• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik pusšimtis žmonių penktadienį piketavo prie Lietuvos generalinio konsulato Kaliningrade. Mitinge buvo protestuojama dėl Seimo neseniai priimto sprendimo drausti sovietų simboliką susirinkimuose.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Generalinio konsulo Viktoro Baublio, prie konsulato susirinko daugiausia senyvo amžiaus žmonių būrys.

REKLAMA

„Mitingas vyksta normaliai, kažkokių ypatingų pasisakymų nėra. Žinot, dėl ko susirinko - dėl įstatymo pakeitimo dėl kai kurios simbolikos naudojimo uždraudimo. Todėl pagrindiniai šūkiai yra Seimo kritika“, - pasakojo V.Baublys.

Diplomatas taip pat paminėjo, kad kai kurie kalbėtojai, užuot kritikavus Lietuvą, siūlė prisiminti ir Rusijos valdžią, sugriovusią Sovietų Sąjungą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak V.Baublio, prie konsulato papildomų milicijos pajėgų nėra, budi tik įprastai konsulatą saugantys pareigūnai.

Audringa reakcija Rusijoje

Seimo priimtas įstatymas numato, jog mitinguose ir panašaus pobūdžio tautos susirinkimuose negalės būti naudojami nacių ir sovietų ženklai, nacių diktatoriaus Adolfo Hitlerio, Sovietų Sąjungos Komunistų partijos vado Josifo Stalino bei kitų nacių ir sovietų Komunistų partijos lyderių atvaizdai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sovietinių ir nacistinių simbolių draudimas sukėlė neigiamą Rusijos reakciją – šios valstybės politikai neigiamai įvertino Lietuvos parlamento priimtą teisės aktą. Šitai buvo paminėta ir trečiadienį priimtame Rusijos Dūmos pareiškime, kuriame teigiama neva Lietuvos veiksmai gali kelti grėsmę Europos saugumui ir stabilumui.

„Valstybės Dūma su nerimu pažymi, kad Lietuvos valdžia, pataikaudama tiems, kurie kursto Rusijai priešiškas nuotaikas Lietuvos visuomenėje, ir keldama specifiškai suprantamus transatlantinius interesus aukščiau globalinio saugumo ir visos Europos uždavinių, savo neatsakingais veiksmais gali sukelti grėsmę stabilumui ir saugumui Europoje, įšaldyti Europos bendradarbiavimo procese išryškėjusius poslinkius“, - sakoma Rusijos parlamento žemųjų rūmų pareiškime.

REKLAMA

Manoma, jog draudimas naudoti viešuose renginiuose sovietinius ir nacistinius simbolius iššaukė ir įsilaužėlių kibernetinę ataką, kai iš serverių Prancūzijoje ir Švedijoje buvo blokuota apie 300 lietuviškų interneto puslapių, tarp kurių buvo ir valstybių institucijų tinklalapių.

Vietoje paprastos informacijos daugelyje puslapių raudonos sovietinės vėliavos su kūju ir pjautuvu fone pasirodė įvairūs komentarai.

REKLAMA

Seimas išlaikys solidumą

Mūsų šalies reakcija į Rusijos Dūmos pareiškimą apie Lietuvą bus komentaras žiniasklaidai. Parengti oficialaus kreipimosi į Rusijos valdžios struktūras Seimas neketina.

Nors Dūmos „pareiškimas yra tendencingas ir neobjektyvus, su ultimatyviais teiginiais, kurie tokio rango institucijų (Dūmos – aut.) pareiškimuose neturėtų būti“, Seimo Užsienio reikalų (UR) komiteto pirmininko pavaduotojas Audronius Ažubalis portalui „Balsas.lt“ yra sakęs, kad pats Seimas Rusijos Dūmai komentaro siųsti neketina, nes nemato tikslo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot A. Ažubalio, Rusijos politika neperžengė  psichologinio barjero, kuris skiria juos nuo sovietinių politikų. „Jie gyvena vakarykšte diena ir bijo blaiviai pažiūrėti  į stalinistinį laikotarpį“, - teigė A. Ažubalis.

A. Ažubalis teigė, kad sureaguoti į tokią Dūmos poziciją apskritai nėra verta. „Klausimas, ar Seimas turi nusileisti iki tokio lygio?“, - sakė parlamentaras.

REKLAMA

Tokiai A. Ažubalio pozicijai pritarė ir Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis. „Aš tikrai nemanyčiau, kad čia reikėtų šokinėti kaip gaidžiam dėl vienokių ar kitokių kaimyninės valstybės parlamento pareiškimų“, - teigė jis portalui „Balsas.lt“.

„Mūsų reakcija turėtų būti rami, išlaikyta ir suderinta“, - samprotavo V. Mazuronis.

UR komiteto parengtas komentaras nebus siunčiamas nei Rusijos parlamentui, nei tarptautinėms organizacijoms. Komentarą planuojama ruošti liepos 8 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų