REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keistuolis vokietis kolekcionuoja vėmimo maišelius

Ne, tai nėra meilė lėktuvams. Kas iš tikrųjų, kiekvienąkart įsėdus į orlaivį, Gerdo Riekės širdį priverčia plakti stipriau yra sėdynės priekyje pūpsanti kišenė ir joje esantis vėmimo maišelis.

REKLAMA
REKLAMA

Ir čia kalba eina ne apie standartinį popierinį baltą maišelį be oro linijų logotipo, tačiau apie išskirtinio dizaino kūrinius. Jie yra itin geidžiami kolekcionierių iš viso pasaulio. Vien internetinė vėmimo maišelių keitykla airsicknessbags.de skaičiuoja 67 tokius dalykėlius kolekcionuojančius žmones iš septyniolikos pasaulio šalių.

REKLAMA

Vokietis Gerdas Riekė be galo didžiuojasi savo kolekcija. Todėl neseniai 1000 (nepanaudotų) įdomiausių eksponatų jis įamžino knygoje „Izmirübel“. Fotografijų rinkinyje galima išvysti tokių netikėtų retenybių kaip „Air Aifrique“ vėmimo maišelį, ant kurio vaizduojama gimdanti motina.

Kaip bebūtų, pasaulio vėmimo maišelių rinkimo rekordas priklauso olandui Niekui Vermeulenui, kurio aistra kolekcionuoti maišelius gimė iš lažybų su draugu. 1986 m. vyras buvo įrašytas į Gineso rekordų knygą. Jo kolekcijoje tada puikavosi net 5468 įvairiausių vėmimo maišelių, surinktų iš 1065-ių skirtingų oro kompanijų.

REKLAMA
REKLAMA

Nesvarbu, ar skrendama ekonomine ar verslo klase: prieš vėmimo maišelius visi keleiviai yra lygūs. Nė viena oro bendrovė dar nėra sugalvojusi maišelius specialiai dabinti išskirtiniams keleiviams. Tačiau kartais oro linijos nevengia improvizuoti. Pavyzdžiui, „Virgic Atlantic“ 2005 m. išleido 20-ies skirtingų modelių, ribotą vėmimo maišelių seriją, kurią kūrė keli žymūs dizaineriai. Tas, kas turi vieną iš šių maišelių, gali vadintis laimingu žmogumi. Anot neįprastus daiktus kolekcionuojančių žmonių, maišelių „biržoje“ jie – itin paklausūs, įgiję kultinį statusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios oro linijos tuo tarpu nevengia šmaikščiu dizainu įgelti konkurentams. Štai, vokiečių pigių skrydžių bendrovė „Tuifly“ ant maišelių užrašė „Darykite tai palengva, juk čia „Ryan“. Ironija buvo nukreipta į airių žemų sąnaudų vežėją „Ryanair“, kuris dar šių metų birželį norėjo apmokestinti vėmimo maišelius. Nepabūgo „Tuifly“ pasišaipyti ir pati iš savęs, ant vienų iš popierinių maišelių užrašydama „Vielen Dank für Ihre Kritik“ (ačiū jums už jūsų kritiką – vok.)

Vokietijoje, beje, keistajai kolekcijai net buvo paskirtas muziejus. Jį atidaryti sumąstė pilnu etatu dirbantis stogdengys.  

REKLAMA

„Vėmimo maišeliai leidžia įgyti tarpkultūrinės kompetencijos. Juk kiekviena šalis ant jų vaizduoja ką nors kita. Parodyk savo maišelį ir aš pasakysiu, kas esi“, - skelbia jo internetinė svetainė.

Belieka tik pridurti, jog kitą kartą, norėdami išpilti savo skrandžio turinį į viešumą, pamąstytumėte dar kartą: juk netyčia galite sugadinti „maišelininkų“ trokštamą eksponatą! Daugiau originalių maišelių galite išvysti čia.



Komerciniai vėmimo maišeliai



Linksmo dizaino maišeliai



Specialus dizainas



Maišelį linksmų plaučių žmonės sugeba panaudoti ir ne pagal paskirtį



Aliuzija į "Ryanair"



"Ačiū už jūsų grįžtamąjį ryšį"


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų