REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė skubos tvarka iškviesta į Seimą pasiaiškinti dėl pieno kainų atsistatydinti neketina. Seimo opozicijai priklausantys konservatoriai ir liberalsąjūdiečiai siūlo K.Prunskienei palikti ministrės postą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasitraukti iš pareigų K.Prunskienei siūloma dėl susidariusios blogos padėties pieno sektoriuje. „O kodėl turėčiau?“ - sakė K.Prunskienė.

REKLAMA

„Įdomu, ar Masiulis, ar Degutienė, ar Dagys imtųsi vadovauti šiam sektoriui? Ar jie konkrečiau tą dalyką yra pačiupinėję?“ - kalbėjo žemės ūko ministrė.

Pasak ministrės, opozicija „žaidžia politinį žaidimą“.

Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Bronius Pauža portalui „Balsas.lt“ teigė, kad Seime ministrė atsakinėjo į klausimus, susijusius tik su problemomis pieno sektoriuje.

Tiek B. Pauža, tiek kitas Kaimo reikalų komiteto narys Gintautas Mikolaitis sakė, kad nieko naujo iš ministrės nebuvo išgirsta. „Mano manymu, [ministrė - aut.] naujo nieko nepasakė. Akcentavo, kad reikia mažinti PVM, kad Finansų ministerija nesutinka išmokų kitiems metams didinti“, - portalui „Balsas.lt“ teigė G. Mikolaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Abu kalbinti Seimo nariai teigė, kad buvo pasigesta konstruktyvių pasiūlymų iš K. Prunskienės pusės. G. Mikolaičio nuomone, „čia buvo tik nekonkretūs sprendimai šiai dienai“. Tą pačią kritiką išsakė ir G. Pauža, teigdamas, kad ministrė „turėtų konkrečiau pasakyti apie įtemptą padėtį“.

Ministrė buvo priversta atvykti

Surinkus parašus, kurių reikia iškviesti ministrę pasiaiškinimui,  K. Prunskienė Seime laukiama 12 valandą. „Mes prašėme, kad ji atvyktų 12 valandą, bet viskas yra Seimo pirmininko valioje“, - portalui „Balsas.lt“ pranešė Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnė Irena Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal statutą užtenka surinkti tik dešimt parašų, tačiau jau dabar yra surinkta 25. „Norinčių buvo pasirašyti daugiau, bet laikas spaudė, tai mes atidavėme juos Seimo pirmininkui“, - teigė parlamentarė.

I. Degutienės teigimu, daugiausia pasirašė Tėvynės sąjungos, Liberalų sąjūdžio, Darbo partijos, Tvarkos ir teisingumo atstovai.

Anot I. Degutienės, Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas pasiūlė alternatyvų statuto straipsnį, argumentuodamas tuo, kad ministrė yra labai užimta. „Pagal statutą buvo galima balsuoti už mano pasiūlymą, <...> sprendimas būtų priimtas iš pat ryto“, - sakė I. Degutienė.

REKLAMA

Kadangi parašai jau surinkti, „ministrė dabar privalo būtinai atvykti“.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys Petras Gražulis portalui „Balsas.lt“ sakė manęs, kad ministrė į Seimą išvis neatvyks.

„Kad ji neturi ką pasakyt. Ji nieko nepadarė, kad pieno kainos būtų aukštesnės, dėl to nenori atvykti“, - sakė Seimo narys.

P. Gražulis mano, kad ministrei reikėtų surengti interpeliaciją, tačiau liko nedaug laiko iki Seimo kadencijos pabaigos.

Ministrės veiksmai – pavėluoti ir netinkami

Žemės ūkio ministerijos pateikta vidutinių pieno supirkimo kainų statistika liudijo, kad šioje srityje esama problemų. Metų pradžioje buvo mokama 1143,2 Lt už toną, kovo mėnesį - 1009,8 Lt už toną, o balandį - 901,6 Lt už toną. Teigiama, kad ir toliau kylant energetinių išteklių, pašarų ir trąšų kainoms, ūkininkams gresia bankrotas.

REKLAMA

K. Starkevičiaus nuomone, klausimas dėl pieno supirkimo kainų sprendžiamas ir per vėlai, ir tam naudojant netinkamas priemones. „Tokias problemas Žemės ūkio ministerija turėjo anksčiau spręsti. Dabar ministerijos atsakingų darbuotojų dalinamos pašalpos žemdirbiams tiesiog kelia juoką“, - teigė jis portalui „Balsas.lt“.

Tėvynės sąjungos narys tvirtino, kad K. Prunskienė „užuot ėmusi realių veiksmų, kaip spręsti šią problemą, eina populistiniu keliu – štai, aš irgi prisidedu prie akcijos“.Ministrė, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius ir keletas Žemės ūkio ministerijos vadovybės darbuotojų finansiškai parėmė pieno gamintojų asociaciją, pervesdami pinigų žemdirbių organizuojamai pieno dalinimo akcijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Starkevičius tokį žemės ūkio ministrės poelgį įvardino kaip žlugimą. „Praktiškai ministrė kapituliuoja. Mano manymu, ji turėtų galvoti apie atsistatydinimą, o ne apie savo pinigų dalinimą“, - portalui „Balsas.lt“ sakė K. Starkevičius.

Seimo narys tvirtino, kad tokie veiksmai nepadės išspręsti problemos, nes „Žemės ūkio ministerija savu laiku privalėjo turėti strategiją, kuria kryptimi turi eiti mūsų ūkis“.

K. Starkevičius finansinį prisidėjimą prie akcijos sieja su ministrės noru išlaikyti savo postą. „Kadangi ir Žemės ūkio rūmams vadovauja ta pati partija, rastas susitarimas, kaip išgelbėti ministrę“, - samprotavo K. Starkevičius.

REKLAMA

Prie Seimo rūmų – grumtynės dėl nemokamo pieno

Prie Seimo susirinkusi minia vilniečių kovoja dėl pieno, kurį ūkininkai dar prieš pietus pradėjo dalinti nemokamai. Susirinkus miniai žmonių, ūkininkams tenka raminti labiausiai įsiaudrinusius.

Lietuvos pieno gamintojai prie Seimo rengia ne tik pieno dalijimo akciją, bet ir mitingą. Jų teigimu, tai yra noras atkreipti dėmesį į esmines problemas, su kuriomis susiduria ūkininkai - reikalaujama atnaujinti eksporto subsidijas pieno produktams; mokėti už kvotinį pieną ES leidžiamas išmokas 87 litus už toną; už žaliavinį pieną žemdirbiui turi priklausyti 50 proc. nuo pieno kainos parduotuvėje ir kt. Jei reikalavimas nebus įvykdytas, žadama imtis ir kitokių akcijų.

Šiandien rytą Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas susitiko su pieno gamintojų atstovais, tačiau esminiai klausimai dėl išmokų ir supirkimo kainų liko neatsakyti.

Raminta Petrusevičienė, Indrė Bungardaitė. Balsas.lt, BNS inf.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų