REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę startavusios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL) atkrintamosios varžybos yra kur kas trumpesnės nei buvo pastaraisiais metais.

Šią savaitę startavusios Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL) atkrintamosios varžybos yra kur kas trumpesnės nei buvo pastaraisiais metais.

REKLAMA

Prieš šio sezono pradžią lygos vadovai priėmė sprendimą gerokai sutrumpinti lemiamą čempionato stadiją.

Šiemet ketvirtfinalių ir pusfinalio serijos vyksta iki 2 pergalių, finalas – iki 3.

Palyginimui, anksčiau LKL ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose buvo kovojama iki 3 pergalių, finale – iki 4.

Ir nors šie pakeitimai lyg ir žada didesnę intrigą, kai tarpusavyje kovoja skirtingo kalibro ekipos, Lietuvos krepšinio pasaulio atstovams tai nekelia didelio žavesio.

Vienu didžiausių naujos sistemos kritikų tapo ne kas kitas, o Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį po laimėto principinio mūšio prieš Vilniaus „Rytą“ vykusioje spaudos konferencijoje specialistas pasakė viską, ką galvoja.

„Katastrofa. Mes visus metus laukėme atkrintamųjų, tai yra įdomiausias dalykas ir mums, ir žaidėjams. Galime spręsti tik iš savęs – visur mums atvažiavus salės būna pilnos, atvažiavo „Žalgiris“, ažiotažas.

REKLAMA

Antrajame rate to jau nebėra, salės pustuštės. Atkrintamųjų krepšinis yra labiausiai laukiamas visur, net ir NBA. Kam reikia trumpinti? Sužaidėme 36 rungtynes, viena traumelė ir kas tada? Lyga turi suprasti, kas patinka žmonėms ir ko jie laukia“, – tada piktinosi Šaras.

„Žalgirio“ vairininko žodžius patvirtina ir mažėjanti LKL rungtynių lankomumo statistika.

Apie per ilgą, net keturis ratus trunkantį reguliarųjį sezoną, LKL virtuvėje kalbama jau ne vienerius metus, tačiau vietoje to, kad patrumpinti reguliarųjį sezoną, buvo nuspręsta „apkarpyti“ atkrintamąsias varžybas.

REKLAMA
REKLAMA

Lyginant su pajėgiausiomis Europos krepšinio lygomis, nė viename iš šių čempionatų reguliarusis sezonas netrunka 4 ratų.

Žinoma, tam įtakos turi ir gerokai didesnis pirmenybėse dalyvaujančių komandų kiekis.

Portalas tv3.lt palygino LKL ir kitose stipriausiose Europos krepšinio lygose komandų sužaidžiamų rungtynių skaičius:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, kad LKL komandos reguliariame sezone sužaidžia daugiausiai rungtynių iš visų, tačiau atkrintamose varžybose maksimalus galimas dvikovų skaičius yra pats mažiausias.

Iš pajėgiausių Europos krepšinio lygų reguliarusis sezonas trumpiausiai trunka Vieningoje krepšinio lygoje (VTB) ir Graikijoje.

Čia sezoną pradėjo 14 komandų, kurios reguliariame sezone tarpusavyje sužaidė po dvi rungtynes, viso – po 26.

Visuose šių abiejų lygų atkrintamųjų varžybų etapuose komandos varžosi iki 3 pergalių.

Teoriškai įmanoma laimėti Graikijos ir VTB čempionatus viso per sezoną sužaidus vos 35 akistatas arba vieneriomis rungtynėmis mažiau nei sužaidžiama LKL reguliariame sezone.

REKLAMA

Beje, VTB anksčiau rengdavo finalo ketverto formato varžybas, kai pusfinaliuose ir finaluose buvo žaidžiamos viską lėmusios vienerios rungtynės, tačiau nuo šio sezono atkrintamųjų sistema pakito.

Daugiausiai rungtynių per sezoną įmanoma sužaisti Vokietijos ir Italijos krepšinio lygose.

Jeigu čempionatą laimėjusiai komandai visose atkrintamųjų serijose prireiktų maksimalaus skaičiaus rungtynių, ji viso per sezoną čia sužaistų 49 susitikimus.

Verta paminėti, kad lyginant su kitomis elitinėmis Europos lygomis, italai yra pasirinkę išskirtinį variantą.

Čia startuoja 16 komandų, kurios reguliariame sezone viso sužaidžia 30 rungtynių.

Tuo metu visuose atkrintamųjų varžybų etapuose kovojama iki 4 pergalių, vadinasi maksimaliai galima sužaisti net 17 dvikovų.

REKLAMA

Nė vienoje elitinėje Europos lygoje atkrintamosios varžybos netrunka taip ilgai.

LKL virtuvėje vis garsiau kalbama, kad lygai vertėtų sutrumpinti reguliarųjį sezoną iki 3 ratų, tada komandos sužaistų po 27 mačus, kurie galimai padovanotų didesnę intrigą krepšinio gerbėjams.

Tokiu atveju būtų galima pailginti atkrintamąsias varžybas.

Žinoma, situaciją dar kiek pagerintų didesnis lygoje dalyvaujančių komandų skaičius, tačiau likusiems Lietuvos klubams vis dar yra pakankamai sunku atitikti visus LKL reikalavimus.

Europoje panašų komandų skaičių, kaip LKL, turinčios lygos reguliariame sezone dažnai renkasi 2 ratų sistemą, po kurių ekipos išskirstomos į du pajėgumo divizionus, kur tarpusavyje sužaidžiama dar bent po vieną mačą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, Senajame žemyne yra ir kur kas „katastrofiškesnių“ pavyzdžių nei LKL.

Pavyzdžiui, Anglijos krepšinio lygos ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose žaidžiamos dvejos rungtynės, o į sekantį etapą žengia geresnį įmestų/praleistų taškų santykį tose dvikovose įgijusi komanda.

Dar labiau negailestinga sistema pasižymi Škotijos krepšinio lyga.

Čia tiek ketvirtfinalyje, tiek pusfinalyje, tiek ir finale žaidžiamos vienerios rungtynės, kurios vyksta aukštesnę poziciją reguliariame sezone užėmusios ekipos arenoje.

Įdomu, kad Škotijos krepšinio lygoje šiemet varžosi taip pat 10 komandų.

Tačiau skirtingai nei LKL, čia reguliariame sezone vykdomi vos 2 ratai, bei ekipos sužaidžia po 18 rungtynių.

Vadinasi, iki finalo nužygiuojančios ekipos viso per sezoną sužaidžia tik 21 rungtynes, tačiau vargu ar tai yra tinkamas pavyzdys LKL, kuri turėtų lygiuotis į elitines Europos krepšinio lygas, o čia pirmenybė teikiama didesniam atkrintamųjų varžybų skaičiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų