REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
38
Parduotuvė

Šalyje pamažu pradedama kalbėti apie suvaldytą koronaviruso bangą, tačiau karantino sąlygos tapo ne tik sudėtingu išbandymų žmonėms, bet tai neabejotinai paveikė verslo sektorius, kurie iki šiol bando prisitaikyti prie naujų reikalavimų. Ne išimtis ir prekybos tinklai, o dalis jų naujų saugumo reikalavimų atsisakyti nežada net ir pasibaigus karantino sąlygoms.

38

Šalyje pamažu pradedama kalbėti apie suvaldytą koronaviruso bangą, tačiau karantino sąlygos tapo ne tik sudėtingu išbandymų žmonėms, bet tai neabejotinai paveikė verslo sektorius, kurie iki šiol bando prisitaikyti prie naujų reikalavimų. Ne išimtis ir prekybos tinklai, o dalis jų naujų saugumo reikalavimų atsisakyti nežada net ir pasibaigus karantino sąlygoms.

REKLAMA

Prekybos centruose atsiradusios dezinfekcinės priemonės dar visai neseniai buvo savotiška naujovė, dabar daugelis klientų tai suvokia kaip įprastą saugumo priemonę. 

Didžiojoje dalyje prekybos tinklų galime išvysti dezinfekuojamus pirkinių krepšelius, vežimėlius, taip pat įrengtas stiklo sieneles, kurios skiria darbuotojus ir pirkėjus. 

Maisto produktai parduotuvėse vis dažniau matomi fasuoti, tikėtina, kad tokia tendencija liks ir ateityje.

Be kita ko, taikomi ir reikalavimai prekybos tinklų darbuotojams, šie, vadovaudamiesi nustatytais reikalavimais, privalo tikrintis savo temperatūra, taip pat dėvėti kaukes ir apsaugines pirštines.

REKLAMA
REKLAMA

Vaizdas pasikeis ilgam

„Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė teigė, kad dalies taikomų saugumo standartų atsisakyti neplanuojama net ir pasibaigus karantinui.

REKLAMA

„Parduotuvėse diegiamas naujas saugumo standartas, kuris bus taikomas ir švelnėjant reikalavimams, ir pasibaigus karantinui. Visose „Rimi“ parduotuvėse išliks priemonės, skirtos pirkinių vežimėlių ir krepšelių dezinfekcijai.

Jei dabar jų dezinfekcija rūpinasi parduotuvės darbuotojai, o pirkėjams suteikiamos priemonės tam atvejui, jei jie nori papildomai dezinfekuoti vežimėlius ar krepšelius prieš naudojantis, ateityje jie visada turės tą galimybę. Dezinfekcinių priemonių stotelės stovės prie visų įėjimų į prekybos salę, kur paprastai pirkėjai ir paima pirkiniams skirtus krepšelius ar vežimėlius“, – teigė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė pasakoja, kad visose parduotuvėse yra laikomasi saugumo reikalavimų, o klientai raginami atsiskaityti ne kupiūromis, bet kortelėmis.

„Padidintam saugaus apsipirkimo „Maximos“ parduotuvėse palaikymui kas mėnesį papildomai yra skiriama apie 0,4 mln. eurų. Darbuotojai dirba su kaukėmis ir vienkartinėmis, visi turi specialius veido skydelius, kasose įrengtos organinio stiklo pertvaros, parduotuvėse sužymėtos linijos, kad būtų paprasčiau laikytis saugaus atstumo, klientų prašome dažniau naudotis savitarnos kasomis ir atsiskaityti kortelėmis“, – teigė E. Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė pastebi, kad dalis saugumo priemonių tapo įprastos pirkėjams, todėl tikėtina, kad didžioji dalis saugumo būdų, juos tobulinant ir praplečiant, išliks ateityje.

„Pastebime, kad saugumas ir higiena pirkėjams šiuo metu vis dar išlieka itin svarbūs. Per karantino laikotarpį jau daugelis papildomų saugumo priemonių tapo visiškai įprastos, tarkime, rankų dezinfekantai pirkėjams ir darbuotojams, papildomas maisto pakavimas“, – teigė pašnekovė.

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė ilgalaikius pokyčius parduotuvėse komentavo taip:

„Darbuotojai, aptarnaujantys pirkėjus kasose, ir toliau dėvi specialias veido kaukes, parduotuvėse išlieka sumontuotos apsauginės plastiko pertvaros tarp kasininkų ir pirkėjų, sužymėti lipdukai, informuojantys apie saugų atstumą prie kasų. Dezinfekuojame vežimėlių rankenas, taip pat ir toliau dažniau dezinfekuojame paviršius, esame dvigubai padidinę parduotuvių ventiliaciją.

REKLAMA

Tokie produktai, kaip įvairiausi duonos kepiniai, yra uždengti – tam specialiai buvo įrengti permatomi lentynų dangčiai. Kol kas sunku prognozuoti, ar taikomos priemonės išliks ateityje, nes tai priklauso nuo įvairių aplinkybių“, – teigė L. Skersytė.

Maisto produktai pradėti pakuoti dažniau

Pirkėjai, prasidėjus karantinui, parduotuvėse matė ir daugiau pokyčių, vienas jų tas, kad didžioji dalis parduodamos produkcijos yra fasuota, tiesa, kai kurių produktų pardavimai net buvo pristabdyti.

Tikėtina, kad maisto produktai dažniau bus fasuojami ir karantinui pasibaigus.

„Karantino laikotarpiu prekiavome tik fasuotais riešutais, džiovintais vaisiais, sausainiais, saldainiais, bandelėmis ir kitais kepyklos bei kitų gamintojų konditerijos gaminiais. Šiuo metu jau atnaujinome prekybą sveriamais riešutais ir džiovintais vaisiais, išskyrus sūdytus, kepintus, mišinius ir konkrečiai pistacijas, kurių prieš vartojimą plauti negalima.

REKLAMA

Pasirūpinsime, kad pirkėjams būtų nuolat primenama, jog riešutus ir džiovintus vaisius, prieš vartojant, būtina plauti. Tuo pačiu ieškome galimybių plėsti fasuotų riešutų bei džiovintų vaisių asortimentą, pirkėjams pasiūlant didesnes jų pakuotes. Bandeles ir kitus kepyklos gaminius šiuo metu parduodame fasuotus“, – teigė „Rimi“ prekybos tinklo atstovė.

„Riešutai, bandelės, sausainiai yra supakuoti, taip apsaugant juos nuo galimo papildomo kontakto“, – komentavo „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Tikėtina, kad maisto produktai bus fasuojami ir toliau.

„Kalbant apie netolimą ateitį, ir toliau sieksime ne vien saugaus pirkėjų apsipirkimo, bet kad ir jie jaustųsi parduotuvėse saugūs, tad tikėtina, vietoje esamų bandelių pakavimo į nepermatomus maišelius atsiras labiau patrauklūs ir saugesni jų pateikimo būdai", – komentavo „Iki“ komunikacijos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, prekybos tinklai darbuotojams atėjus į darbą matuoja jų temperatūrą, skatina naudotis dezinfekcinėmis priemonėmis, dėvėti kaukes ir pirštines.

Jei kosėjate ar čiaudėjate, į parduotuves gali neįleisti

Prekybos, paslaugų, renginių vietose nuo trečiadienio veido kaukės yra nebeprivalomos, bet kitos apsaugos priemonės – atstumai, dezinfenkcija – lieka, rodo sveikatos apsaugos ministro šią savaitę paskelbtas sprendimas.

Ekstremalių situacijų valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos antradienį pasirašytame sprendime nurodoma, kad pasibaigus karantinui, paslaugų teikimo, prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose ir toliau reikės išlaikyti vieno metro atstumą tarp žmonių, sudaryti galimybę rankų higienai ir dezinfekcijai.

REKLAMA

Į tokias vietas nebus įleidžiami asmenys, kuriems pasireiškia sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas. 

Nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės nuo trečiadienio nebebus privalomos nei lankytojams, nei darbuotojams, tačiau rekomenduojama jas naudoti.

Taip pat lieka nurodymas ne rečiau kaip vieną kartą per valandą vėdinti patalpas, ne rečiau kaip du kartus per dieną dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius: rankenas, turėklus, elektros jungiklius, kėdžių atramas, apsipirkimo vežimėlius, krepšius.

Nuo trečiadienio Lietuvoje baigia galioti karantino režimas, dėl koronaviruso plitimo paskelbtas kovo 16-ąją, lieka – ekstremalioji situacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų