• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar metų pradžioje prasidėjusios Vaižganto vidurinės mokyklos, kuri miesto tarybos sprendimu paversta pagrindine mokykla, pedagogų, moksleivių ir jų tėvelių protesto akcijos pasibaigė, anot miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo dr. Antano Bagdono, taikiu susitarimu.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau badavimu protestavusi šios mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, mokytojų profesinės sąjungos vadovė Jūratė Voloskevičienė teigia bado akciją sustabdanti tik laikinai, nes taip nurodė gydytojai, susirūpinę daugiau nei savaitę badavusios garbaus amžiaus pedagogės suprastėjusia sveikata. Vėliau drauge su vienuoliktokais, kuriems nebeleidžiama toliau mokytis Vaižganto mokykloje, bei mokinių tėvais mokytoja ir jos kolegos tarsis, ką toliau daryti.

REKLAMA

Kauno Vaižganto vidurinė mokykla, primena ELTA, miesto tarybos sprendimu, nuo rugsėjo 1-osios negalėjo formuoti vienuoliktųjų klasių dėl normatyvo neatitinkančio moksleivių skaičiaus. Iki normatyvo (50 mokinių) pritrūko 4 vienuoliktokų. Kol tęsėsi konfliktas, keli vaikai pradėjo mokytis kitose mokyklose, todėl trūkumas dar ir padidėjo.

Beje, mokykloje surengtoje tykioje pasipriešinimo akcijoje, per kurią miesto politikų sprendimą tikėtasi "paveikti gerumu", keli paaugliai tikino pedagogus vienus metus pralauksią namuose, o kitąmet vėl bandysią tapti Vaižganto mokyklos vienuoliktokais. Švietimo skyriaus rūpesčiu, Šančių vidurinėje formuojama papildoma vienuoliktokų klasė, į kurią kviečiami buvę Aukštųjų Šančių rajone esančios Vaižganto vidurinės mokiniai.

REKLAMA
REKLAMA

"Abejoju, ar mokinių tėvai pritars neracionaliam savo vaikų žingsniui, jei šie sumanys metus pradykinėti nesimokydami. Dalis jų tikrai be emocijų supranta, kokie procesai vyksta, ir kokie sprendimai neišvengiami švietimo sistemoje", - ketvirtadienį Eltai aiškino skyriaus vedėjas A. Bagdonas.

Anot jo, mieste tiek realiai nėra vaikų, kiek jų reikėtų užpildyti visų Kauno mokyklų klases. Per vienus pastaruosius metus mokinių skaičius sumažėjo 1200, o mokytojų - 165 (duomenys dar tikslinami). Klasių normatyvai nustatyti ne miesto tarybos, bet Vyriausybės sprendimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Pernai leidome egzistuoti nepilnoms klasėms, dėl ko teko ir lėšų nemažai pereikvoti. Kitų miestų savivaldybės švietimo reorganizavimą jau baigia, o Kauno miestas per savo geranoriškumą nuo visų atsilieka.

2012 metų kovą Lietuvoje turi būti akredituotos visos mokyklos. Vidurinės, jei pakaks mokinių, jei užtikrins gerą mokymosi kokybę, peraugs į gimnazijas, o jei pasirodys silpniau, bus reorganizuotos į pagrindines mokyklas. Beje, Kauno gimnazijose šiuo metu yra 300 laisvų vietų, tad dalis Vaižganto mokyklos vienuoliktokų gali tęsti mokslą gimnazijose", - pažymėjo Švietimo ir ugdymo skyriaus vadovas.

REKLAMA

Vaižganto mokyklos ilgametės mokytojos J. Voloskevičienės nuomone, kurią palaiko ir daugiau jos kolegų bei mokinių tėvų, švietimo reformą, naikinančią kitąmet 90-etį švęsiančią Aukštųjų Šančių (Vaižganto) mokyklą, galima prilyginti "švietimo genocidui", nes mokykla dirbtinai mažinama ir pasmerkta visiškam sunaikinimui.

"Keista, kad iki šiol nė viena valdžia nesikėsino į buvusios VI valstybinės gimnazijos likimą, nebent tik keitė mokyklos pavadinimą. Tačiau 2001 metais Kauno miesto savivaldybei išvarius į kitas Kauno mokyklas 56 vienuoliktokus, mokykla neteko dar pusantro šimto mokinių iš kitų klasių. Tais pačiais metais vien dėl savivaldybės ketinimo "nukirsti mokyklai galvą", suformavome viena pirmokų klase mažiau nei anksčiau, nes tėvai nunešė dokumentus į tas mokyklas, kur neprireiks jų vaikams kaitalioti draugų ir mokytojų", - miesto tarybos posėdyje yra sakiusi ši pedagogė.

REKLAMA

"Šiandien šie pirmokai jau būtų aštuntokai, o ir aukštesnėse klasėse būtų likę daugiau mokinių, nes dalis jų paliko mokyklą vien dėl miesto valdžios sudarytų kliūčių, bet ne dėl blogų mokymosi sąlygų", - aiškino pokariu sovietų saugumo kankinto ir tardyto mokytojo dukra, jau 41 metus pati dirbanti mokytoja J. Voloskevičienė.

Mokyklos bendruomenė, gindama savo teises, žada kreiptis į teismą. Ji viliasi, kad ir Seimas priims įstatymų pataisas, įvesiančias barjerus vietos valdžiai, kad ši "vienpusiškai, prieš mokyklų bendruomenių valią, nereorganizuotų švietimo įstaigų".

Trečiadienį garbaus amžiaus pedagogė - mokyklos direktorė Valerija Gudonytė (beje, Kauno miesto savivaldybės apdovanota už racionalų lėšų naudojimą) įteikė savivaldybės administracijos direktoriui Vygantui Gudėnui prašymą atleisti ją iš pareigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų