• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys krikščionis demokratas Kazys Bobelis teigia, kad dėl Europos Parlamente kilusio kivirčo su Seimo nariu Egidijumi Vareikiu Lietuvos įvaizdis tarptautinėje plotmėje nenukentėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį (05.16) spaudos konferencijoje jis sakė, kad žurnalistai tendencingai išpūtė konfliktą. Problema iškilo tarp mūsų ir ją bandėme išspręsti, sakė K. Bobelis.

REKLAMA

Parlamentaras teigė nematąs didelės problemos dėl to, kas dalyvaus Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto darbe. K. Bobelis sakė, kad tai yra smulkmena, nes jis galįs dirbti ir kitame, pavyzdžiui, regioniniame komitete.

"Nesutarimo esmė yra Seimo nario E. Vareikio noras dalyvauti Europos liaudies partijos frakcijos veikloje", - sakė K. Bobelis. Jo nuomone, šioje frakcijoje negali dirbti Seimo Jungtinės ir liberalų frakcijos iškeltas delegatas.

REKLAMA
REKLAMA

"Jis turėjo ginti liberalų interesus ir neiti į kitas partijas, bandydamas sukelti sąmyšį", - sakė K. Bobelis.

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas pareiškė svarstysiąs, ar nereikėtų iš Europos Parlamento stebėtojų atšaukti susikivirčijusių Seimo narių K. Bobelio ir E. Vareikio.

K. Bobelis, komentuodamas Seimo vadovo poziciją, sakė, kad "jam tai nesudaro didelio skirtumo". Tačiau jis taip pat sakė manąs, kad galėtų būti naudingas atstovaudamas Lietuvos reikalams, nes jau 20 metų turįs ryšių su Europos Parlamentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Modernusis krikdemas Seimo narys E. Vareikis “Eltai” sakė, kad "jį priima į Europos liaudies partijos frakciją ne Bobelis". "Tam, kad nueitum į kokią nors frakciją, reikia paties parlamentaro apsisprendimo ir frakcijos noro jį priimti. Europos liaudies partijos frakcija ne visus priima", - pažymėjo E. Vareikis. Jis taip pat pridūrė, kad, susijungus Liberalų, Centro ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungoms į vieną partiją, joje veiks ir Krikščionių demokratų frakcija.

Seimo pirmininkas A. Paulauskas ketvirtadienį kreipėsi į Seimo stebėtojų Europos Parlamente delegacijos pirmininkę Birutę Vėsaitę, prašydamas pateikti daugiau informacijos apie įvykusį Seimo narių K. Bobelio ir E. Vareikio konfliktą.

REKLAMA

"Jeigu paaiškėtų, kad šių Seimo narių veiksmai pažemino valstybės įvaizdį, kelsiu klausimą dėl jų atšaukimo iš stebėtojų Europos Parlamente pareigų", - pabrėžė Seimo pirmininkas.

Lietuvos Seimas į Europos Parlamentą delegavo 13 stebėtojų delegaciją. Be jos pirmininkės B. Vėsaitės, delegacijoje taip pat yra socialdemokratai Mindaugas Bastys, Kęstutis Krikščiūnas, Artūras Plokšto, Antanas Valys, Jungtinės ir liberalų frakcijos atstovai Arminas Lydeka ir Egidijus Vareikis. Abu šios frakcijos nariai yra ir delegacijos pirmininkės pavaduotojai. Stebėtojų delegacijoje taip pat dirba socialliberalai Vytautas Kvietkauskas ir Kęstutis Kuzmickas, konservatorius Vytautas Landsbergis, liberalas demokratas Eugenijus Maldeikis, krikščionis demokratas Kazys Bobelis, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų frakcijos narys Gintaras Didžiokas.

Europos Parlamente stebėtojai dirbs metus. 2004 metais Lietuvai tapus visateise ES nare, stebėtojus pakeis 13 Lietuvos piliečių rinktų Europos Parlamento narių. Europos Parlamento rinkimai numatomi 2004 metų birželio mėnesį.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų