REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaimų bendruomenių atstovai išsireikalavo, kad jiems būtų suteikta teisė vertinti bei pasirašyti kelių tvarkymo atliktų darbų aktus.

REKLAMA
REKLAMA

 Bendruomenių atstovai gavo mero R. Ramono pažadą, kad su vietos žmonėmis bus derinama kelių priežiūros darbų kokybė.

Pirmadienį su rajono meru Regimantu Ramonu susitiko grupė Nemunėlio Radviliškio ir Parovėjos kaimo bendruomenių atstovų.

REKLAMA

„Kreipiamės į merą dėl nepravažiuojamų kaimų kelių. Su vietos seniūnais nerandame bendros kalbos - jiems atrodo, jog kelių priežiūra atliekama gerai, o mes kasdien laužome savo techniką važinėdami per duobes", - kalbėjo Parovėjos ūkininkas Vytautas Stankevičius.

Nemunėlio Radviliškio bendruomenės pirmininkas Dainius Skaringa pasakojo, kaip į seniūniją užsukęs greideris „šį bei tą brūkštelėjo", o miestelio Apaščios gatvė liko netvarkyta. „Dabar vėl greideris važiuos į seniūniją, degins kurą, o duobės liks kaip buvusios", - piktinosi D. Skaringa.

REKLAMA
REKLAMA

„Seniūnai privalo tartis su vietos bendruomenių atstovais atlikdami darbus, nes savivaldybės skirtos lėšos privalo efektyviai tarnauti žmonėms", - susirinkusiųjų mintis komentavo rajono meras R. Ramonas. Pasak jo, po ypač nepalankios žiemos vietos kelių situacija tragiška visoje šalyje.

Susitikime dalyvavęs savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Januškevičius sakė, kad kelių fondo lėšos po lygiai paskirstytos kaimų ir Biržų miesto gatvių priežiūrai. „Didėja kelių priežiūrai skiriamų lėšų suma, tačiau auga ir atliekamų darbų įkainiai. Pavyzdžiui, Parovėjos seniūnijai šiems metams skirti 133 tūkst. litų", - pastebėjo P. Januškevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Stankevičiaus manymu, kelių priežiūrai skirtų lėšų pakaktų, jei jos būtų tikslingai panaudojamos ir seniūnai būtų principingi kelius prižiūrinčių rangovų atžvilgiu. „Parovėjos seniūnijoje kelius darko sunkiasvoriai miškovežiai. Manau, kad ir miškininkai turėtų prisidėti prie kelių tvarkymo. Tegul duoda žvyro, ir mes, vietos ūkininkai, savo transportu žvyrą atvešime, užpilsime duobęs", - sakė V. Stankevičius. Pasak jo, sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojams nė motais ir draudžiamieji kelio ženklai. Kelininkai pastato ženklus, o po kelių dienų jie jau guli pakelėse suniokoti.

REKLAMA

Bendruomenių atstovams kilo klausimas, ar beveik visose rajono seniūnijose kelius tvarkyti laimėjusi konkursą UAB „Biržų melioracija" (Vabalninko seniūnijoje kelius prižiūri Biržų kelių tarnyba) sugeba tinkamai atlikti darbus. V. Stankevičius retoriškai klausė, ar melioratoriai turi tiek greiderių, kad galėtų aprėpti viso rajono kelius.

Nemunėlio Radviliškio bendruomenės narys Petras Venclovas tvirtino, kad kelių priežiūra gerės tada, kai atliktų darbų aktus pasirašys ne tik seniūnai, bet ir vietos bendruomenių atstovai.

REKLAMA

„Įpareigosiu seniūnus organizuoti pasitarimus kelių priežiūros klausimais. Į šiuos pasitarimus bus kviečiami kelius prižiūrinčių organizacijų atstovai, savivaldybės specialistai bei vietos bendruomenių atstovai. Pritariu, kad ant atliktų darbų akto būtų ir kaimų bendruomenių atstovo parašas", - susitikimo rezultatus reziumavo R. Ramonas.

Pokalbyje dalyvavę kaimų bendruomenių atstovai sakė esą patenkinti mero pažadu, kad kelių priežiūros darbus kontroliuotų ir vietos gyventojai. Jiems tik susidarė įspūdis, kad rajono vadovai mažai žino apie seniūnų darbą bei vietinių žmonių problemas.

Kai straipsnis buvo rengiamas spaudai, dėl netvarkomo kelio telefonu į „Šiaurės rytų" redakciją kreipėsi Papilio seniūnijos Kupreliškio kaimo gyventojas. Sulaukėme skundo iš Vabalninko seniūnijos gyventojos, kad greideriuojant kelią į Natiškių kaimą į pakelės griovį buvo nustumtas kelio paviršiaus žvyro sluoksnis. Moteris rūpinosi, ar po sustumtų žemių krūvų vasarą bus įmanoma pakelėse nupjauti žolę. Tokių pranešimų redakcija sulaukia kasdien.



Kęstutis Slavinskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų