REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2011 m. visoje Europoje minėti savanoriškos veiklos metai. Jų metu įvairios iniciatyvos ir akcijos, skirtos savanoriškos veiklos populiarinimui, vyko ir Lietuvoje, o savanoriaujančių žmonių skaičius smarkiai išaugo.

2011 m. visoje Europoje minėti savanoriškos veiklos metai. Jų metu įvairios iniciatyvos ir akcijos, skirtos savanoriškos veiklos populiarinimui, vyko ir Lietuvoje, o savanoriaujančių žmonių skaičius smarkiai išaugo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors daugelis į savanorystę žvelgia kaip į pagalbą visuomenei (nes nemokamai skiriamas laikas nuveikti kažką gero: tvarkyti aplinką, padėti jautresnėms socialinėms grupėms ir pan.), tačiau iš tiesų savanoriška veikla gali būti ir svarbus elementas siekiant darbo bei karjeros. Kaip pasirinkti savanorystės kryptį, kad ji būtų vertinga ne tik morališkai, bet ir profesine prasme?

REKLAMA

Ieškokite JST

Vienas paprasčiausių atsakymų – kreipkitės į Jaunimo savanorišką tarnybą (JST). Tai projektas, kuris ne tik skatina jaunus žmones savanoriauti ir atrasti jiems tinkamas organizacijas bei veiklos sritis, bet ir siekia prisidėti prie aktyvesnio jaunų žmonių įsitraukimo į darbo rinką. JST padeda pasirinkti tokią veiklą, kuri leistų įgyti asmeninių, socialinių ir profesinių kompetencijų, vėliau pritaikomų darbe. Projektas pasiūlo savanorišką veiklą vienoje iš 240-ies organizacijų-partnerių įvairiuose Lietuvos miestuose.

REKLAMA
REKLAMA

Organizacijų sąrašas, iš kurio gali rinktis JST savanoriai, įspūdingas: nuo gyvūnų globos įstaigų iki jaunimo politikos ar švietimo organizacijų, nuo „Robotikos mokyklos“ iki Alytaus miesto teatro. Tai reiškia, kad visai nesvarbu, kokioje srityje karjeros norėtų siekti jaunas projekte dalyvaujantis žmogus, jis galės susirasti organizaciją, kuri padės geriau susipažinti būtent su ta sritimi. Kitaip tariant, savanorystės metu bus įgyta tokios patirties, kuri praturtins gyvenimo aprašymą (CV) ir padidins galimybes įsidarbinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skirkite 5 minutes anketai

Pirmasis žingsnis, norint įsitraukti į JST siūlomas savanoriškas veiklas – keletą minučių truksiantis anketos užpildymas. Čia be standartinės asmeninės informacijos reikia nurodyti sritį bei regioną, kuriame domintų savanorystė. Anketą rasite čia.

Tarp anketoje siūlome sričių rasite daugiau nei 10 pasirinkimų: IT, sportas, menas ir kultūra, ekologija, jaunimo politika, švietimas ir pan. Rekomenduojama nurodyti ne atsitiktines sritis, o tas, kurios būtų bent kiek susijusios su trokštama profesija. Pavyzdžiui, jei norėtumėte dirbti renginių organizavimo srityje, tikslinga būtų rinktis savanorystę meno ir kultūros sferoje; jei svajojate apie žurnalistinį darbą, veikiausiai derėtų rinktis žiniasklaidos ir komunikacijos sritį.

REKLAMA

Rimtas įsipareigojimas

Atkreipkite dėmesį, kad JST savanorišką veiklą siūlo tik tiems 16-29 metų jaunuoliams, kurie niekur nestudijuoja ir nedirba, nes projekto tikslas – suteikti patirties tiems, kuriems joms labiausiai reikia.

Kaip pabrėžia projekto vadovas Vydūnas Trapinskas, savanoriška veikla JST yra ne tiesiog pramoga ar laisvalaikio praleidimo būdas, o pakankamai rimtas įsipareigojimas: „Vienas iš „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ reikalavimų yra tai, kad savanoriška veikla turi būti atliekama ne mažiau kaip 20 valandų per savaitę ir tai turi trukti iki 3 ar iki 6 mėnesių. Tai padeda dalyviams įgyti realių praktinių įgūdžių ir tikrai įsitraukti į organizacijos veiklą, ją perprasti“. Be to, savanorystės metu poreikiui esant bus kompensuojamos kelionių, privalomojo sveikatos draudimo, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos.

REKLAMA

Kiekvienas savanoris bus palydimas patyrusio žmogaus, dalyvaus seminaruose, o pabaigęs savanorišką tarnybą gaus tai liudijantį pažymėjimą.

Ar tikrai verta investuoti?

Gali kilti abejonių, ar iš tiesų laiko investicija į savanorišką veiklą gali atsipirkti – juk kodėl potencialiam darbdaviui, pavyzdžiui, verslo įmonėje, turėtų būti aktualu, kad kandidatas dirbo ne pelno siekiančioje organizacijoje?

Tačiau įvairūs tyrimai rodo, kad darbdaviai vertina įvairią patirtį ir prioritetą teikia kandidatui, kurio CV yra ne tik išsilavinimo faktai, bet ir papildomų veiklų – net jei už jas nebuvo apmokama. Savanoriškos veiklos metu įgyjami organizaciniai, socialiniai įgūdžiai, ugdoma atsakomybė, išmokstama komandinio darbo – tai dalykai, kurie pravers bet kuriame darbe.

Daugiau apie JST: www.buksavanoriu.lt/jst

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų