REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

COVID-19 infekcija pasiglemžė dar vieno, jau 6-ojo mediko gyvybę Lietuvoje. Mirė koronaviruso pacientus gydęs žinomas Jonavos ligoninės anesteziologas reanimatologas.

COVID-19 infekcija pasiglemžė dar vieno, jau 6-ojo mediko gyvybę Lietuvoje. Mirė koronaviruso pacientus gydęs žinomas Jonavos ligoninės anesteziologas reanimatologas.

REKLAMA

Tuo metu Lietuvoje stringa COVID-19 statistika. Kyla problemų ne tik su mirčių, bet ir naujų infekcijos atvejų skaičiais.

Dėl to mokslininkai toliau dalija aršias pastabas Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), kuris nesugeba susitvarkyti su duomenimis.

Jonavos ligoninė gedi savo kolegos Anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus vadovo Aleksandro Bartusevičiaus. Velionis užsikrėtė gydydamas pačius sunkiausius COVID-19 pacientus.

„Jaučiam didžiulę netektį, didžiulį skausmą ir didžiulį trūkumą šito šilto žmogaus. Jis tikrai buvo vedlys, mokėjo sutelkti tokioje sunkioje situacijoje, kurią turime dabar“, – sako gydytojas anesteziologas Gediminas Ramanauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ašaros, greičiausiai, visos išverktos, trauma yra begalinė, praradimas begalinis, nepamatuojamas, šeimai ir kolektyvui“, – pasakoja slaugytoja Vilma Daugelienė.

REKLAMA

„Vyras buvo stiprus, pilname jėgų žydėjime, dirbo ligoninėje, sausio 3-ią dieną būtų buvę 17-a metų“, – teigia Jonavos ligoninės vadovas Paulius Vasilavičius.

Gydytoją liga pasiglemžė žaibiškai – vos per savaitę. Jonavos ligoninėje, kaip ir visose kitose šalies sveikatos priežiūros įstaigose, jaučiamas gydytojų, slaugytojų trūkumas. Visos COVID-19 pacientams skirtos lovos užpildytos, šiuo metu dar serga daugiau nei 40 medikų.

„Šios savaitės pradžioje paskiepijome apie 30 savo kolektyvo darbuotojų. Deja, labai liūdna, kad Aleksandras šitos vakcinos nesulaukė“, – kalbėjo P. Vasilavičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Jį kaip gydytoją profesionalą vertinu aukščiausiu balu, buvo labai dėmesingas, labai žmogiškas, buvo savo srities profesionalas. Visa eilės išgelbėtų žmonių yra, dėkingų už tą gyvybę“, – sako G. Ramanauskas.

Europoje Lietuva garsi ne tik blogiausiais sergamumo rodikliais. Per vakar šalyje registruotos dar 36-ios COVID-19 mirtys. Pagal paskutinius Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis, Lietuva pagal COVID-19 mirtis, per dvi savaites tenkančias 100-ui tūkstančių gyventojų, šiuo metu užima 6-ą vietą, tik 5-iose Europos valstybėse mirtingumas yra didesnis.

Tiesa, į šią oficialią statistiką dar neįtrauktos savaitės pradžioje netikėtai surastos, neapskaičiuotos 324-ios mirtys. Dėl to Lietuvos rezultatas yra gerokai prastesnis, nei šiuo metu rodo tarptautinė statistika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nereikia lygiuotis į kitus, yra blogai, tiek žmonių miršta nuo tokių susijusių problemų, yra didžiulės problemos sveikatos apsaugos sistemoje ir jos matosi nesilyginant su kitomis šalimis“, – pasakoja sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Negana to, COVID-19 statistika ketvirtadienį paskendo visiškoje sumaištyje. NVSC vėl ištiko problemos: buvo sujungti dviejų dienų sergamumo rodikliai. Dėl to per vakar oficialiai buvo registruoti 5668-i nauji COVID-19 atvejai, o užvakar – – vos 625-ios infekcijos. Šie netikslumai perpildė mokslininkų kantrybės taurę. Neapskaityti šimtai COVID-19 mirčių ir kitos klaidos trukdo tyrėjams prognozuoti.

REKLAMA

„Statistikos departamentas, kai skelbia tuos duomenis, jau mes turim kažkokį normalumą. Kokia nesąmonė vyko 8-9 mėnesius, kai NVSC skelbdavo kasdieną savo puslapyje netvarkingai ir taip toliau, mes kažkodėl visi užmiršome. Ir ta kritika yra visiškai pagrįsta. Konstruktyvią kritiką visada reikia priimti, jei padarai klaidą, sakai: atsiprašau, pasitaisysiu ir padarysiu“, – teigia V. Zemlys-Balevičius.

Dėmesio centre atsidūręs NVSC neneigia savo klaidų, tačiau politikų ir mokslininkų kritiką vadina nepagrįsta.

„Labai daug yra tokio kritikos žvelgiant atgal, kaip buvo anksčiau, kaip buvo per pirmą bangą, kaip buvo vasarą, tos problemos buvo visą laiką, reikėjo jas įžvelgti anksčiau ir suteikti galimybes jas pakeisti. O darbai turi vykti toliau, to paties NVSC pajungti visų skyrių specialistai, kurie atlieka apklausas su tais susirgusiais žmonėmis. Žmonės dirba be išeiginių, be švenčių, be darbo valandų pradžios ir pabaigos“, – kalbėjo epidemiologė Daiva Razmuvienė.

REKLAMA

Naujasis Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žada įvertinti NVSC vadovų darbą. Jo pirmtakas Aurelijus Veryga pripažįsta, kad pokyčių centrui reikia, tačiau esą ne dabar.

„Aš vieną sprendimą buvau priėmęs – skyręs drausminė nuobaudą už nepadarytus darbus, matėm ir mes problemų, su kuriomis nepavyko vadovui susitvarkyti. NVSC reikia pokyčių, tik tiek, kad klausimas, ar dabar laikas tuos pokyčius daryti, nes kiekvienas pokytis, kai situacija labai įtempta, jis įneša naujų nestabilumų“, – sako buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tam, kad nesklandumų su COVID-19 statistika būtų išvengta, Statistikos departamentas šiuo metu iš NVSC visiškai perima duomenų apdorojimą ir skelbimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų