REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Algirdas Žukauskas vakar informavo, jog sulaukus skundų vėl ketinama į bendrovės keltus priimti šunis ir be antsnukio.

REKLAMA
REKLAMA

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad po to, kai į keltą Smiltynėje iš pliažo atbėgo moteris prašyti pagalbos - jai pitbulis perkando ranką, kuri smarkiai kraujavo, - buvo nuspręsta šunų be antsnukių į keltus neįleisti.

REKLAMA

Laikydamasi tokio reikalavimo bendrovė pabandė dirbti mėnesį, tačiau sulaukusi, pasak A. Žukausko, didelio visuomenės pasipriešinimo, pasipylus skundams, nuleidžia rankas ir kapituliuoja.

„Mes kaip kokie įstatymų pažeidėjai turime aiškintis, kodėl skriaudžiame šunis. Esą nė viename Lietuvos dokumente nėra parašyta, kad būtent kelte šunys turi būti su antsnukiu. Viešosios tvarkos taisyklėse irgi parašyta, kad su antsnukiu šuo turi būti tik esant reikalui. O tą reikalą daugelis supranta skirtingai. Jeigu patys žmonės nenori būti kelte saugūs šiuo požiūriu, mes esame bejėgiai ir nenorime būti svieto lygintojai. Jeigu ką nors sukandžios šuo kelte, mes atsakomybės neprisiimsime. Niekada nemaniau, kad yra tiek šunų gynėjų ir kad šuo yra aukščiau už žmogų“, - sakė A. Žukauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, įvairiose šalyse su šunimis elgiamasi skirtingai. Pavyzdžiui, Prancūzijoje jie visur įleidžiami, gatvėse tik žiūrėk, kad neįmintum. O Ispanijoje prieš porą savaičių priimtos tokios taisyklės, kad savininkas turi per dieną išvesti šunį pavedžioti ne mažiau kaip 2 kartus ir ne trumpiau kaip po 20 minučių. Mat šuo loja, kol šeimininkas darbe, ir trukdo iš naktinės pamainos grįžusiam kaimynui miegoti. Už šios taisyklės nesilaikymą numatyta 400 eurų bauda. Už šuns išmatų viešoje vietoje nesurinkimą - 1000 eurų bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyr. specialistė Laima Jurevičienė tiesiai šviesiai atsakyti į klausimą, ar iš tikrųjų „Smiltynės perkėla“, reikalaudama šunis vežtis su antsnukiais, ką nors pažeidžia, negalėjo.

Ji priminė, kad 2004 metais buvo priimtos Gyvūnų auginimo ir laikymo Klaipėdos mieste taisyklės. Jomis vadovaujantis, draudžiama leisti gyvūnams bėgioti masinio žmonių susibūrimo vietose. Miesto transportu vežti gyvūnus draudžiama, išskyrus tuos, kurie vežami specialioje taroje vadovaujantis Gyvūnų vežimo taisyklėmis. Savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų auginimas ir laikymas nekels pavojaus žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų.

REKLAMA

Viešose vedžiojimo vietose šunys turi būti su pavadėliu, esant reikalui, - su antsnukiu. Šunys neturi kelti grėsmės aplinkiniams. Pasak L. Jurevičienės, iškilus abejonėms žmonės turi pasidomėti Gyvūnų vežimo taisyklėmis. Jos manymu, viską būtų galima išspręsti tiesiog uždėjus šuniui antsnukį.

Paklausus, ar tai, jog „Smiltynės perkėla“ plukdo šunis nereikalaudama, kad jie būtų specialioje taroje, yra miesto taisyklių nepaisymas, ar keltams jos negalioja, L. Jurevičienė atsakė: „Nedarykite tokių išvadų. Turime Gyvūnų auginimo ir laikymo Klaipėdos mieste taisykles, kurių turėtų būti laikomasi ir keltuose. Manau, kad viešose žmonių susibūrimo vietose šuo tikrai turi turėti antsnukį, tada jis nekels grėsmės žmonėms. Keltai gali vežti šunis, bet jie turėtų būti su antsnukiu.“

Niekada nemaniau, kad yra tiek šunų gynėjų ir kad šuo yra aukščiau už žmogų.

Dalia BIKAUSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų