REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarnybiniam naudojimui išplatintas Kauno miesto tarybos sprendimo projektas, dėl kurio politikai turėtų apsispręsti kitą savaitę, jau sukėlė daugybę diskusijų reorganizuojamoje savivaldybės administracijoje. Opozicijos atstovai patvirtino, kad pagrindinis reorganizacijos tikslas – ne suintensyvinti administracijos darbą, kad jis duotų daugiau naudos Kauno gyventojams, bet atsikratyti neparankių dabartinei miesto valdžiai padalinių vadovų iš „ne tų partijų“.

REKLAMA
REKLAMA

Dalis jų anksčiau eitų pareigų neteko jau per pirmąjį reorganizacijos etapą, kai buvo paskelbta, kad nuo spalio 3 dienos Kauno savivaldybėje nebeliks departamentų. Vieni departamentų vadovai net nelaukė spalio ir susirado darbus kitur – ne savivaldybėje. Tačiau dar keli lieka „iki skambučio“, nes tikisi, kad sulauks darbo pasiūlymų ir toliau darbuosis miesto savivaldybėje.

REKLAMA

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, siūlymus dėl savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo privalo teikti administracijos direktorius, Kauno atveju, – socialdemokratas Antanas Navakauskas. Jo įsakymu sudaryta darbo grupė iš administracijos padalinių vadovų, atstovaujančių įvairioms partijoms, sudarančioms valdančiąją koaliciją.

Anot administracijos vadovo A. Navakausko, darbo grupė, išnagrinėjusi savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių atliekamas funkcijas, jų tolesnės veiklos tęstinumo būtinumą ir siekdama optimizuoti padaliniams priskirtų funkcijų vykdymą, nustatant optimalią struktūrą administracijai pavestoms funkcijoms vykdyti, nusprendė siūlyti miesto tarybai Savivaldybės administracijos reorganizavimo planą įgyvendinti dviem etapais. Pirmiausia spręsti dėl departamentų, antruoju etapu – visos administracijos struktūros pakeitimo klausimą.

REKLAMA
REKLAMA

Siūloma pakeisti Kauno miesto savivaldybės administracijos valdymo struktūrą nuo 2012 m. kovo 1 dienos bei patvirtinti didžiausią leistiną Kauno miesto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir gaunančių užmokestį iš savivaldybės biudžeto, pareigybių skaičių: nuo spalio 3 d. iki 2012 m. kovo 1 d. – 768, vėliau – 750.

ELTA primena, kad Kauno miesto savivaldybės taryba 2011 m. gegužės 26 d. sprendimu jau buvo nuo spalio 3 d. patvirtinusi didžiausią leistiną Kauno miesto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų pareigybių skaičių – 750. Kai nutarė panaikinti Bendrųjų reikalų, Miesto plėtros, Miesto ūkio, Socialinių reikalų, Teisės, Turto valdymo bei Švietimo ir kultūros departamentus ir įsteigė Savivaldybės gydytojo tarnybą. Bet panaikinus departamentus, dauguma funkcijų liko, tik buvo priskirtos vykdyti kitiems savivaldybės administracijos padaliniams ir administracijos direktoriaus pavaduotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

'Panaikinus departamentus, panaikintos 25 pareigybės, tačiau 13 jų naujai įsteigtos kituose administracijos padaliniuose. Rudenį parengtame miesto tarybos sprendimo projekte siūloma didžiausio leistino savivaldybės administracijos pareigybių skaičiaus įtvirtinimo datą, kuri buvo numatyta spalio 3 d., nukelti į 2012– ųjų pavasario pirmąją dieną, kai įsigaliotų nauja Savivaldybės administracijos struktūra.

Pereinamam laikotarpiui, nuo 2011 m. spalio 3 d. iki 2012 m. kovo 1 d. siūloma patvirtinti didžiausią leistiną Kauno miesto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų pareigybių skaičių – 768.

REKLAMA

Kauno savivaldybėje žadama įsteigti ir naujų padalinių – Gyvenamojo fondo administravimo ir renovavimo, Investicijų, Įmonių ir viešųjų įstaigų valdymo, Miesto strategijos ir plėtros, Socialinių reikalų, Socialinio būsto bei kitokių skyrių. Taip pat, – iš kai kurių naikinamų skyrių funkcijas perimsiančią Savivaldybės kanceliariją bei Komunikacijų, miesto įvaizdžio ir turizmo skyrių. Kai kurie reorganizuojami skyriai keis savo pavadinimus, kiti bus pertvarkomi ir senais vardais.

Tačiau nebeliks Kauno miesto savivaldybėje Europos sąjungos paramos ir strategijos, Dokumentų valdymo, Plėtros programų ir investicijų, Privatizavimo, Socialinės paramos, Socialinių paslaugų, Statybos leidimų, Gyvenamojo fondo administravimo bei kitų skyrių, neliks Archyvo. Jų funkcijas perims kiti padaliniai, tad nesunku spėti: dalis skyrių veiks kaip veikę, tik – kitais pavadinimais.

REKLAMA

Savo pavardžių nenorėję viešinti Kauno miesto savivaldybės administracijos darbuotojai patikino Eltą, kad nėra garantuoti dėl ateities ir priešingai kai kuriems administracijos darbo grupės nariams, sau tolesnės karjeros negali užsitikrinti. Sakė, jog yra sudaryti ir sąrašai darbuotojų, kuriems iš anksto įteikus pranešimus apie atleidimą iš darbo, vėliau nebus pasiūlyta kita tarnyba savivaldybėje. Didžiausią grėsmę prarasti darbą jaučia tie, kurie dirba ir sulaukę pensinio amžiaus. Jų kvalifikacija, turima patirtis, reikalo išmanymas, gebėjimas bendrauti su interesantais ir darbštumas esą neįveiks politinių argumentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kai kas iš jaunesnių administracijos darbuotojų teigė sulaukę kvietimų stoti į partijas, taip užsitikrinant „politinę neliečiamybę“ – garantiją, kad nebūsi atleistas. Tik nežino, kurią partiją pasirinkti. Vienokia situacija buvo, kai miesto politika turėjo aiškius lyderius – konservatorius ar centristus, o dabar, kada Kauną valdančioje koalicijoje – net penkių politinių bei vienos veikiančios kaip partija, bet pasivadinusios nepartine koalicija, jėgų atstovai, nežinia, su kuo geriau „sutapti“.

Kauno miesto savivaldybės administracijoje veikia 52 struktūriniai padaliniai. Po penkerių mėnesių jų liks 45. Jeigu politikai ateinančią savaitę pritars sprendimo projektui. Reformos plano siūlytojai tiki, kad ji padės ateityje sumažinti (tiesa, nežino, kiek) savivaldybės administracijos darbo užmokesčio fondą. Be to, mažės susirašinėjimo tarp padalinių ir vidinių procedūrų apimtys, pagerės savivaldybės administracijai priskirtų klausimų sprendimo kompetenciją ir operatyvumas, sumažės funkcijų dubliavimo.

Tiesa, įspėjimo apie naikinamą pareigybę laikotarpiu tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, turės būti mokamas darbo užmokestis ir šį laikotarpį siūlomos to paties ar žemesnio lygio ir kategorijos laisvos pareigos. Jei nebus paskiriami į kitas pareigas, atleidžiamiems iš pareigų valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, teisės aktų nustatyta tvarka teks išmokėti iki pareigybių panaikinimo jų gautas vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitines išmokas. Atsižvelgiant į valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo savivaldybės administracijoje stažą ir kompensacijas už nepanaudotas atostogas. Kiek visa tai miesto biudžetui kainuos, – irgi dar nežinoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų