REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rūpestingi tėvai šventinį laikotarpį planuoja minučių tikslumu. Šiandien – eglutė darbovietėje, rytoj – spektaklis darželyje, poryt važiuojame į svečius... Ir visur nauji veidai, dovanos, saldumynai. Įspūdžiai pažyra ant vaiko kaip iš gausybės rago – tik ar toks jau malonus mažyliui visas šis šurmulys?

REKLAMA
REKLAMA

Tiek emocijų, kiek vaikas gauna per žiemos šventes, tikriausiai nebūna jokiu kitu metų laiku. Tik tėvams rekomenduojama nepamiršti, kad net ir per šventes principas „kuo daugiau – tuo geriau“ tikrai ne visada pasiteisina. Bet kokios permainos, net ir malonios – stresas mažam žmogučiui.

REKLAMA

Ką jau bekalbėti apie situaciją, kada savaitei ar pusantros vaiko pasaulis apvirsta aukštyn kojomis: keičiasi jam įprastas gyvenimo ritmas, dienos režimas, valgiaraštis, veikla, bendravimo ratas. Nenuostabu, kad visos šios naujovės gali neigiamai paveikti jo savijautą.

Šventinės pramogos

Kokiems renginiams teikti pirmenybę šventiniu periodu? Visų pirma pagalvokite apie tai, kurie iš jų bus naudingiausi ir patogiausi jūsų vaikui. Įvertinkite reginį ir iš mažylio pozicijų – pavyzdžiui, ar jo neišgąsdins triukšmingas fejerverkų ir ugnies šou miesto aikštėje? Ar jis gerai jausis triukšmingoje minioje?

REKLAMA
REKLAMA

Pediatro nuomonė

Turėkite omeny, kad 2-3 metų vaikai sunkiai išlaiko dėmesį ilgiau nei 20 minučių, tad ilgame spektaklyje, net ir pačiame gražiausiame, jam greitai nusibos. Rinkitės tuos renginius, kur vaikas galėtų pabūti ne tik žiūrovu, bet ir dalyviu: pažaisti ratelyje aplink eglutę, pabėgioti, jei moka – pasakyti eilėraštuką ar padainuoti dainelę. Geriau kai renginys vyksta gryname ore.

Salėje, kur susispaudę sėdi daugybė tėvų ir vaikų (tiek sveikų, tiek nelabai) didelė tikimybė pasigauti infekciją. Žiemos švenčių metu vaikų sergamumas viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis smarkiai padidėja, todėl vaikučio sveikata reikėtų pasirūpinti iš anksto:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

•    Prieš išeidami į renginį praplaukite vaikučio nosį ir įlašinkite profilaktiškai homeopatinių lašų. Grįžę iš renginio procedūrą pakartokite.

•    Pasiimkite drėgnų dezinfekuojančių servetėlių ir kartkartėmis nuvalykite jomis vaikučio rankas. Vaikai lengviausiai užsikrečia per burną, kai kiša į ją neplautus pirštukus.

•    Pasinaudokite šventėmis kad ilgėliau pasivaikščiotumėte su mažyliu, pabūtumėte gryname ore. Gaivus žiemos šaltukas padės sustiprinti organizmo imunitetą.  Vaikai, kurie kasdien pabūna gryname ore, mankštinasi ir yra grūdinami, serga rečiau.

REKLAMA

Kiek trunka linksmybės?

Naujuosius Metus priimta laikyti šeimos švente. Nors į vėlų vakarą nusikeliančios linksmybės vis dėlto turėtų būti labiau suaugusiųjų pramoga: užstalė, tostai, petardos ir fejerverkai vidurnaktį – tikrai ne mažiesiems.

Po tokio vakarėlio net ir suaugusiesiems prireikia laiko sugrįžti į formą, ką jau bekalbėti apie mažuosius šeimos narius. Į naujametį režimo pakitimą daugelio vaikų organizmas reaguoja perdėtu jautrumu, kai vaikas nei iš šio, nei iš to tampa dirglus, kaprizingas.

Dažnai po švenčių tėvai pastebi, kad mažieji ėmė prasčiau miegoti, grįžti prie vakaro rutinos tampa vis sunkiau. Jei vaikas ir iki tol turėjo kokių nors chroniškų ligų, tikėtina, kad po švenčių jos paaštrės.

REKLAMA

Pediatro nuomonė

Stenkitės ir per šventes laikytis įprasto dienos režimo: kad ir kiek svečių prigužėtų, guldykite vaiką miegoti įprastu metu, dieną būtinai išveskite į lauką. 2-3 metų mažyliui visai nebūtina kartu su tėvais pasitikti Naujuosius – jam kur kas labiau į sveikatą pasitikti Naujųjų Metų rytą žvaliam ir pailsėjusiam.

Todėl iš anksto pasirūpinkite, kad vaikas galėtų atsigulti laiku: paprašykite svečių netriukšmauti, kambario langus uždenkite sunkiomis užuolaidomis, kad mažylio nepažadintų šventiniai fejerverkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palmė vietoje eglutės

Šventinės atostogos šiltuosiuose kraštuose seniai nebėra išskirtinė pramoga. Jei su savimi imate ir mažylį, pasiruoškite ir tam, kad jo organizmas gali imti maištauti prieš permainas. Pavyzdžiui, peršalimo ligomis arba žarnyno infekcijomis.

Priežastis – organizmo negebėjimas prisitaikyti prie staigios klimato ir laiko juostos kaitos. Vaikas tampa ne toks atsparus infekcijoms – tiek kvėpavimo takų, tiek žarnyno, tiek netgi tropinėms ligoms. Todėl vis dėlto šeimyninėms kelionėms į šiltuosius kraštus  geriau rinktis vasarą, o kalėdinėms atostogoms rinktis šalis, kurių klimatas būtų artimas mūsiškiui.

Vis dėlto apsisprendėte vykti ten, kur šilta? Tada kuo nuodugniau išsiaiškinkite, koks maitinimas, gyvenimo sąlygos, oras laukia jūsų atvykus. Ir pasikonsultuokite su gydytoju, kokią vaistinėlę geriausia pasiimti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų