REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos kelis Seimo narius turinčios partija "Lietuvos krikščionys demokratai" (LKD) bei Nuosaikiųjų konservatorių sąjunga (NKS) pareiškė apie ketinimus vienytis. Ši galimybė bei perspektyvos bendradarbiauti su kitomis centro dešiniosiomis partijomis aptartos praėjusią savaitę vykusiame bendrame partijų vadovybių posėdyje.

REKLAMA
REKLAMA

Jame dalyvavo LKD pirmininkas Kazys Bobelis, Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos lyderis, ekspremjeras Gediminas Vagnorius, kiti šių partijų vadovybės atstovai.

REKLAMA

"Pradžioje mes kalbame apie bendras pastangas dirbti kartu. Pirmasis mūsų pareiškimas dar nėra pagrindas, kad partijos skelbtų apie vienijimąsi. Tai yra konkretus žingsnis, kurio pasekmė būtų bendra partijų veikla", - BNS sakė Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos atstovas spaudai Albinas Pilipauskas.

A. Pilipauskas pabrėžė, kad "šis susėdimas prie stalo ir bandymas tartis nebuvo staigus netikėtumas", link to buvo einama ilgą laiką.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes visą laiką turėjome ketinimus kaip nors sujungti dešiniąsias partijas", - BNS patvirtino ir krikdemų lyderis parlamentaras K. Bobelis.

Anot K. Bobelio, kol kas tai yra ne vienijimosi, o diskusijų procesas, kuris jau tęsiasi 6-7 savaites.

"Mes kalbėjome apie artėjančius Seimo ir Europos Parlamento rinkimus, ir kaip gali dešiniosios partijos jungtis, vienytis, kad dalyvautų rinkimuose", - pagrindinį pretekstą, skatinantį partijas bendradarbiauti, įvardijo K. Bobelis.

Anot A. Pilipausko, LKD ir NKS taip pat turi bendrus interesus kovoti su neigiamais reiškiniais - prasikaltusių pareigūnų nebaudžiamumą, skandalais žemėtvarkos ir konsulinėje tarnybose bei Nacionalinėje mokėjimų agentūroje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LKD susiformavo 2001-aisiais, susijungus Lietuvos krikščionių demokratų partijai ir Krikščionių demokratų sąjungai. NKS susikūrė 2000-aisiais, po pralaimėtos politinės kovos nuo Tėvynės sąjungos atsiskyrus G. Vagnoriaus bendraminčių grupei.

Šiuo metu LKD Seime turi tris, NKS - vieną vietą. Šie parlamentarai dirba Mišrioje Seimo narių grupėje.

Partijų spektro centre ir dešinėje pastaruoju metu vyksta spartūs integracijos procesai. Gegužę opozicinės Liberalų, Centro ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos susijungė į Liberalų ir Centro sąjungą. Konservatyvioji Tėvynės sąjunga turi rimtų ketinimų artėjančiuose rinkimuose bendradarbiauti su Politinių kalinių ir tremtinių bei Lietuvos dešiniųjų sąjungomis.

Pirmieji Lietuvoje Europos Parlamento rinkimai įvyks kitų metų gegužę, Seimo rinkimai - kitų metų rudenį.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų