• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ateinančią vasarą Kaune, prie Nemuno saloje pastatytos „Žalgirio“ arenos, planuojama įrengti pontoninę prieplauką. Ji turėtų atsirasti liepą.

REKLAMA
REKLAMA

Ne vienus metus Kaune tęsiasi diskusijos, kaip kuo geriau išnaudoti privalumus dėl išskirtinės miesto vietos – Kauno miesto ribose yra net trys upės: Nemunas, Neris ir Nevėžis. Kauno miesto savivaldybė ne kartą svarstė, kaip panaudoti Nemuną laivybai. Dar vienas žingsnis, atgręžiant miestą į upes, bus žengtas jau vasaros viduryje. Liepos mėnesį planuojama atidaryti pontoninę prieplauką prie arenos.

REKLAMA

Anot Kauno miesto savivaldybės vicemero Rimanto Mikaičio, pontoninės prieplaukos įrengimas gali kainuoti apie 100 tūkst. litų.

„Pirmas žingsnis būtų farvaterio sutvarkymas iki „Žalgirio“ arenos. Jeigu Vidaus vandens kelių direkcija pasirūpins farvateriu iki Nemuno salos, miesto savivaldybė pasistengs įrengti prieplauką laivams prie „Žalgirio“ arenos“, – penktadienį po susitikimo su Vidaus vandens kelių direkcijos atstovais kalbėjo Kauno miesto mero pavaduotojas R. Mikaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad pagilinus farvaterį ir jį priartinus prie numatytos vietos Nemuno saloje, čia bus įrengta prieplauka iš 6 pontonų, sujungtų specialiomis jungtimis. Prieplauka būtų 6 metrų pločio ir apie 27 metrų ilgio.

Pasak Laivų technikos priežiūros bazės viršininko Juozo Lenkučio, prieplaukos pontonai būtų uždengti medine aikštele, kurioje būtų išlaipinami keleiviai. Iš aikštelės jie specialiai įrengtu trapu patektų į krantą. Siekiant užtikrinti saugumą, trapas bus įrengtas su porankiais ir skersiniais.

„Prieplaukoje bus galima lengvai švartuoti šiuo metu Nemunu plaukiojantį laivą „Tolstojų“, kurio ilgis 25 metrai. Mažesni laivai galės švartuotis prie prieplaukos galų, sutvarkius prieigas prie arenos iš vandens pusės, – ir prie pačios krantinės. Tam reikėtų įrengti tik specialias kilpas. Mažesniems kateriams plaukioti užtenka ir 60 cm gylio, todėl jiems lengviau ir švartuotis. Be to, tokie laivai turi savo trapus pasiekti krantą keleiviams. Labai gerai, kad savivaldybė apgalvojo ir prie būsimos prieplaukos atvedė geriamą vandenį, elektrą, įrengė kanalizacijos šulinį. Tai atplaukiantiems laivams labai naudinga“, – sakė J. Lenkutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų