• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnius - neatrastas brangakmenis, vis dažniau tvirtina vakariečiai ir jų spauda. Ir Zuokas taip sako. Su tokia mintimi praeitą pirmadienį (07.28) aštuoniuose Didžiosios Britanijos miestuose (Londone, Mančesteryje, Glazge, Edinburge ir kt.) nemokamai platinamas dienraštis “Metro” išspausdino reportažą (http://www.metro.co.uk/metro/standard/article.html?in_article_id=11828) iš Lietuvos sostinės. Vilniaus savivaldybės Turizmo skyrius sako prie to neprisidėjęs.

REKLAMA
REKLAMA

“Metro” - leidinys įtakingas, 25 skirtingi jo variantai leidžiami 4 žemynuose. Sugalvotas buvo 1995 m. Švedijoj, tačiau didžiausio pasisekimo sulaukė būtent D. Britanijoje. Ten jis potencialiai gali pasiekti 18 mln. gyventojų, turi 826 tūkst. tiražą. Žinant, kad britai palieka laikraščius ten, kur juos baigia skaityti, šiuo atveju viešajame transporte, galima auditorija dar didesnė. “Metro” korporacija giriasi, kad vieną egzempliorių vidutiniškai perskaito 2,8 žmogaus. Galbūt mūsų tautiečiams Londone teks rečiau aiškinti, kad jie savo šalies pavadinimo neišsigalvoja. Tiesa, chronologiškai Latvija mus aplenkė - apie ją reportažas laikraštyje publikuotas gegužę (http://www.metro.co.uk/metro/standard/article.html?in_article_id=10599), bet tik todėl, kad šalis šiemet organizavo “Eurovizijos” konkursą.

REKLAMA

Reportažo autorius Jamesas Ellisas padėjo suorganizuoti bernvakarį savo draugui, na o reportažo autoriui padėjo bernvakarių organizavimu užsiimanti turizmo firma “Last Night of Freedom” (http://www.lastnightoffreedom.co.uk/Abroad/pac_viln.htm) (“Paskutinė laisvės naktis”), siūlanti Vilnių pirmiau Prahos ir Barselonos. Vyrukai pageidavo “kažko užsienyje, kur galima pasijuokti, neįžeisti vietinių ir nesusidurti su kita girtų vyrų gauja”. Na štai, lėbautojų britų kontekste mes atrodome alkoholį ragaujantys gan saikingai.

REKLAMA
REKLAMA

Dar kartą patvirtinama ir sostinės pažanga: autorius jau buvęs Vilniuje ir jį itin stebina Vilniaus pasikeitimas: 1995 m. čia buvo niūru, o “žymiausioje gėrimo skylėje”, bare “Prie universiteto”, dar niūresni studentai spoksojo į savo kavą. Šiandien Vilnius jau ir blizgėt pradėjo, galima rasti daugybę puikių barų ir restoranų, o toje skylėje renkasi “jauni, gražūs ir madingi”. Paminėjęs gražiąsias lietuvaites žurnalistas pamiršta pridurt apie pigų alų, kurį taip pamilo sijonuotieji škotų futbolo sirgaliai, kurie padėjo ir Lietuvos įmonėms užuosti potencialą aukso gyslelę: jos jau organizuoja pasilėbavimo išvykas į “gražių merginų ir pigaus alaus” šalį. “Last Night of Freedom” savo siūlomas keliones į Vilnių taip pat iliustruoja žaviomis blondinėmis, tiksliau, jų nuotraukomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitą dieną kompanija patraukė į “Žemaičių smuklę” Vokiečių gatvėje, kur gavo klaidingų žinių apie lietuvišką maistą. Neva tradicinis patiekalas turėtų būti viščiukas, keptas paršelyje, kuris keptas veršienoje. Nelabai panašu į cepelinų apibūdinimą. Bet gal verta pabandyti? Skamba skaniai... Tačiau ir vėl puiki pastaba - devyniese pavalgė už 40 svarų.

Tikriausiai po sočių pietų britams tingėjosi vaikščioti, todėl nuo labiausiai lankomų Vilniaus vietų toli nenuklydo, patraukė į “Helios” klubą, apibūdintą kaip “klubas-kuriame-turi-būti-pamatytas”.

REKLAMA

Kadangi publikacija orientuota į lėbautojus, neskirta daug vietos kultūrai: paminėtas KGB muziejus ir arba paties sugalvota, arba kokio nors lietuvio sumaniai pašnabždėta istorija, kad nuo Katedros aikštės esančios “stebuklingos” plytelės prasidėjo Baltijos kelias. Tradiciniai Franko Zapos paminklas ir Grūto parkas nepaminėti, kaip ir etatinis turistų fotoaparatų taikinys Šv. Onos bažnyčia.

Galiausiai žurnalistas priduria, kad su ginkluotųjų pajėgų pagalba galima už 40 svarų pašaudyti iš Kalašnikovo automato, o už 200 - paskraidyti naikintuvu. Kariuomenės vado atstovė spaudai Danguolė Bičkauskienė tvirtai tikino, kad jokių komercinių paslaugų Krašto apsaugos ministerija neteikia ir kad atsakoma netgi norintiems panaudoti karinius objektus kaip foną filmavimui.

Taigi nė vienos neigiamos detalės reportaže nepaminėta, Vilnius neišvadintas dekadentišku kaip pernai kitame britų leidinyje “The Observer”pasirodžiusioje publikacijoje (http://observer.guardian.co.uk/travel/story/0,6903,687735,00.html). Galima rašyti dar vieną pliusą Lietuvos įvaizdžiui, nes atkreiptas ir britų jaunuomenės dėmesys (gal vis dėlto reikėtų tą samanę legalizuot?). Futbolo sirgaliai jau pradėti verbuoti, reikėtų griebt į šiltą glėbį dar ir vidurinįjį britų sluoksnį, nuobodžiaujančius pensininkus atvežt pažaist “Bingo” į Birštoną ar Druskininkus, indus ir pakistaniečius pasikviest pas tolimus giminaičius baltus... Ir galbūt kada nors “Metro” girs Varėną ir Mažeikius, jaukiai pūpsančius dūzgiančio dipolio šešėlyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų