Žaidynėse Tokijuje ne tik pagerintų rekordų virtinė, bet ir įsimintini jaunų atletų pasirodymai. Pati jauniausia – šių metų sausį 12-ą gimtadienį šventusi sirė Hend Zaza pasirodė dar pačioje žaidynių pradžioje.

Tiesa pirmame stalo teniso varžybų susitikime jai teko pripažinti rimtos varžovės – daugiau nei trigubai vyresnės Austrijos atstovės, 39-erių Liu Jia pranašumą.

Jaunųjų talentų karta

O jauniausia medalininke Japonijoje tapo šeimininkų riedlentininkė Kokona Hiraki. Žaidynėse debiutavusios sporto šakos moterų Park rungties finale ji iškovojo sidabrą. Kokona, kuriai rugpjūčio pabaigoje sukaks 13 tapo ir jauniausia visų laikų Japonijos sportininke olimpiadoje.

Šioje rungtyje ant nugalėtojų pakylos lipo ir dar viena itin jauna mergina – jauniausia Didžiosios Britanijos atstovė istorijoje – 13 metų ir 28 dienų amžiaus Sky Brown. Ji pasipuošė bronza.

Pirmą sykį olimpiadoje pasirodžiusios ir sirgalių širdis pavergusios riedlenčių varžybos jau nuo pat starto buvo kupinos netikėtumų.

Štai žaidynių pradžioje vykusioje gatvės rungtyje auksą iškovojo 13 metų ir 330 dienų japonė Momiji Nishya. Ji tapo trečia jauniausia čempione šiuolaikinių olimpinių žaidynių istorijoje.

Jauniausia yra 1936 Berlyne nardymo varžybose triumfavusi 13 metų ir 268 dienų amerikietė Marjorie Gestring ir irkluotojas iš Vokietijos Klausas Zerta, kuris ant aukščiausios pakylos lipo 1960-aisiais Romoje. Tuo metu jam buvo 13 metų ir 280 dienų.

Beje, gatvės rungtyje Tokijo olimpiadoje sidabrą laimėjo taip pat jauna mergina – 13 metų ir 204 dienų brazilė Rayssa Leal. Ji taip įkvėpė Braziliją, kad šioje Pietų Amerikos valstybėje riedlentėmis prekiaujančios parduotuvės ištuštino visus sandėlius.

Itin įspūdingas Kinijos sportininkės Qaun Hongchan pasirodymas moterų 10 metrų šuolių į vandenį finale. 14-metė surinko itin aukštą balų skaičių, o kelis jos šuolius visi 7 teisėjai įvertino maksimaliai. Tai itin retas atvejis. Be abejo Quan iškovojo aukso medalį. Ji tapo antra jauniausia olimpine čempione Kinijos istorijoje.

Jauniausias Lietuvos čempionas žaidynių istorijoje, žinoma, yra Rūta Meilutytė. Būdama 15 metų ir 133 dienų ji Londone 2012 metais aukso medalį iškovojo 100 metrų plaukime krūtine. Na, o pats jauniausias visų laikų olimpiadų medalininkas yra Graikas Loundras. Pirmosiose žaidynėse 1896 metais jis bronzą iškovojo gimnastikos varžybose.