrašę į kietąjį diską „žaliu“ formatu ir vėliau ją konvertavę su atitinkama programa į vieną iš MPEG arba “DivX” formatų. Jei nelabai išmanote vaizdo kodavimo technologijas, pasiruoškite bandymams skirti kelias dienas. Kad mokymosi procesas būtų spartesnis, iš pradžių pamėginkite su nedidelės trukmės failais ir tik vėliau pereikite prie filmo.Analoginio vaizdo vertimo skaitmeniniu su vaizdo kamera sprendimas suteikia daug erdvės eksperimentams ir redagavimui, tačiau šis kelias reikalauja pradinio pasirengimo ir daug laiko suryjančių bandymų. Jei nesiruošiate savo senos geros analoginės kameros iškeisti į skaitmeninę ar negalite pasiskolinti pastarosios, verčiau rinkitės kitus sprendimus.

REKLAMA

Įrašomasis buitinis DVD grotuvas

Techninė įranga: DVD grotuvas „Philips DVDR80“Programinė įranga: -Kokybė: 4/5Paprastumas: 5/5Valdymo galimybės: 2/5Sprendimo kaina: 2200 Lt

Jei jums nereikia redaguoti nufilmuotos medžiagos ir ją norite tiesiog perrašyti į optinius diskus, paprasčiausia tai padaryti su įrašomuoju buitiniu DVD grotuvu. Darbo su šiuo įrenginiu principai panašūs į įprasto vaizdajuosčių leistuvo: į aparatą įdedate tuščią diską, paspaudžiate „Record“ mygtuką ir analoginė medžiaga iš televizoriaus arba leistuvo pradedama įrašinėti į duomenų laikmeną. Nereikia diegti jokių papildomų programų, apskritai šiam procesui net nebūtinas kompiuteris.Įrašomojo DVD grotuvo paprastumui nėra lygių. Mūsų bandytas „Philips DVDR80“ turėjo tik kelis įrašymo parametrus. Svarbiausias - įrašymo kokybė, kuri matuojama į DVD diską įrašytos medžiagos trukme. Pasirinkus aukščiausią vaizdo kokybę į vieną DVD+R diską buvo galima sutalpinti 1 val. trukmės filmą, o didžiausia įmanoma disko trukmė – net 8 valandos. Mūsų bandymai parodė, kad „Philips DVDR80“ sukuria vidutinės kokybės MPEG-2 vaizdą. Akivaizdu, jog geriausias rezultatas gaunamas pasirinkus mažiausią įrašo trukmę. Pamažu didinant trukmę vaizde atsiranda ryškių iškraipymų (ypač tai pastebima judresnėse filmo vietose). Geriausias santykis tarp įrašo trukmės ir vaizdo kokybės yra 2,-2,5 valandos.Kai kurie įrašomieji DVD grotuvai, be analoginių įvesties jungčių, turi „Firewire“ sąsają (paprastai vadinamą „i.Link“), tad prie jų galima tiesiogiai prijungti skaitmenines vaizdo kameras. „Philips DVDR80“ ši sąsaja irgi yra. Rinkdamiesi konkretų modelį atkreipkite dėmesį ir į DVD formatus: vieni gamintojai siūlo suderinamumą su DVD+R diskais, kiti – su DVD-R, o treti – su DVD-RAM. Pasitaiko ir universalių modelių.Jei jus atbaido DVD grotuvo kaina, pagalvokite apie tai, kad šis įrenginys yra pilnavertis įprasto vaizdajuosčių leistuvo ir DVD grotuvo pakaitalas. Svarus argumentas pasirinkti pirmąjį yra ir tai, kad jau dabar tuščias DVD diskas kainuoja mažiau nei VHS kasetė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TV imtuvas

Techninė įranga: vaizdo plokštė „Leadtek WinFast A180-Cinema“Programinė įranga: „Gordian Knot“Kokybė: 5/5Paprastumas: 3/5Valdymo galimybės: 5/5Sprendimo kaina: 383 Lt arba mažiau

Viena svarbiausių bet kokio analoginio vaizdo ir garso įrašymo į skaitmeninį dalis yra aparatinis analoginis skaitmeninis konverteris (codec). Iš esmės šią dalį galima integruoti bet kuriame vaizdo prietaise – ir DVD grotuve, ir skaitmeninėje kameroje. Be abejo, šią dalį turi ir kompiuterinis TV imtuvas - prietaisas, kuris priima TV signalus ir juos atvaizduoja monitoriuje. Didžiuma TV imtuvų turi analoginio vaizdo ir garso įvesties jungtis tam, kad prie jų būtų galima prijungti vaizdajuosčių leistuvą arba analoginę vaizdo kamerą. Be to, kartu su imtuvais visada pateikiama ir vaizdo įrašymo į kietąjį diską programa.Vaizdajuostėms perrašyti tinka tik vidinis, į kompiuterio PCI lizdą įstatomas TV imtuvas. Išoriniai dažnai iš kompiuterio tik valdomi, bet į jį konvertuotos medžiagos neperduoda (yra ir išimčių, pavyzdžiui, „AVerTV USB2.0“). Šiuolaikiniai TV imtuvai analoginį signalą į AK kietąjį diską leidžia įrašyti keliais formatais: pradedant erdviuoju DV ir baigiant MPEG-4 arba „DivX“. Kokybės atžvilgiu geriausias yra DV – kiti formatai suteikia nemažai iškraipymų (kuo kompaktiškesnis formatas, tuo labiau nukenčia kokybė įrašinėjant realiuoju režimu). Kita vertus, darbui su DV medžiaga jums reikės talpaus kietojo disko (40 GB ir daugiau), tuo tarpu kitų formatų medžiagai užtenka kur kas mažiau erdvės.Bandymams pasirinkome „Leadtek“ gamybos produktą „WinFast A180-Cinema“. Tai ekonominės klasės vaizdo plokštė su integruotu TV imtuvu. Kartu su „A180-Cinema“ pateikiamas platus programinės įrangos rinkinys, su kuriuo galėsite ne tik įrašyti medžiagą iš vaizdajuosčių į kietąjį diską, bet ir vėliau ją paredaguoti bei perkopijuoti į optinius diskus. „Leadtek“ gaminys, beje, kaip ir didžiuma kitų TV imtuvų, perteikia geros kokybės konvertuotą vaizdą – įprastiems uždaviniams to visiškai pakanka.Jei jums nereikalingas TV imtuvas, nebloga alternatyva yra vaizdo plokštė su analoginio vaizdo įvesties jungtimi („TV in“ arba „Vivo“). Tarp vidutinės arba aukštos klasės vaizdo plokščių visada galima rasti variantų su tokia jungtimi.

REKLAMA

„DVD Movie Writer“ testams pristatė bendrovė „Hewlett-Packard“ (www.hp.lt), „ADS Instant DVD“ - „Ogmios pulsas“ (www.ogmios.lt), „Philips DVDR80“ - „Philips“ atstovybė Lietuvoje (www.philips.lt), „Leadtek“ plokštę – „GNT Lietuva“ (www.gnt.lt). Dėkojame bendrovėms už suteiktą techninę pagalbą.

“Naujoji komunikacija”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų