REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Asta Kažukauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Laikrodžių muziejus Klaipėdoje mini 30 metų veiklos sukaktį. Jubiliejui skirti renginiai vyks visus metus. Pirmasis – muziejaus įkūrimo istoriją pasakojanti paroda „Laiko spiralė“.

REKLAMA
REKLAMA

Idėja įkurti Laikrodžių muziejų kilo keliems uostamiesčio kolekcininkams 1978 metais sumanius surengti senovinių laikrodžių parodą. Ji sukėlė didžiulį susidomėjimą, todėl Klaipėdoje netrukus buvo įsteigtas Lietuvos dailės muziejaus laikrodžių skyrius, o po kelerių metų ir muziejus.

REKLAMA

Pirmojoje laikrodžių parodoje eksponuota vos kelios dešimtys XIX–XX amžiaus pradžios laikrodžių. Dabar fonduose saugoma apie 15 tūkstančių įvairių eksponatų, iš jų – apie 3 tūkstančiai laikrodžių.

„Tokiu būdu ir susiformavo mūsų pagrindinės ekspozicijos – tai yra laikrodžių konstrukcijų vystymosi istorija, prasidedanti ekspozicija nuo 3 tūkstantmečio prieš Kristų, kai senovės Babilone, Egipte atsirado pirmieji saulės laikrodžiai, ir baigiasi šiuolaikiniais atominiais laikrodžiais, kvantiniais. O antroji ekspozicijos dalis – laikrodžių formos, tai rodome pradedant Renesansu, Baroku ir baigiant Moderno laikotarpiu“, – pasakoja Laikrodžių muziejaus vedėjas Romualdas Martinkus.

REKLAMA
REKLAMA

Muziejuje vyksta įvairiausios edukacinės veiklos, populiariausia – „Pasigamink laikrodį pats“.

„Jie gaminasi laikrodžio ciferblatą, mechanizmą mes duodame, o jie pasipuošia, pasidaro tikrai veikiantį laikrodį. Šitas užsiėmimas tapo įmanomas, kai gaunam finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos arba Klaipėdos savivaldybės. Patikėkite – šitiems užsiėmimams užsirašoma metams į priekį“, – tikina Laikrodžių muziejaus vyr. muziejininkė Giedrė Kazonienė.

Muziejaus jubiliejui skirtoje parodoje eksponuojami ir akcijos „Neišmesk manęs“ eksponatai – per šią akciją gyventojai muziejui galėjo atiduoti nebenaudojamus laikrodžius. Jų sunešta apie 400.

Per metus muziejų aplanko apie 15 tūkstančių žmonių. Jį noriai lanko užsieniečiai, nes yra vienintelis toks Rytų Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų