• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brangiai pinigus už studijas mokantiems studentams dėsto „profesoriai“ iš Šiaulių savivaldybės ir kitų „svarbių“ valdiškų įstaigų. Nors universiteto perspektyvos blanksta, valdininkams ir politikams papildomas uždarbis – garantuotas.

REKLAMA
REKLAMA

Valdininkų ir politikų plejada

Dažnas pradėdamas studijuoti Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakultete vargu ar nutuokia, kad be žinomų mokslininkų jiems dėstys ir visa plejada „profesorių“ iš valdiškų institucijų.

REKLAMA

Tuo metu, kai universiteto dėstytojų ateitis darosi vis labiau miglota, atlyginimai mokami vadinamiesiems „praktikams“ - valdininkams ir politikams.

Vadybos, Ekonomikos, Viešojo administravimo katedrose sukurti etatai Šiaulių merui Genadijui Mikšiui, jo pavaduotojai Daivai Matonienei, „Sodros“ Šiaulių skyriaus direktoriui Leonui Strazdauskui, Savivaldybės personalo skyriaus vedėjai Editai Čičelienei ir daugeliui kitų.

REKLAMA
REKLAMA

Viešojo administravimo katedros vedėja Diana Šaparnienė, tarsi nujausdama klausimus apie kompetenciją, suskato tikinti, jog teorinių paskaitų „praktikai“ (iš valdiškų institucijų, - red. past.) nedėsto. Ir vos užsiminus apie baigiamuosius darbus suskato aiškinti, kad kiekvieną pirmadienį studentai gali konsultuotis su universiteto mokslininkais. Kitaip tariant, jeigu vadovauti baigiamiesiems darbams nesugeba „praktikai“, jų darbą atidirba ir studentus gelbsti universiteto mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Šaparnienė tikino, jog „praktikai“ universitete tikrai dirba ne dėl atlyginimo.

Dirba reikalingi žmonės?

Susidaro įspūdis, jog universiteto Socialinių mokslų fakultete darbuojasi ne šiaip sau savo srities žinovai, o reikalingi žmonės. Šį įspūdį sustiprina keletas aplinkybių. Antai Šiaulių liberalcentristų vadas Genadijus Mikšys dėstytoju patapo dirbdamas Šiaulių savivaldybėje. Dabar jis darbuojasi Viešojo administravimo katedroje ir studentams skaito paskaitas apie savivaldą. Ironiška, bet neseniai ir pats viešojo administravimo „specialistas“ pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, ir pačią Savivaldybę valstybės kontrolieriai išpeikė.

REKLAMA

Savivaldos specialistu G. Mikšys tapo ne dėl savo žinių šioje srityje, o palankiai susiklosčius politinei situacijai, kai jo vadovaujama partija mieste atėjo į valdžią. Pagal išsilavinimą G. Mikšys yra šilumininkas, energetiku dirbo buvusioje „Vairo“ gamykloje, iki uždarymo vadovavo Šiaurinei miesto katilinei.

Studentai moka už dėstytojų „biografijas“

Dėstytoju Šiaulių universitete būdamas miesto meru dirbo ir Vytautas Juškus – dėstė bankininkystę. Tiesa, studentų pasakojimais, daugiausiai buvęs meras pasakojo apie savo gyvenimą, kaip „kūrė“ Lietuvos bankus ir pan. (nepamirškime, kad Savivaldybės „profesoriai“ daugiausiai dėsto mokantiems už studijas studentams). V. Juškus iš tiesų LDDP valdymo laikais vadovavo buvusio Taupomojo banko Šiaulių skyriui. LDDP nuėjus nuo politinės arenos baigėsi ir V. Juškaus bankininko karjera.

REKLAMA

Šiuo metu V. Juškaus nepavyko rasti dėstytojų sąrašuose. Lygiai taip pat, kaip ir buvusio Šiaulių apskrities viršininko Alvydo Šedžiaus. Kol buvo viršininkas, buvo ir geidžiamas dėstytojas?

Iš buvusių miesto vadovų šiuo metu universitete realiai dirba, paskaitas skaito tik buvusi Šiaulių merė Vida Skačkauskaitė (buvusi Stasiūnaitė).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moko tai, ko nemoka?

Nors valdiškose įstaigose dirbančių ir universitete uždarbiaujančių dėstytojų darbo valandos negali sutapti su paskaitų laiku, Socialinių mokslų fakulteto Viešojo administravimo katedros vedėja Diana Šaparnienė patvirtino, kad Šiaulių visuomenės sveikatos centro atstovė spaudai Reda Ulinskaitė dėsto dieninių studijų studentams.

REKLAMA

Gal tai, kad redakcijos jau seniai nėra pasiekusi bent žinelė apie visuomenės sveikatą ir patį Visuomenės sveikatos centrą, ir paaiškintų faktas, jog darbo metu atstovė spaudai papildomai uždarbiauja universitete. Darbui nebelieka laiko ar sugebėjimų?

Galima tik spėlioti, ko moko studentus R. Ulinskaitė, nes net dvi miesto laikraščių redakcijos specialistės atsisakė be didelio liūdesio. Viešuosius ryšius dėstančiai R. Ulinskaitei sunkiai sekdavosi tvarkingai, be klaidų suregzti bent kelis sakinius.

REKLAMA

Žinoma, visuomet yra viltis, kad žmogus moka geriau papasakoti, kaip daryti, negu padaro pats.

Prestižinis užsiėmimas

Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistė R. Ulinskaitė, bent jau dėsto taip, kaip išmano.

Tačiau yra visas būrys veikėjų, kurie universitete dirba labiau formaliai. Vadovauja studentų praktikoms, nors tai puikiausiai galėtų atlikti universiteto darbuotojai, kurie ir taip pinigais nelepinami kasmet mažėjant studentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vadovauti praktikoms laikoma prestižiniu užsiėmimu, nes nereikia nuo ryto iki vakaro skaityti paskaitų, rengtis paskaitoms, užduotis koliokviumams, egzaminams, taisyti testus ir kt. Studentai tiesiog išleidžiami į praktiką ir pamirštami. Po kelių savaičių sugrįžta, atsiskaito – ir darbas baigtas. O atlyginimas – eina.

Antai praktikoms vadovauja Šiaulių savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Edita Čičelienė. Valdininkė prisipažino paskaitų studentams niekada ir nedėsčiusi.

REKLAMA

E. Čičelienė prisiminė, kad šiemet dar vadovauja dviem studentų baigiamiesiems darbams. Baigiamųjų darbų temas valdininkei sekėsi sunkiau prisiminti. „Apie kvalifikacijos kėlimą ir, atrodo, apie motyvaciją... statutinėse organizacijose“, - bandė prisiminti E. Čičelienė.

Mero kolega

Šiaulių miesto tarybos narys ir „Sodros“ Šiaulių skyriaus vadovas Leonas Strazdauskas prieš du dešimtmečius įgijo mechaniko specialybę. Šiaulių trikotažo fabrike dirbo šaltkalviu – remontininku, vėliau tą patį darbą „Elnio“ fabrike. Karjeros laiptais kopti ėmė tapęs komjaunimo sekretoriumi, tačiau sovietmetis baigėsi. Turėjo individualią įmonę, vadovavo autoservisui. Po to, kai jo partija atėjo į valdžią Šiaulių savivaldybėje, iškart tapo mero patarėju, vėliau persikraustė į Šiaulių apskrities viršininko administraciją.

Prieš ketverius metus L. Strazdauskas tapo „Sodros“ Šiaulių skyriaus direktoriumi, o drauge – ir Šiaulių universiteto dėstytoju. L. Strazdauskas įdarbintas Socialinių mokslų fakulteto Viešojo administravimo katedroje ir yra jau minėto G. Mikšio, R. Ulinskaitės, E. Čičelienės kolega. Paskaitų neskaito – vadovauja studentų praktikoms ir baigiamiesiems darbams. Tiesa, baigiamųjų darbų temų taip ir nepasakė. Numykė, esą studentai dar renkasi temas, keičia...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų