75
NBA naktis (nuotr. SCANPIX)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį NBA lygoje Jonas Valančiūnas buvo netoli dvigubo dublio, o jo komanda ketvirtajame kėlinyje surengė neįtikėtiną spurtą ir laimėjo. Donatas Motiejūnas trumpam grįžo į Hiustoną. Lietuvis rungtynes praleido ant suolo.

75

J. Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors“ svečiuose 87:75 nugalėjo Detroito „Pistons“.

Kanados komanda puikiai pradėjo rungtynes. „Raptors“ po Cory Josepho bei J. Valančiūno atakos „žemė-oras“ 5-ąją minutę pirmavo 12:3.

„Pistons“ iniciatyvą į savo rankas tvirčiau perėmė antrajame ketvirtyje. Šeimininkai 19-ąją minutę buvo priekyje 32:24.

Trečiasis ketvirtis klostėsi permainingai, tad viskas sprendėsi paskutiniajame. Detroito krepšininkai, likus devynioms minutėms, pirmavo 72:63. Neįtikėtina, bet „Raptors“ per likusį laiką varžoms leido įmesti tris taškus. Patys surinko 24. Toronto komanda ketvirtąjį kėlinį laimėjo 27:9.

J. Valančiūnas fantastišką ekipos spurtą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolo. Lietuvis savo pasirodymą, trenerio sprendimu, baigė trečiojo kėlinio pabaigoje.

Jonas aikštėje iš viso praleido 25 minutes, pelnė 10 taškų ir atkovojo aštuonis kamuolius.

Rezultatyviausiu „Raptors“ gretose buvo Serge’as Ibaka. Ispanas pelnė 17 taškų ir sugriebė devynis atšokusius kamuolius.

Šeimininkų gretose išsiskyrė 20 taškų sumetęs Reggie Jacksonas. Andre Drummondas užfiksavo solidų atkovotų kamuolių rezultatą – 22. Vidurio puolėjas pelnė aštuonis taškus.

„Raptors“ (40 pergalių / 29 pralaimėjimai) užima ketvirtąją Rytų konferencijos poziciją.

D. Motiejūnas trumpam parskrido į Hiustoną, kur praleido ketverius metus. Sugrįžimas iš dalies buvo sėkmingas – lietuvio komanda Naujojo Orleano „Pelicans“ nuskriaudė varžovus iš Teksaso – 128:112. Tiesa, D. Motiejūnas, trenerio sprendimu, nežaidė.

„Pelicans“ strategas Alvinas Gentry ant suolo paliko ir neseniai įsigytą NBA žvaigždę DeMarcusą Cousinsą.

„Rockets“ neišgelbėjo trigubas Jameso Hardeno dublis – 41 taškas, 14 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

„Pelicans“ (28/41) – 12-i Vakaruose.

Kitose nakties rungtynėse Filadelfijos „76ers“ 116:74 nugalėjo Dalaso „Mavericks“, Vašingtono „Wizards“ – 112:107 Čikagos „Bulls“, Bostono „Celtics“ – 98:95 Bruklino „Nets“, Majamio „Heat“ – 123:105 Minesotos „Timberwolves“, Orlando „Magic“ – 109:103 Finikso „Suns“, Milvokio „Bucks“ – 107:103 Los Andželo „Lakers“.

„76ers“ kovą dėl kamuolių laimėjo 55:34.

„Wizards“ Johnas Wallas pelnė 14 taškų ir atliko 20 rezultatyvių perdavimų. Pastarasis rezultatas – krepšininko karjeros rekordas.

Galingas dvigubas dublis „Magic“ aukštaūgio Nikolos Vučevičiaus sąskaitoje – 18 taškų, 17 atkovotų kamuolių.