• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno rajono Veršvų vidurinės mokyklos vadovybės dėl netinkamo elgesio išbarti pedagogai suprato, kad buvo slaptai filmuojami. Ugdymo įstaigos direktorė nenori pripažinti, jog tokiais veiksmais pažeistos žmogaus teisės, rašo "Lietuvos žinios" (LŽ).

REKLAMA
REKLAMA

Slapto filmavimo istorija "atsiskleidė", kai keli Veršvų vidurinės mokyklos pedagogai buvo pakviesti į direktorės kabinetą pasiaiškinti. "Būtume nežinoję, kad per posėdį mus filmavo, bet mokyklos vadovybė neištvėrė nepademonstravusi savo galių. Taip ir išlindo yla iš maišo," - LŽ sakė viena šios ugdymo įstaigos mokytoja, prašiusi neminėti jos pavardės ir vardo.

REKLAMA

Pedagogė pasakojo, kad mokyklos vadovams nepatiko, jog per visuotinį pedagogų susirinkimą dailės mokytoja mezgė. Dar keli pedagogai buvo įspėti, esą neatidžiai klausėsi per posėdį kalbėjusių pranešėjų.

Pedagogai neabejoja, kad buvo pažeistos jų teisės, nes mokyklos vadovai privalėjo atsiklausti darbuotojų leidimo juos filmuoti. Dabar mokytojai svarsto galimybę kreiptis į žmogaus teisių gynėjus.

Veršvų vidurinės mokyklos direktorė Jolanta Gulbinienė LŽ patvirtino, jog mokytojai nebuvo perspėti, kad visuotinis pedagogų susirinkimas bus filmuojamas. Tačiau, jos nuomone, tai esą savaime suprantama, mat susirinkimas vyko naujoje kompiuterių klasėje, kurioje įrengtos vaizdo kameros įjungtos visą parą.

REKLAMA
REKLAMA

Anot direktorės, mokyklos koridorius ir kiemą jau ne vienus metus stebi 23 vaizdo kameros. "Matome, kas vėluoja į darbą ar užuot dirbęs kalba mobiliuoju telefonu", - tokios sistemos pranašumus dėstė J.Gulbinienė.

Nacionalinio žmogaus teisių gynimo centro (NŽTGC) prezidentas Aloyzas Sakalas LŽ paaiškino, kad stebėti mokyklos koridorius ar kiemą vaizdo kameromis ir neperspėjus filmuoti pedagogų posėdį - skirtingi dalykai.

"Koridoriai ir kiemas vaizdo kameromis stebimi norint užtikrinti vaikų saugumą, o susirinkimo metu tokios grėsmės nekilo, tad kameros turėjo būti išjungtos", - tvirtino A.Sakalas. Jo nuomone, filmuoti pedagogų posėdį mokyklos vadovybė galėjo tik tuo atveju, jeigu mokytojai apie tai būtų perspėti ir davę sutikimą filmuoti.

A.Sakalas tikino, kad žmogaus teisės šiuo atveju tikrai buvo pažeistos. "Juo labiau jei slapta surinkta medžiaga buvo analizuojama. Juk mokyklos vadovai dirba ne operatyvinį darbą, o pedagogų posėdis - ne nusikaltėlių susibūrimas," - pabrėžė NŽTGC vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų