REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kada laikas į jūsų šeimą pasibelsti antrai (trečiai, ketvirtai, šeštai) atžalai? Tai kiekvienos šeimos gyvenime ypač reikšmingi sprendimai. Ir jei tik šio sprendimo už jus nepriėmė pokštininkas likimas, teks apsvarstyti daugybę aspektų.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia – iškelti tikrai teisingus ir reikšmingus klausimus ir labai pasikliauti savimi priimant sprendimus. Nėra vienintelio teisingo ar neteisingo sprendimo – kiekvienam jis labai individualus. Kodėl noriu dar vieno vaiko?

REKLAMA

Priežasčių gali būti daug. Pradedant troškimu, kad jūsų vienturtis turėtų broliuką ar sesutę baigiant tiesiog didžiuliu noru auginti daugiau vaikų. Paanalizuokite, kaip jūs save įsivaizduojate ateityje, kokios šeimyninio gyvenimo trokštate, kur link suka jūsų širdis?

Jei jus vis dar valdo nepaprasta nėštumo ir gimdymo patirtis, jei pasiilgstate šio stebuklingo virsmo, nepamirškite, jog ties tuo motinystės džiaugsmai ir rūpesčiai nesibaigia, jie tęsiasi metų metus po to, kai kūdikis jau bus gimęs. Jei svarstote apie kitą vaiką, nes jaučiate savo ar sutuoktinio tėvų, draugų, artimųjų spaudimą – palyginkite savo troškimus su jų lūkesčiais ir pagalvokite, ar jie sutampa, o jei ne – kas vis dėlto jums svarbiau? Įsiklausykite tik į jums tikrai svarbių, mylimų žmo

REKLAMA
REKLAMA

nių nuomonę. Šiaip ar taip, sprendimą turite priimti tik jūs ir sutuoktinis, žmonės, kurių gyvenimas ir kiekviena diena tiesiogiai nuo jo priklausys.

Kaip dar vienas vaikas pakeis jūsų šeimos padėtį?

Atkreipkite dėmesį – klausimas neformuluojamas „ar įstengsime išlaikyti dar vieną vaiką?“ Esmė slypi kur kas giliau, nes kiekviena šeima yra nusistačiusi ribas, į kokius finansinius kompromisus jie gali leistis. Būkite realistai: dar vienas vaikas – dar daugiau išlaidų. Bet šeimos ekonominė padėtis neapsiriboja vien tik finansais. Dar vienas vaikas kainuos ir daugiau jūsų laiko, kantrybės, dėmesio – visa tai turės būti dalinama į daugiau dalių. Daugeliui žmonių tai nesudaro didelių sunkumų, nes su dar vienu vaiku padidėja ir nuolat atsinaujinantis energijos šaltinis – meilė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pasikeis gyvenimas? Ar jūs tam pasirengę?

Kadangi jau turite bent vieną vaiką, puikiai žinote, kiek laiko pareikalauja kūdikis pirmaisiais savo gyvenimo metais. Antrasis (trečiasis ir t.t.) vaikas – ne išimtis, jis taip pat reikalaus savo laiko dalies, kartu su jau esančiu broliuku ar sesute. Ir jei neprivalote trūks plyš priimti sprendimo per artimiausius 24 mėnesius – galite palyginti, kaip seksis paskirstyti savo laiką dabar ir kaip tai pavyktų padaryti po kelerių metų. Galbūt nuspręsite, jog ateity tai padaryti bus paprasčiau?

REKLAMA

Kaip kūdikio gimimas paveiks kitų jūsų vaikų gyvenimus?

Vaikai pakeičia ne tik tėvų, bet ir visų namiškių gyvenimą. Ir nors pamąstymai, kaip dar vienas vaikas paveiktų jūsų jau esamų vaikų gyvenimus, veikiausiai netaps pagrindine sprendimo turėti ar neturėti kūdikį priežastimi, vis dėlto šis faktorius gali tapti gana svarbiu argumentu dėliojant pliusus ir minusus ant savo minčių svarstyklių lėkštelių.

Ar jūsų su partneriu norai sutampa?

Privalote pakalbėti apie tai abu ir priimti vieningą sprendimą – tik taip bus teisingiausia jūsų šeimos ateičiai.

REKLAMA

O gal klausimas – kada?

Dažniausiai būna taip, kad pora žino norinti dar vieno kūdikio. Tik nesiseka nuspręsti, kada jam tinkamiausias laikas. Tokiu atveju turėtumėte apsvarstyti šiuos klausimus:

•    Nėštumo laikas. Moksliškai įrodyta, kad palankiausias laikas kitam nėštumui, suteikiantis didžiausią šansą sveikai nėštumo eigai ir gimdymui – praėjus 18 mėnesių nuo ankstesnio kūdikio gimimo. Be abejo, tai nėra absoliuti garantija, daugybės moterų tarpas tarp nėštumų trumpesnis, ir jos sėkmingai išnešioja ir pagimdo savo kūdikius. Ir vis dėlto būtent 18 mėnesių laikoma optimaliu laiku, per kurį moters organizmas visiškai atsistato po buvusio nėštumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

•     Amžiaus skirtumas tarp vaikų. Koks jis turėtų būti? Vienareikšmiško atsakymo nėra. Tiek mažesnis, tiek didesnis skirtumas tarp vaikų turi savų pliusų ir minusų. O dar svarbiau yra pačių vaikų asmenybės – paprastai jos ir nulemia, kokie tarpusavio santykiai įsivyraus tarp brolių ir seserų, o ne mėnesių ir metų skirtumas tarp jų gimimo datos.

•    Biologinis laikrodis ir vaisingumo rodikliai. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių šeimą kuria gana vėlai. Todėl būtina apsvarstyti ir pastojimo galimybes. Moters gebėjimas pastoti ženkliai sumažėja jai sulaukus 35. Planuojant šeimą į tai atsižvelgti būtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų